MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Srpska sela na Majevici u sastavu RS

Ići dole 
+10
Slaven
TAJCI
Mr. Milivoje Ing. Abadzic
Prvi
Jankovljev
Djeneral
Plex
Mare
Mr. Majevica
lija
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
loparac-98

loparac-98


Number of posts : 4122
Location : lopare
Peпyтaциja : 4
Registration date : 31.12.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS - Page 2 EmptyUto 12 Jan - 14:23

Iskreno da kažem "Ne znam šta je tačno" !!! Nadam se da će nam neko stručan to objasniti, neko ko potiče iz ovih navedenih ravničarskih sela Loparske opštine. Samo je činjenica da su to oduvijek bili i ostali naši ljudi, Stariji stanovnici ovih sela su nas Loparčane nazivali Brđani to znam sigurno.
Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
slavisaa




Number of posts : 29
Age : 62
Location : zemun
Peпyтaциja : 0
Registration date : 17.02.2010

Srpska sela na Majevici u sastavu RS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: srpska sela   Srpska sela na Majevici u sastavu RS - Page 2 EmptySre 17 Feb - 21:06

ovaj magistar je u pravu. Eto na primer moje selo ima vise zaseoka ali zna se po molitvi kome svi oni pripadaju.
Nazad na vrh Ići dole
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Srpska sela na Majevici u sastavu RS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS - Page 2 EmptySre 17 Feb - 21:12

slavisaa ::
ovaj magistar je u pravu. Eto na primer moje selo ima vise zaseoka ali zna se po molitvi kome svi oni pripadaju.
Kome zaseoku pripada Prljuša ? Wink
Nazad na vrh Ići dole
slavisaa




Number of posts : 29
Age : 62
Location : zemun
Peпyтaциja : 0
Registration date : 17.02.2010

Srpska sela na Majevici u sastavu RS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: srpska sela   Srpska sela na Majevici u sastavu RS - Page 2 EmptySre 17 Feb - 21:38

Prljusa je brdo a na Prljusi je zaseok Gusteri, i oni slave oravacku molitvu.Mare, sto bi rekli: pretpostavi se vidim da poznajes materiju.
Nazad na vrh Ići dole
slavisaa




Number of posts : 29
Age : 62
Location : zemun
Peпyтaциja : 0
Registration date : 17.02.2010

Srpska sela na Majevici u sastavu RS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: srpska sela   Srpska sela na Majevici u sastavu RS - Page 2 EmptyNed 21 Feb - 22:09

Bilo bi lijepo da nam neko kaze doklen je Majevica. Evo receno je ovde da je Sapna granica, jel to tacno i gde su ostale granice. Lako je vama sa vrha Majevice, sta cemo mi sa krajeva , imamo dilemu brate mili.
Nazad na vrh Ići dole
stecak




Number of posts : 72
Location : tu u blizini
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.01.2010

Srpska sela na Majevici u sastavu RS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS - Page 2 EmptyPon 22 Feb - 10:38

slavisaa ::
Bilo bi lijepo da nam neko kaze doklen je Majevica. Evo receno je ovde da je Sapna granica, jel to tacno i gde su ostale granice. Lako je vama sa vrha Majevice, sta cemo mi sa krajeva , imamo dilemu brate mili.

he he dobar si...
kao sto kazes nije Majevica samo vrhovi...
Evo sa sjeverne strane idu sela:
G.Hrgovi,D.Hrgovi(Gradacac),G.Skakava,zaseoci Bukvika,D.Maoca,
Rasljani,Islamovac,Štrepci,Zovik(sve Brčko),V.Selo,Vrazici,
Nahvioci,Humci,Šibosnica,Lukavica,Drijenca,..(Čelić),ili sa
strane odSrebrenika:Špionica,Ježinac,Ormanica,G.Srebrenik,
Jasenica...Znaci loparska i tuzlanska opstina su druga sela...
Nazad na vrh Ići dole
antic dusan




Number of posts : 2
Peпyтaциja : 0
Registration date : 15.03.2010

Srpska sela na Majevici u sastavu RS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS - Page 2 EmptyNed 28 Mar - 16:20

lija ::
Ja nisam za sva ta sela potpuno sigurna kojoj opstini pripadaju. I jos nesto, neka od tih nisu vise u sastavu RS, nisi primijetio naziv teme. Ja stavila ovako da se ne ponavlja, posto smo imali nabrojena srpska sela u FBiH.

pa valjda i mezgraja pripada republici srpskoj i ona pripada pod majevicu
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Srpska sela na Majevici u sastavu RS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpska sela na Majevici u sastavu RS   Srpska sela na Majevici u sastavu RS - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Srpska sela na Majevici u sastavu RS
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Srpska sela na Majevici u sastavu FBiH
» Srpska tradicionalna narodna nosnja na Majevici
» Slike nasih gradova i sela...
» nova -stara sela: Kovacica, Kolimer, Pozarnica, Kovacevo Selo
» Srpska Bosna

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Мајевица и српска мјеста :: Cpпскa мjecтa нa Majeвици-
Skoči na: