Lopare-Vijesti - Page 5 Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme

MAJEBИЧKИ ФOPYM

...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

Join the forum, it's quick and easy

MAJEBИЧKИ ФOPYM

...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA


+10
Kym
ZVEZDICA
Mr47
mrav
stecak
zabrdjac
loparac-98
wolfenstein
no_name
Mr. Majevica
14 posters

    Lopare-Vijesti

    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Sre 23 Jul - 20:16

    Ljudi na selu nisu imali:

    - el. energiju
    - vodu
    - put

    To su bile neke osnosvne stvari koje ne vaze samo za selo vec koje bi trebalo svako mjesto ili grad da ima.
    Naravno da su Lopare imale nekakav vodovod. Ne bih sada u to ulazio kakav je bio.
    Naravno da je jednim Loparama isto potreban vodovod kao sto je i ljudima na selu potrebno da imaju put ako vec imaju vodu itd.
    Ne bih sad u to zalazio zasto zlatna Juga nije mogla izgraditi selima puteve kada znamo da je tada tekao med i mlEko i jurisala 4 svjetska vojna sila i druge bajke.

    Kako sam nacuo Lopare su zaduzene nekih 4-5 mil. KM. Ne bih da sirim nikakve desinformacije zato sto nisam imao uvid u papire.
    Sigurno bih mogao saznati cifru tacnu u fening ako se zainteresujem. Vecina opstina u RS-u je zaduzena i neke su i prezaduzene,
    a da se nista nije ulagalo u privredu. Iskreno, ne vidim nigdje u RS-u da cvjetaju ruze. To mi ipak nije nikakva utjeha sto je nasa opstina
    tu gdje jeste. Privuci investitore na nase prostore je prilicno tesko. To drzave na Balkanu jedva uspijevaju. Nasa opstina je premala i beznacajna da bi
    privukla bilo kakvog veceg investitora. Bio bih srecan kada bi nasa opsitna privukla manje investitore, pa da se u manjim fabrikama zaposli
    po 30- 50 ljudi. Danas investitori idu gdje su velike subvencije i gdje je poslovna klima odgovarajuca sto u RS-u sigurno nije slucaj.
    Osim toga je odlucna dobra infrastruktura,
    skolovana i mlada radna snaga, ali da nije zahtjevna sto se plate tice.
    Sve to sto sam napisao nije nikakva odbrana vladajuce stranke/koalicije u Loparama itd.
    Ugljevik da nema termoelektranu bio bi kao Lopare, a termoelektranu je gradila drzava...
    Mi trebamo gledati malim koracima da idemo naprijed jer uglja nemamo, litijuma nemamo i nafte isto tako. Preko noci se nece problemi rijesti.
    Sto se mene tice ja bih posle svega pokusao da izgradim vodovod. Po planu Vlade RS-a sredstva za vodovod trebaju, cini mi se biti uskoro odobrena ako se
    ne bude razvlacilo.

    Imamo salon za svadbe u ind. zoni. Mislim da ce drugi dio hale biti neka firma naseg covjeka, majevicanina iz CH...za proizvodnju. Ali, mozda cemo saznati uskoro vise (petak).

    Tema vunara ili cilimara... Bas nam je drago kad nesto ne uspije. Znali smo...
    Naravno da sam pisao "punim ustima" i ako se zlonamjerno ne vadi iz konteksta, ljudi koji su citali sta pisem,
    mogli su vidjeti da je za takvu fabriku bio potreban milion, cini mi se Fr. CH (moze se naci u tekstu).
    Naravno sad svi koji su znali da to nece uspjeti, bili su spremni da investiraju po najmanje 200.000 Fr. Da, ali kada bi se lagali.
    Ideja kao ideja je bila i ostala dobra. Nazalost, velika vecina nasih ljudi bi se radije ubila nego da uplati 100 ili 200 Fr. jer naravno znaju da nece uspjeti.
    Inace genijalac do genijalca. Zato nam i jeste kako jeste.
    Zasto jedan od tih genijalaca sam ne napravi neku fabriku za milionce?
    Zasto mjestani Lopara i okolnih mjesta ne placaju redovno vodu, a zale se da iste nema?
    Dok god budemo takvi kakvi smo, bice nama tako kako je sad, a mozda i gore.

    Jos za kraj par recenica kojih se strogo pridrzavam.
    Oni koji hoce nesto da urade, znaju gdje mogu da se obrate i sa onim ljudima koji nesto organizuju, mozemo nesto uraditi i kada nesto uradimo, nece biti potrebe za mudrovanjem vec ce djela govoriti sama za sebe. One koji vicu, a nisu spremni pomaci prst treba ignorisati. Ja cu dati svoj doprinos koliko mogu
    tj. da zivim normalno, a da odvojim onoliko novca, truda ili vremena da me ne opterecava, a da nesto odradim sto mislim da je mozda moja obaveza prema buducim generacijama. Hiljadu nas da odvoji po 10 € mjesecno moglo bi se dosta toga uraditi. Da li smo spremni na to ili ne? Odgovor na ovo pitanje je ujedno i odgovor zasto je u nasem rodnom kraju takva situacija. Ako se budemo drzali jedni drugih (Majevica-Dijaspora), plivacemo dugo. Ako okrenemo glavu jedni od drugih, bicemo svi gubitnici na neki nacin.




    no_name
    no_name


    Number of posts : 304
    Peпyтaциja : 0
    Registration date : 11.02.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  no_name Čet 24 Jul - 18:43

    mrav ::Ljudi na selu nisu imali:

    A gde je odgovornost? Mislis da se moze politikom baviti godinama a ne preuzeti odgovornost za stanje koje je danas?!
    Gde su otkazi? Da li ce se ista postava i ponovo kandidovati da vodi opstinu?

    Ja ne vidim resenje u 10€ donacije.
    Vec smo pisali o tome da li je neko nesto uradio ili ne. Da nema dijaspore, svetlo bi vec odavno bilo ugaseno u Loparama.
    Ne mislis valjda da onaj svet tamo zivi od 100 eura penzije. Pa sta mislis ko izdrzava onaj svet tamo?
    Sigurna sam da skoro 95% stanovnistva ima nekoga vani i da ti sto su vani pomazu svoje roditelje i najblize.
    Sta da radimo kada su svi dovedeni do socijalne karte?!

    Kad vec nema nista u onim loparama sto coveku treba za normalan zivot, pa moze onda i opstina da ide na pazar.
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Čet 24 Jul - 23:51

    Ja sam odlucio da ne filozofiram vec da podrzim odredjene projekte. Mozda ce ljudi imati od toga vise koristi nego od price.
    loparac-98
    loparac-98


    Number of posts : 4122
    Location : lopare
    Peпyтaциja : 4
    Registration date : 31.12.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  loparac-98 Sub 26 Jul - 22:31

    mrav ::Ja sam odlucio da ne filozofiram vec da podrzim odredjene projekte. Mozda ce ljudi imati od toga vise koristi nego od price.
    E da su tako postupili i lokalni LOPARSKI vlastodržci prije dvije decenije, gdje bi nam sada bio kraj. Ali ostala su iza njih neka djela i nedjela, a najviše je šupljih priča u stilu "Mi ćemo uraditi ovo, Mi ćemo uraditi ono"... i na kraju samo stvoriše "duplo golo".
     Very Happy Laughing Very Happy
    no_name
    no_name


    Number of posts : 304
    Peпyтaциja : 0
    Registration date : 11.02.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  no_name Ned 27 Jul - 8:49

    Evo bez filozofiranja.
    Slava SDS koja je odrzana u svadbenom salonu OMS. 14 jula 2014 (fotrografije mozes/te naci na internetu)
    Na slavi, onako od oka, rekla bih da je bilo preko 200 zvanica.
    E sad dok se u dijaspori 'prosi' i prigovara zasto ne bi 10 eura donirali mesecno, nasi 'politicari' slave!
    Mozda imaju razlog za slavu?
    Svako ko misli svojom glavom bi se upitao-'Zasto SDS kao vladajucu stranka, nije novac namenjen za SLAVU, preusmerila u fond za obnovu i pomoc ugrozenima od poplava?'
    Dok se ovako bude radilo, nema napretka a nece biti ni donacija od tih pisljivih deset eura.

    http://www.pressrs.ba/sr/vesti/vesti_dana/story/34555/Lopare+u+minusu+10+miliona+KM!.html
    https://www.youtube.com/watch?v=GDB216hYj3k
    'to je jedina snaga koju sam ja prepoznao da moze donijeti promjene RS' Dr. Zelimir Neskovic

    I u danasnjem drustvu, da bi zadrzali ugled, posao, polozaj, morate biti clan kluba, davati podrsku i sto je najvaznije CUTATI!!
    Ako je to resenje, cutite narode!
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Ned 27 Jul - 11:40

    Ako si takav stav imala za vrijeme KPJ kao sto sada imas u vezi SDS-a i ako ces takav stav imati/imas u vezi SNSD-a ili bilo koje stranke u RS-u,
    vjerujem u tvoje dobre namjere, ali ako nije tako, vjerovatno je licni  a ne opsti interes/korist u pitanju.

    I, recite konacno narodu koja je to prava partija i navedite imena tih sposobnih ljudi (ne vezano za partiju), koji mogu napraviti cuda i izvuci nas iz ove krize.
    Ako nemate pravu partiju i imena bolje ne pisite/pricajte nista jer kod nas vec da nema covjeka koji se na nekoga ne zali, ali ako ima od nekoga licne koristi odmah ga hvali...

    Ja bih mogao nabrojati 4-5 sposobnih (sto se tice Lopara) i postenih ljudi koji imaju dobre namjere i koji bi se zalagali, ali tih 4-5 su iz vise razlicitih stranaka
    i ne znam da li bi htjeli medjusobno saradjivati. A,  sve ostale bih poslao na dozivotni neplaceni odmor. Toliko o tome kojoj stranci ja najvise vjerujem (od KPJ do sada i u buduce) ako se necemo lagati.
    no_name
    no_name


    Number of posts : 304
    Peпyтaциja : 0
    Registration date : 11.02.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  no_name Ned 27 Jul - 13:42

    mrav ::Ako si takav stav imala za vrijeme KPJ kao sto sada imas u vezi SDS-a i ako ces takav stav imati/imas u vezi SNSD-a ili bilo koje stranke u RS-u,
    vjerujem u tvoje dobre namjere, ali ako nije tako, vjerovatno je licni  a ne opsti interes/korist u pitanju.

    I, recite konacno narodu koja je to prava partija i navedite imena tih sposobnih ljudi (ne vezano za partiju), koji mogu napraviti cuda i izvuci nas iz ove krize.
    Ako nemate pravu partiju i imena bolje ne pisite/pricajte nista jer kod nas vec da nema covjeka koji se na nekoga ne zali, ali ako ima od nekoga licne koristi odmah ga hvali...

    Ja bih mogao nabrojati 4-5 sposobnih (sto se tice Lopara) i postenih ljudi koji imaju dobre namjere i koji bi se zalagali, ali tih 4-5 su iz vise razlicitih stranaka
    i ne znam da li bi htjeli medjusobno saradjivati. A,  sve ostale bih poslao na dozivotni neplaceni odmor. Toliko o tome kojoj stranci ja najvise vjerujem (od KPJ do sada i u buduce) ako se necemo lagati.


    kako ti uvek prozivas da je dijaspora neslozna, svo vreme ti pokusavam objasniti, navodeci primere, da su ljudi u dijaspori dobri, vredni i da pomazu svoje gradjane ali da nece da budu deo lopareske 'igranke' koju organizuje lokalna vlast preko ljudi u svici.

    mani se ti KPJ tj. SKJ ---ne zaboravi da se jos uvek krcmi imovina stvarana u 'zloglasnoj' jugoslaviji pod rukovodstvom KPJ.
    sta je SDS napravio u Loparama za 25 godina?
    nista, sem sto su uspeli opstinu zaduziti u milionima.
    (ostavila sam link teksta gde to pise)

    nije vazna partija. vazno je videti da ljudi koji rade javne poslove obavljaju te poslove u interesu naroda a ne da se ponasaju kao da im je 'cacevina'.
    treba biti totalno slep pa ne vidite kako to funkcionise u loparama.

    ti slobodno doniraj i pomazi. niko ti ne brani.
    samo, kada to radis, ne vici na sav glas.
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Uto 5 Avg - 22:13

    Лопаре - Убијен мушкарац, починилац се пријавио полицији

    Извор: СРНА

    Четрдесетдвогодишњи мушкарац из Бруснице код Лопара чији су иницијали М.В. убијен је, а полицији се као починилац пријавио Н.Т. из Пипера.
    -

    Он се обратио Полицијској станици Лопаре синоћ у 22.55 и пријавио да је испред своје породичне куће из ватреног оружја убио М.В, саопштено је из Центра јавне безбједности Бијељина.

    Полиција је по изласку на лице мјеста утврдила да се у аутомобилу "голф два" налази тијело лица М.В.

    Дежурни тужилац Окружног тужилаштва Бијељина заједно са полицијом извршио је увиђај лица мјеста, а утврђено је да је смрт наступила од повреда које су нанесене највјероватније из ватреног оружја, односно аутоматске пушке, наводи се у саопштењу.

    Полиција је код осумњиченог лица пронашла и аутоматску пушку која се доводи у везу са убиством.

    Тијело убијеног превезено је на Одјељење патологије ради обдукције. Над осумњиченим Н.Т, који је ухапшен, у току је криминалистичка обрада.

    Он ће данас уз извјештај о почињеним кривичним дјелима Убиство и Недозвољена производња и промет оружја или експлозивних материја бити предат у надлежност Окружног тужилаштва у Бијељини.

    Срна незванично сазнаје да је убијени мушкарац Миломир Васић.
    loparac-98
    loparac-98


    Number of posts : 4122
    Location : lopare
    Peпyтaциja : 4
    Registration date : 31.12.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  loparac-98 Uto 5 Avg - 22:23

    Čuo sam za tu tragediju i u šoku sam.
     Shocked Shocked Shocked 
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Ned 14 Sep - 23:41

    Novi market?


    Lopare-Vijesti - Page 5 10409253_679819178778646_1252957169077907198_n
    Mr. Majevica
    Mr. Majevica


    Number of posts : 14652
    Peпyтaциja : 25
    Registration date : 28.01.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  Mr. Majevica Ned 14 Sep - 23:54

    :thumleft: Лијепа вјест ! Јел' ово на мјесту гдје је некада био Мустафин Тип-Топ ?
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Pon 15 Sep - 0:01

    §%& te Mustafa. Smile
    Mr. Majevica
    Mr. Majevica


    Number of posts : 14652
    Peпyтaциja : 25
    Registration date : 28.01.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  Mr. Majevica Pon 15 Sep - 0:17

    Very Happy Чији је ово маркет ?
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Pon 15 Sep - 0:24

    Sada je nas. Mislim nije 1/1 nas, ali je nas dok je neko bio voljan da to izgadi u Loparama.
    Mozemo se ponositi jos jednom novom zgradom.
    Mr. Majevica
    Mr. Majevica


    Number of posts : 14652
    Peпyтaциja : 25
    Registration date : 28.01.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  Mr. Majevica Pon 15 Sep - 0:32

    :thumleft: Браво ! А хоће ли се моћи картицом плаћати, пошто у Лопарама, колико ме сјећање служи, нит' се може узети нит' платити картицом ? scratch
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Pon 15 Sep - 0:42

    Ne znam stvarno.
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Uto 7 Okt - 22:40

    Jedan clan SNSD-a presao u SDS.

    Lopare-Vijesti - Page 5 1172


    Скупштинска већина још јача

    РАДО МИЛОВАНОВИЋ, ОДБОРНИК СНСД-А ПРЕШАО У КЛУБ СДС-А


    Радо Миловановић, одборник Савеза независних социјалдемократа у Скупштини општини Лопаре, приступио је Српској демократској странци. С обзиром да је у питању поштен и угледанполитичар,

    ово је још један у низу примјера да Савез независних социјалдемократа губи добрекадрове и нови

    ударац за СНСД.

    Ради се о квалитетном и честитом одборнику, који је у протеклом периоду радио на добробит грађана

    и локалне заједнице, а СДС је управо због тога и раније подржавао приједлоге овогодборника, јер су

    његови приједлози били корисни грађанима општине Лопаре, рекао је др Радо Савић, нелник општине Лопаре и предсједник Општинског одбора СДС-а Лопаре.

    Он је изразиоочекивање да ће добра сарадња са Миловановићем бити настављена и у наредном периоду.

    Скупштинску већину са СДС-ом на челу чини 17 од укупно 23 одборника у Скупштини

    општине Лопаре.

    З.К.
    loparac-98
    loparac-98


    Number of posts : 4122
    Location : lopare
    Peпyтaциja : 4
    Registration date : 31.12.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  loparac-98 Čet 9 Okt - 20:45

    Резултати предизборне анкете
    За своје фаворите на предстојећим Општим изборима у Босни и Херцеговини у протеклих седам дана гласали су посјетиоци нашег портала rtrs.tv. У анкетама је учествовао 17.601 посјетилац, а највише гласова освојили су Милорад Додик, Жељка Цвијановић и Савез независних социјалдемократа.
    Lopare-Vijesti - Page 5 044149
    У анкети “Ко је ваш избор за новог предсједника Републике Српске?“ кандидат коалције СНСД-ДНС-СП, Милорад Додик, освојио је 3.412 гласова или 51,04 одсто. На другом мјесту је Огњен Тадић, кандидат Савеза за промјене са 2.695 или 40,31 одсто гласова.
    Lopare-Vijesti - Page 5 044377
    Преосталих 17 кандидата је подијелило нешто више од 8 одсто, од укупно 6,685 гласова, а трећу позицију у овој анкети заузела је Индира Мухаремовић из Прве странке са 293 гласа.
    На питање “Ко је Ваш избор за новог српског члана Предсједништва БиХ “ одговорило је 5.347 посјетилаца портала.
    Највише гласова освојла је Жељка Цвијановић, кандидат коалиције СНСД-ДНС-СП. За њу је гласало више од 54 одсто учесника у анкети.
    За кандидата Савеза за промјене, Младена Иванића, глас је дало 41,81 одсто анкетираних, а за Горана Змијањаца из Странке праведне политике њих четири одсто.
    Lopare-Vijesti - Page 5 044378
    У анкети у којој су се посјетиоци изјашњавали о својим фаворитима за Народну скупштину Републике Српске, више од три одсто гласова освојило је осам од 29 политичких субјеката.
    СНСД - Милорад Додик је на првом мјесту са 1960 гласова или 35,19 одсто од укупно 5,569 колико је учествовало у овој анкети.
    Друга по броју освојених гласова посјетилаца нашег портала је коалиција СДС-ПУП-СРС РС са 1,334 гласа или 23.95 одсто.
    Слиједи “За правду и ред - Листа Небојше Вукановића“ са 12, 43 одсто, ДНС са 8,12 и ПДП са 4,08 одсто гласова.
    Lopare-Vijesti - Page 5 044376
    Изборни цензус, према анкети на нашем порталу, прешли су још и Социјалистичка партија, Српска напредна странка и Прва странка.
    Анкета
    Гласање у овој анкети је било омогућено свим посјетиоцима портала и у потпуности је анонимно проведено уз принципе "једна IP адреса – један глас".
    http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=123931
    cheers alkos cheers
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Pet 10 Okt - 16:45

    Cestitamo SNSD!
    loparac-98
    loparac-98


    Number of posts : 4122
    Location : lopare
    Peпyтaциja : 4
    Registration date : 31.12.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  loparac-98 Uto 14 Okt - 20:12

    mrav ::Cestitamo SNSD!
    Hvala ti mravček, živ i zdrav nam bio i uvjek čistu majevičku šljivu pio.
    :thumleft: alkos :thumleft:
    Lopare-Vijesti - Page 5 004
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Sub 18 Okt - 23:37

    Izjašnjavanje za zločine u Srebreniku i Loparama
    Petak 17. Oct 2014 11:55
    Sud BiH zakazao je za ponedjeljak, 20. oktobra, ročište na kojem bi Ekrem Ibračević, Faruk Smajlović i Sejdalija Ćović trebalo da se izjasne o krivici za ratni zločin protiv srpskih civila na području Srebrenika i Lopara 1992. godine.

    U optužnici Tužilaštva BiH, između ostalog, navodi se da su Ibračević, Smajlović i Ćović od početka juna do kraja avgusta 1992. godine protivzakonito zatvarali, nečovječno postupali, mučili, nanosili velike patnje ili povrede tjelesnog integriteta ili zdravlja srpskim civilima na području sela Tinja, Potpeć, Jasenica i drugih sela na području opštine Srebrenik, te sela Brezje i drugih sela na području opštine Lopare.

    Ekrem Ibračević bio je načelnik Vojne bezbjednosti opštinskog Štaba Teritorijalne odbrane /TO/ Srebrenik, Faruk Smajlović komandir voda Vojne policije Opštinskog štaba TO Srebrenik, a Sejdalija Ćović pripadnika Vojne policije Opštinskog štaba TO Srebrenik, saopšteno je iz Suda BiH.

    Početak ročišta za izjašnjavanje o krivici zakazan je za 13.00 časova

    http://www.rtvbn.com/320803/Izjasnjavanje-za-zlocine-u-Srebreniku-i-Loparama

    Neka njihova imena ostanu zapisana u nasim knjigama.
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Sub 1 Nov - 20:11

    Lopare-Vijesti - Page 5 1380409_705606399533257_283829652708365276_n

    Lopare-Vijesti - Page 5 14000_705605782866652_981989236474359770_n

    Lopare-Vijesti - Page 5 10311006_705606012866629_3385769282342289183_n

    Lopare-Vijesti - Page 5 1920555_705605952866635_5867531781791667829_n

    Neka ti je sa srecom Stipo!
    loparac-98
    loparac-98


    Number of posts : 4122
    Location : lopare
    Peпyтaциja : 4
    Registration date : 31.12.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  loparac-98 Ned 2 Nov - 20:28

    Čestitamo i mi. Čujem da je gazda Stipe "domaćinski" ugostio sve prisutne kupce i goste.
    :thumleft: pijane :thumleft:
    Lopare-Vijesti - Page 5 10714204_931373646891884_7324005070042500168_o
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Pon 3 Nov - 18:48

    Sta je ovo?

    Lopare-Vijesti - Page 5 1394330_1509400719307993_1844386157150020610_n
    loparac-98
    loparac-98


    Number of posts : 4122
    Location : lopare
    Peпyтaциja : 4
    Registration date : 31.12.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  loparac-98 Pon 3 Nov - 19:35

    A šta je ovo ???
    Laughing Very Happy Laughing
    Lopare-Vijesti - Page 5 045434
    loparac-98
    loparac-98


    Number of posts : 4122
    Location : lopare
    Peпyтaциja : 4
    Registration date : 31.12.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  loparac-98 Pet 14 Nov - 13:27

    Prilog o Loparama u emisiji rtrs-a PEČAT od 13.11.2014.g.
    Very Happy kafenisanje Very Happy
    http://www.rtrs.tv/av/pusti.php?id=42834
    loparac-98
    loparac-98


    Number of posts : 4122
    Location : lopare
    Peпyтaциja : 4
    Registration date : 31.12.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  loparac-98 Pon 24 Nov - 20:19

    11. новембар 2014. / Постављено у  АКТУЕЛНОСТИ

    У Лопарама је у уторак 4. новембра 2014. године уручено 16 платних картица – ваучера за домаћинства чији су стамбени објекти претрпјели штету у мајским елемнтарним непогодама. Укупно је уручено 26 платних картица на подручју Лопара. Домаћинства којима су ваучери уручени у Лопарама:

    1. Максимовић Цвијетин (Бобетино Брдо)
    2. Ђурић Милан (Брусница)
    3. Накић Мара (Брусница)
    4. Марковић Јован (Лопаре Село)
    5. Драгић Ненад (Мачковац)
    6. Ђокић Микезарија (Мачковац)
    7. Ђурић Лазар (Мачковац)
    8. Живковић Радоје (Мачковац)
    9. Илић Јово (Мачковац)
    10. Михајловић Божидар (Мачковац)
    11. Симикић Лука (Мачковац)
    12. Тешић Јован (Мачковац)
    13. Гашић Саво (Пирковци)
    14. Лујић Цвијан (Пирковци)
    15. Симикић Ђорђо (Пирковци)
    16. Тодић Радован (Пирковци)
    17. Јовић Бошко (Прибој)
    18. Симић Недељко (Подгора)
    http://www.opstinalopare.com/?p=4019
    Kakva konfuzija u izvještavanju ??? Te 16, te 26 vaučera, a objavljen spisak sa 18. Cilj je izgleda samo jedan, a to je da se što više minimalizuje pomoć vlade tj. fonda solidarnosti RS, čija pomoć svim ugroženima svakako neće izostati.
    rtfm rtfm rtfm
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Pet 28 Nov - 22:55

    Vaucer u vrijednosti od 5.000 KM = nova kuca. :thumleft:
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Sre 17 Dec - 16:49

    17. децембар 2014. / Постављено у АКТУЕЛНОСТИ

    Данас је у кабинету начелника потписан Меморандум о разумијевању са Фондацијом Мозаик. Овим Меморандумом успостављају се оквирни механизми сарадње између општине Лопаре и Фондације Мозаик, а посебно кроз пружање подршке и подстицаја у области развоја пољопривредне производње јагодичастог и бобичастог воћа становништву погођеном поплавама и клизиштима. Укупна вриједност овог пројекта је 150.000 КМ, а 25 породица ће бити уврштено у програм.

    www.opstinalopare.com

    Lopare-Vijesti - Page 5 10750356_959379237424658_3095299528630785573_o
    loparac-98
    loparac-98


    Number of posts : 4122
    Location : lopare
    Peпyтaциja : 4
    Registration date : 31.12.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  loparac-98 Sre 17 Dec - 18:13

    Znači od tih 150.000 KM svakom od njih 25, dođe po 6.000 KM. Biće to dobro, samo ako tim stradalnicima dadu te pare lično na ruke.
    :thumleft:  kafenisanje  :thumleft:
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Čet 25 Dec - 20:47

    Godina koja je uništila opštinu Lopare
    дец 24. 2014. 15:08 Objavljeno u PRIVREDA

    lopareLOPARE, Načelnik opštine Lopare Rado Savić za poslovni portal CAPITAL kaže da je 2014. godina bila jedna od najtežih za opštinu. Klizišta i poplave u maju i avgustu pričinila su štetu od oko 15 miliona KM, što iznosi tri godišnja budžeta ove nerazvijene majevičke opštine.

    „Na području opštine Lopare uništeno je ili oštećeno više stotina kuća i pomoćnih objekata, među kojima ima puno kuća koje su srušene do temelja“, kaže Savić.

    Ugroženom stanovništvu na području Lopara, osim opštinske uprave, pomoć su do sada pružili Loparčani koji žive u dijaspori, brojne domaće i međunarodne humanitarne organizacije, javna preduzeća, među kojima i RiTE „Ugljevik“, i drugi donatori koji su kupovali građevinski materijal za izgradnju novih kuća, ali na novim lokacijama, koje su, prema procjenama stručnjaka, bezbjedne za stanovanje.

    Od ukupno 88 kuća, koliko ih je neophodno izgraditi, 17 kuća je izgrađeno i pokriveno, dok je sedam kuća u izgradnji. Za preostale porodice definišu se lokacije na kojima će se njihove kuće graditi tokom 2015. godine, kaže Rado Savić, načelnik opštine Lopare.

    CAPITAL: LJ.LJ.
    avatar
    Solomun


    Number of posts : 14
    Peпyтaциja : 0
    Registration date : 01.10.2014

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  Solomun Pet 16 Jan - 14:10

    Unistilo je nesto drugo ... a ne klizista ...

    Mani me demagogije...
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Pon 19 Jan - 23:09

    Jedan nas covjek iz CH navodno otvorio radnju za proizvodnju metalnih ograda i izvozi u Svajcarsku.

    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Čet 22 Jan - 22:28

    Epidemija malih boginja u 13 opština
    Srijeda 21. Jan 2015 14:07
    Od morbila /malih boginja/ u Republici Srpskoj je od maja 2014. godine do 19. januara prijavljeno 1.876 oboljelih osoba, a epidemija je prijavljena u 13 lokalnih zajednice, kažu u republičkom Institutu za javno zdravstvo.

    Načelnik Službe za epidemiologiju u Institutu Ljubica Jandrić rekla je Srni da su oboljeli registrovani u 32 opštine, a najveći broj registrovan je na području koje pokriva grad Bijeljina, te u opštini Bileća.

    Jandrićeva je rekla da su epidemije prijavljene u opštinama Istočno Sarajevo, Pale, Modriča, Bratunac, Bileća, Lopare, Ugljevik, Srebrenica i Foča, te na području koje pokrivaju gradovi Doboj, Bijeljina, Banjaluka i Trebinje.

    "Epidemije su prijavljene na osnovu kliničke slike, epidemioloških podataka, laboratorijskih nalaza i mikrobiološke dijagnostike. Od početka epidemije, ukupno je uzet 71 uzorak na serološku dijagnostiku na morbile od kojih je 46 pozitivno", navela je Jandrićeva.

    Najveći broj oboljelih - 667 su osobe dobi od 20 do 29 godina, 394 su u dobi od 15 do 19 godina, 281 je dobi od 30 do 39 godina, a 279 su djeca od šest do 14 godina.

    "Analizom podataka o vakcinalnom statusu oboljelih, 46 odsto su nevakcinisane osobe, 34 odsto su osobe koje nemaju podatke o vakcinalnom statusu, 12 odsto je nepotpuno vakcinisano, a osam odsto je imalo uredan vakcinalni satus", ističe Jandrićeva.

    Prema njenim riječima, higijensko-epidemiološke službe domova zdravlja, gdje su registrovani oboljeli, preduzele su potrebne mjere za sprečavanje pojave i suzbijanje širenja epidemije ove bolesti.

    http://www.rtvbn.com/331021/Epidemija-malih-boginja-u-13-opstina
    loparac-98
    loparac-98


    Number of posts : 4122
    Location : lopare
    Peпyтaциja : 4
    Registration date : 31.12.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  loparac-98 Ned 25 Jan - 9:37

    Solomun ::Unistilo je nesto drugo ... a ne klizista ...

    Mani me demagogije...
    A to drugo je ipak najopasnije i najdublje LOPARSKO klizište "BUDŽETSKO KLIZIŠTE".
    Very Happy :thumleft: Very Happy
    loparac-98
    loparac-98


    Number of posts : 4122
    Location : lopare
    Peпyтaциja : 4
    Registration date : 31.12.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  loparac-98 Sre 28 Jan - 20:25

    28/01/2015 | 15:19 | Извор: СРНА | Коментара: 0

    Изградња стамбених објеката за 150 породица
    Фонд солидарности Републике Српске, УНДП и локалне заједнице обезбиједиће трајни смјештај за 150 породица у Српској које су остале без домова усљед клизишта или поплава.
    Lopare-Vijesti - Page 5 041915
    Обнова СрпскеФото: СРНА

    За изградњу нових објеката биће потребно 10 милиона КМ, од чега ће двије трећине обезбиједити Фонд, а трећину УНДП, док ће локалне заједнице припремити локацију, потребне дозволе, прикључке и изградњу темеља, рекао је министар финансија Републике Српске Зоран Тегелтија.

    Објекти ће бити величине од 36 до 60 метара квадратних, у зависности од броја чланова домаћинства.

    "У наредних седам дана биће тачно дефинисан пројекат и биће потписани споразуми између грађана, општина, Фонда солидарности и УНДП-а", рекао је Тегелтија, и додао, да је Фонд одлучио да прихвати донацију од 250.000 евра Удружења "Фонд дијаспора за матицу" која ће бити утрошена за пет пројеката.

    Он је навео да је ријеч о пројектима суфинансирања реконструкције спортске сале у Основној школи Шамац, те финансирања санације објекта Центра за културу општине Челинац, изградње оштећеног цјевовода у општини Зворник, санације фискултурне дворане у ОШ "Вук Караџић" у Новом Граду и обнове пет кућа уништених у клизиштима на подручју Лопара. Захвалио се овом фонду за донацију и подсјетио да је он донирао 25.000 евра након мајских поплава.

    Наводећи да је до краја прошле године из доприноса солидарности у Фонд солидарности РС прикупљено више од 42 милиона КМ, рекао је да се средства из Фонда троше на основу одлуке Управног одбора и да су до сада углавном била усмјерена за плаћање предузећима која су испоручила грађанима робу посредством платних картица. Укупна вриједност подијељених ваучера износи више од 84 милиона КМ.

    Резидентни координатор УН у БиХ Јуриј Афанасијев рекао је да је у оквиру програма ЕУ, у оквиру којег је било предвиђено да се уради 1.000 стамбених објеката, до 1. јануара урађено и више, 1.053 објекта.

    "Додатних хиљаду стамбених објеката је у изградњи и биће завршени наредних седмица", рекао је Афанасијев. Додао је да је у области инфраструктуре урађено 30 објеката, да се ради на још 50 објеката, а много је урађено и на јавним објектима. Афанасијев је оцијенио да је до сада завршено 50 одсто планираних активности, те да у наредних неколико мјесеци предстоји реализација осталих планова.
    http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=135488
    cheers cheers cheers
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Sre 28 Jan - 21:45

    mrav ::Jedan nas covjek iz CH navodno otvorio radnju za proizvodnju metalnih ograda i izvozi u Svajcarsku.


    Loparac, jesli li mozda cuo kako ide posao?
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Pet 30 Jan - 18:55


    Lopare-Vijesti - Page 5 Slikacitava.php?slika=20150129000532_173740

    Panorama
    Lopare: Poplave odnijele plate opštinara
    Lopare: Poplave odnijele plate opštinara 29.01.2015 10:05 | Cvija Mrkonjić

    Lopare - Zaposleni u opštinskoj administraciji u Loparama nisu dobili tri plate, a doprinosi im nisu uplaćeno još od maja 2014. godine.

    U opštini Lopare ističu da su glavni uzrok gomilanja dugova majske poplave, koje nisu poštedjele ni ovu lokalnu zajednicu.

    Vršilac dužnosti načelnika opštinskog Odjeljenja za finansije Danica Ilić objasnila je da su za sanaciju klizišta i kuća, koje su pretrpjele veliku štetu u poplavama, morali da utroše oko 300.000 maraka.

    - To su bili neplanirani troškovi koji su nas doveli u tešku situaciju. Što se tiče doprinosa, u procesu smo reprograma. Maj i jun prošle godine su u reprogramu, obaveze za jul i gotovo cijeli avgust su izmirene, a za septembar, oktobar i novembar takođe tražimo odgodu plaćanja - kazala je Ilićeva.

    Prema njenim riječima, dug koji je dospio na naplatu iznosi oko 130.000 maraka.

    - Očekujem da ćemo veći dio duga izmiriti u roku od mjesec, a ostatak će ući u reprogram. Finansijska situacija je teška, ali nismo razmišljali o podizanju kredita, jer pokušavamo da trenutnim prilivom sredstava izmirimo obaveze - rekla je Ilićeva.

    U Fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje RS tvrde da opština Lopare samo njima duguje više novca nego što tvrde da su im ukupna dugovanja. Dodaju da opštinarima nisu uplaćeni doprinosi za sedam mjeseci prošle godine.

    - Doprinosi su uplaćeni zaključno sa majem 2014. godine, a ukupan dug za period od juna do decembra prošle godine iznosi 165.361 marku - kažu u ovom fondu.

    Osim Fondu PIO, doprinosi se uplaćuju i Fondu zdravstvenog osiguranja, Fondu dječije zaštite i Zavodu za zapošljavanje, pa je dug po tom osnovu još veći.

    Predsjednik Sindikata uprave RS Tomislav Vrhovac ističe da je sličnih problema u opštini Lopare bilo i ranije, ali u manjem obimu.

    - Zaposleni se, nažalost, nisu obraćali Sindikatu i pozivam ih da nam se obrate kako bismo mogli da im pomognemo, jer znam da je tamo stanje izuzetno teško. U Loparama ne funkcioniše dobro ni sindikalna organizacija i prvu priliku ću iskoristiti da odem tamo - rekao je Vrhovac, navodeći da identične probleme imaju i radnici u javnoj upravi u mnogim drugim opštinama u RS.
    Olakšice poplavljenima

    Danica Ilić je navela da je većina opština koje su u prethodnoj godini bile pogođene poplavama tražila reprogram obaveza.

    - Zakonom nam je omogućena olakšica, imamo grejs period od godinu i pravo da dug vratimo na maksimalno 60 rata, tako da smo to iskoristili - rekla je Ilićeva.

    http://www.glassrpske.com/drustvo/panorama/Lopare-Poplave-odnijele-plate-opstinara/lat/173740.html
    loparac-98
    loparac-98


    Number of posts : 4122
    Location : lopare
    Peпyтaциja : 4
    Registration date : 31.12.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  loparac-98 Sub 31 Jan - 15:07

    mrav ::
    mrav ::Jedan nas covjek iz CH navodno otvorio radnju za proizvodnju metalnih ograda i izvozi u Svajcarsku.


    Loparac, jesli li mozda cuo kako ide posao?
    Ne. Ne znam o čemu se tu radi ???
    Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
    loparac-98
    loparac-98


    Number of posts : 4122
    Location : lopare
    Peпyтaциja : 4
    Registration date : 31.12.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  loparac-98 Sub 31 Jan - 16:06

    mrav ::
    Lopare-Vijesti - Page 5 Slikacitava.php?slika=20150129000532_173740

    Panorama
    Lopare: Poplave odnijele plate opštinara
    Lopare: Poplave odnijele plate opštinara 29.01.2015 10:05 | Cvija Mrkonjić

    Lopare - Zaposleni u opštinskoj administraciji u Loparama nisu dobili tri plate, a doprinosi im nisu uplaćeno još od maja 2014. godine.

    U opštini Lopare ističu da su glavni uzrok gomilanja dugova majske poplave, koje nisu poštedjele ni ovu lokalnu zajednicu.

    Vršilac dužnosti načelnika opštinskog Odjeljenja za finansije Danica Ilić objasnila je da su za sanaciju klizišta i kuća, koje su pretrpjele veliku štetu u poplavama, morali da utroše oko 300.000 maraka.

    - To su bili neplanirani troškovi koji su nas doveli u tešku situaciju. Što se tiče doprinosa, u procesu smo reprograma. Maj i jun prošle godine su u reprogramu, obaveze za jul i gotovo cijeli avgust su izmirene, a za septembar, oktobar i novembar takođe tražimo odgodu plaćanja - kazala je Ilićeva.

    Prema njenim riječima, dug koji je dospio na naplatu iznosi oko 130.000 maraka.

    - Očekujem da ćemo veći dio duga izmiriti u roku od mjesec, a ostatak će ući u reprogram. Finansijska situacija je teška, ali nismo razmišljali o podizanju kredita, jer pokušavamo da trenutnim prilivom sredstava izmirimo obaveze - rekla je Ilićeva.

    U Fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje RS tvrde da opština Lopare samo njima duguje više novca nego što tvrde da su im ukupna dugovanja. Dodaju da opštinarima nisu uplaćeni doprinosi za sedam mjeseci prošle godine.

    - Doprinosi su uplaćeni zaključno sa majem 2014. godine, a ukupan dug za period od juna do decembra prošle godine iznosi 165.361 marku - kažu u ovom fondu.

    Osim Fondu PIO, doprinosi se uplaćuju i Fondu zdravstvenog osiguranja, Fondu dječije zaštite i Zavodu za zapošljavanje, pa je dug po tom osnovu još veći.

    Predsjednik Sindikata uprave RS Tomislav Vrhovac ističe da je sličnih problema u opštini Lopare bilo i ranije, ali u manjem obimu.

    - Zaposleni se, nažalost, nisu obraćali Sindikatu i pozivam ih da nam se obrate kako bismo mogli da im pomognemo, jer znam da je tamo stanje izuzetno teško. U Loparama ne funkcioniše dobro ni sindikalna organizacija i prvu priliku ću iskoristiti da odem tamo - rekao je Vrhovac, navodeći da identične probleme imaju i radnici u javnoj upravi u mnogim drugim opštinama u RS.
    Olakšice poplavljenima

    Danica Ilić je navela da je većina opština koje su u prethodnoj godini bile pogođene poplavama tražila reprogram obaveza.

    - Zakonom nam je omogućena olakšica, imamo grejs period od godinu i pravo da dug vratimo na maksimalno 60 rata, tako da smo to iskoristili - rekla je Ilićeva.

    http://www.glassrpske.com/drustvo/panorama/Lopare-Poplave-odnijele-plate-opstinara/lat/173740.html
    Tri platice su tek početak budžetske klizišne agonije, penzionerima je ta sds mraka kad je bila na vlasti dugovala čak po deset neisplaćenih penzija. Ali tu je njihov "tročlani" Ivanić, pa neka im sad pomogne. Stalno sam govorio i govorim da nije lako običnim administrativnim radnicima jesti opštinski hljeb, koji je sa sedam kora.
    molitva: kafenisanje molitva:
    avatar
    sofronije


    Number of posts : 7
    Peпyтaциja : 0
    Registration date : 10.10.2014

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  sofronije Pon 2 Feb - 21:46

    mrav ::
    Lopare-Vijesti - Page 5 Slikacitava.php?slika=20150129000532_173740

    Panorama
    Lopare: Poplave odnijele plate opštinara
    Lopare: Poplave odnijele plate opštinara 29.01.2015 10:05 | Cvija Mrkonjić

    Lopare - Zaposleni u opštinskoj administraciji u Loparama nisu dobili tri plate, a doprinosi im nisu uplaćeno još od maja 2014. godine.

    U opštini Lopare ističu da su glavni uzrok gomilanja dugova majske poplave, koje nisu poštedjele ni ovu lokalnu zajednicu.

    Vršilac dužnosti načelnika opštinskog Odjeljenja za finansije Danica Ilić objasnila je da su za sanaciju klizišta i kuća, koje su pretrpjele veliku štetu u poplavama, morali da utroše oko 300.000 maraka.

    - To su bili neplanirani troškovi koji su nas doveli u tešku situaciju. Što se tiče doprinosa, u procesu smo reprograma. Maj i jun prošle godine su u reprogramu, obaveze za jul i gotovo cijeli avgust su izmirene, a za septembar, oktobar i novembar takođe tražimo odgodu plaćanja - kazala je Ilićeva.

    Prema njenim riječima, dug koji je dospio na naplatu iznosi oko 130.000 maraka.

    - Očekujem da ćemo veći dio duga izmiriti u roku od mjesec, a ostatak će ući u reprogram. Finansijska situacija je teška, ali nismo razmišljali o podizanju kredita, jer pokušavamo da trenutnim prilivom sredstava izmirimo obaveze - rekla je Ilićeva.

    U Fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje RS tvrde da opština Lopare samo njima duguje više novca nego što tvrde da su im ukupna dugovanja. Dodaju da opštinarima nisu uplaćeni doprinosi za sedam mjeseci prošle godine.

    - Doprinosi su uplaćeni zaključno sa majem 2014. godine, a ukupan dug za period od juna do decembra prošle godine iznosi 165.361 marku - kažu u ovom fondu.


    Osim Fondu PIO, doprinosi se uplaćuju i Fondu zdravstvenog osiguranja, Fondu dječije zaštite i Zavodu za zapošljavanje, pa je dug po tom osnovu još veći.

    Predsjednik Sindikata uprave RS Tomislav Vrhovac ističe da je sličnih problema u opštini Lopare bilo i ranije, ali u manjem obimu.

    - Zaposleni se, nažalost, nisu obraćali Sindikatu i pozivam ih da nam se obrate kako bismo mogli da im pomognemo, jer znam da je tamo stanje izuzetno teško. U Loparama ne funkcioniše dobro ni sindikalna organizacija i prvu priliku ću iskoristiti da odem tamo - rekao je Vrhovac, navodeći da identične probleme imaju i radnici u javnoj upravi u mnogim drugim opštinama u RS.
    Olakšice poplavljenima

    Danica Ilić je navela da je većina opština koje su u prethodnoj godini bile pogođene poplavama tražila reprogram obaveza.

    - Zakonom nam je omogućena olakšica, imamo grejs period od godinu i pravo da dug vratimo na maksimalno 60 rata, tako da smo to iskoristili - rekla je Ilićeva.

    http://www.glassrpske.com/drustvo/panorama/Lopare-Poplave-odnijele-plate-opstinara/lat/173740.html

    Ko ovde laže, PIO ili opštinsko rukovodstvo? Ono jeste, danas je laganje postalo normalna stvar. Finansijsko stanje javnih ustanova je JAVNA stvar, takve informacije ne bi smjelo da se kriju niti da se iznose lažni podaci. Prlično sam uvjeren da je to čak i zakonski kažnjivo.
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Čet 5 Feb - 22:35

    loparac-98 ::
    mrav ::
    mrav ::Jedan nas covjek iz CH navodno otvorio radnju za proizvodnju metalnih ograda i izvozi u Svajcarsku.


    Loparac, jesli li mozda cuo kako ide posao?
    Ne. Ne znam o čemu se tu radi ???
    Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

    Raspitaj se. Lopare su ti blizu.
    loparac-98
    loparac-98


    Number of posts : 4122
    Location : lopare
    Peпyтaциja : 4
    Registration date : 31.12.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  loparac-98 Pon 9 Feb - 12:16

    Vidio sam juče tablu jedne nove firme BRAVARIJA ĐOKIĆ u Mačkovcu, smještenu u jednom od pogona Španca. Čujem da je naš čovjek u pitanju i da radi stvari od inoxa. Želimo mu mnogo uspjeha u radu i mnogo radnika u pogonu.
    Very Happy cheers Very Happy
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Pon 9 Feb - 19:46

    Cudi me sto nije objavljeno na opstinskom sajtu.

    Jos jedan nas covjek je planirao premjestiti proizvodnju iz CH u Lopare. Jesi cuo nesto o tome?
    loparac-98
    loparac-98


    Number of posts : 4122
    Location : lopare
    Peпyтaциja : 4
    Registration date : 31.12.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  loparac-98 Uto 10 Feb - 10:39

    mrav ::Cudi me sto nije objavljeno na opstinskom sajtu.

    Jos jedan nas covjek je planirao premjestiti proizvodnju iz  CH u Lopare. Jesi cuo nesto o tome?
    Zašto te to čudi ??? To nije opštinski javni sajt, već reklamni pano vladajuće uskostranačke, interesne grupe tzv. loparskih beskičmenjaka.
    Misliš na onog mladog stručnjaka Miljića, sa cnc tehnologijom obrade ??? Vjerovatno je negdje nešto u opštini zapelo.
    Twisted Evil Arrow Twisted Evil
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Uto 10 Feb - 18:26

    Misljenja sam da uspjesne ljude treba reklamirati na opstinskom sajtu, pa i sve ostale privrednike ispisati u posebnoj rubrici na sajtu sa odredjenim informacijama kao kontakt adrese, tel. I par informacija o preduzecu.
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Uto 10 Feb - 18:29

    Ako možeš raspitaj se o Miljicu je li poceo sa poslom.
    Kym
    Kym


    Number of posts : 951
    Peпyтaциja : 4
    Registration date : 10.02.2008

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  Kym Pet 6 Mar - 1:25

    Ponovo proradila klizista u Jablanici (od 16:25 )


    http://www.rtrs.tv/av/pusti.php?id=46427
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Sub 28 Mar - 22:07

    Stečaj komunalnog preduzeća Lopare
    мар 25. 2015. 11:47 Objavljeno u OSTALO

    lopareLOPARE, Prijavljena stečajna potraživanja i obaveze Javnog komunalnog preduzeća „Eko-Kom“ Lopare veće su od milion maraka, što je znatno više od vrijednosti njegove imovine, potvrdio je za poslovni portal „CAPITAL“ Dušan Ristanović stečajni upravnik.

    „Prijavljena potraživanja i obaveze preduzeća iznose oko 1.150.000 KM. S obzirom na to da su objekti i imovina ovog preduzeća javnog karaktera, i ne mogu se prometovati, povjerioci se neće namiriti u cjelosti“, kaže Ristanović.

    Pavlović international banci, kao razlučnom povjeriocu, na ime svojevremeno odobrenog kredita za nabavku kamiona za odvoz čvrstog otpada, stečajni upravnik je na posljednjem izvještajnom ročištu u Okružnom privrednom sudu u Bijeljini priznao je potraživanje od 110.188 KM, ali je u cjelosti osporio potraživanje opštine Lopare u iznosu od 128.511 KM, koja je bila jemac za pomenuti kredit, istakavši da je nemoguće priznati potraživanje dva povjerioca po istom osnovu.

    Stečajni upravnik je priznao i potraživanje UIO RC Tuzla po osnovnoj prijavi u iznosu od 20.068 KM, dok se nije mogao izjasniti o potraživanju po dopunskoj prijavi u iznosu od 277.417 KM, jer rješenje još uvijek nije postalo pravosnažno.

    Stečajni upravnik nije se mogao izjasniti ni o prijavljenim potraživanjima JP „Vode Srpske“, koje potražuje od „Eko – kom“ na ime neplaćenih vodnih nadoknada sa obračunatom kamatom, iznos od 89.465 KM.

    Nastavak ispitnog ročišta za „Eko – kom“ planiran je za 11. maj.

    Stečaj u „Eko-komu“ otvoren je u februaru 2014. godine i danas u ovoj firmi koja se bavi samo distribucijom i naplatom potrošnje vode za piće radi osam od nekadašnjih 36 radnika.

    www.capital.ba
    mrav
    mrav


    Number of posts : 2150
    Peпyтaциja : 1
    Registration date : 30.11.2009

    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  mrav Čet 16 Apr - 20:01

    Потписани уговори са 21 пољопривредним произвoђачем са подручја општине Лопаре
    16. април 2015. / Постављено у  АКТУЕЛНОСТИ

    У сали СО Лопаре 16. априла 2015. године потписани су уговори са 21 пољопривредним произвођачем са подручја општине Лопаре. Фирма д.о.о „ЕкоМозаик“ обезбједила је бесплатно саднице јагода, парадајза и паприке, системе за наводњавање, заштитна средства и стручну помоћ. Младим засадима јагоде, парадајза и паприке ће овог прољећа бити засађено око 6 хектара, на парцелама од једног до пет дунума по домаћинству. Откуп индустријске јагоде и поврћа ће бити загарантован. Из буџета општине за овај пројекат издвојено је око 20.000 КМ, а „ЕкоМозаик“ ће обезбједити средства у вриједности око 200.000КМ.

    http://www.opstinalopare.com/?p=4302

    Sponsored content


    Lopare-Vijesti - Page 5 Empty Re: Lopare-Vijesti

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned 19 Maj - 18:04