Самосталност Републике Српске Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

Join the forum, it's quick and easy

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Самосталност Републике Српске

5 posters

Да ли сте за самосталну Републику Српску

Самосталност Републике Српске Vote_lcap100%Самосталност Републике Српске Vote_rcap 100% [ 5 ]
Самосталност Републике Српске Vote_lcap0%Самосталност Републике Српске Vote_rcap 0% [ 0 ]
Ukupno Glasova : 5

Zatvoreno sondiranje

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Да ли сте Ви за то ? Или да останемо у оваквој ,,држави,, ???

На ово ме питање ,,понукао,, разговор Младен Босића у некој емисији на БН. Човјек јасно и гласно каже да се са тим не треба играти, да то води до нестанка Р. Српске ???
По његовом таква идеја је сулуда, како каже.

Ја мислим да г.дин Босић сасвим јасно стаје на страну муслимана. Спутавајућу нам идеју о самосталности.

Лично мислим да та идеја треба да тиња у свима нама, да преносимо дјеци с кољена на кољено. за 18 или 100, па и 300 година нека се оствари.

https://majevica.forumakers.com

Prolaznik

Prolaznik

Ја сам (као и огромна већина Срба) за независност Републике Српске,али само полако. Без непромишљених потеза, однос снага на глобалном нивоу ће се једног дана промјенити. А ми можемо да чекамо, имамо скоро све атрибуте државности. За сада се треба окренути развоју економије, да млади не напуштају Републику Српску у оволиком броју. И бити стрпљив и чекати тај дан.

gljeb

gljeb

У потпуности се слажем са твојим мишљењем. Већ сам овдје говорио да је независност неупитна, али да је треба остваривати паметним и не наглим потезима. У Босићевим изјавама могло би бити одређене истине, ако би смо ми сада нагло и непромишљено ушли у тај процес. То би повукло за собом велике репресалије од стране ионако пољуљаног западног хегемонистичког свијета, који је сада као љута змија спреман да уједа све око себе јер се осјећа угрожено. Давно сам такође рекао да, ако би ова БиХ била иоле нормална држава, без радикалних исламиста, без отимања српске земље у бесцијење, без фарси о мучеништву само појединих народа, са максималним поштовањем и љубављу међу тим истим народима онда би се могло у њој живјети заједнички. Међутим, видимо да такав наопаки ислам опасно се шири по нашој земљи и има агресивне намјере. Видимо да има подршку од стране политичара, видимо да дјецу васпитавају у најгорим манирима мржње. Част изузецима. Све то нам шаље негативне сигнале. Зато треба максимално развијати економију, бизнис, туризам, све што може да донесе новац Републици Српској. Нажалост, видимо да ће се наши српски политичари тешко одрећи од пљачке наше индустрије и народа. Тренутно краду једни, а сутра ће други.

Prolaznik

Prolaznik

Тако је, још би' додао да кад би бошњачка јавност признала постојање Републике Српске као трајне категорије, тежња за независношћу би била мања. Али, слушајући њихова мишљења, добар дио њих не признаје ни Србе као народ у БиХ, а камоли постојање Републике Српске. Прилично су конфузни у тој лудости, те Срби нису Срби већ Власи које су Турци у 17. вијеку доселили из Румуније и Молдавије, те до краја 19. вијека у БиХ нису постојали Срби ( ни Хрвати) већ Бошњаци три вјерозакона, те Срби се населили послије 1918. године, те Срби су у Србији овдје су само Босанци и остале небулозе. Чини ми се, они још живе у деведесетим годинама, не желе видјети да су се глобалне околности прилично промјениле. Немогуће им је објаснити да никакви Босанци или Бошњаци (мијешају та два појма) православци не постоје нити су икад постојали јер једноставно никад није постојала Босанска (или Бошњачка) православна црква, а да о бивствовању српског народа на овим просторима свједоче средњовјековни предтурски православни манастири који су нормално, могли бити у власништву само СПЦ-а никога више.
Незнам јел се колективно праве "мутави" или стварно вјерују у то, али објаснити им неке ствари је просто немогуће и губљење је времена.

Prolaznik

Prolaznik

gljeb :: Све то нам шаље негативне сигнале. Зато треба максимално развијати економију, бизнис, туризам, све што може да донесе новац Републици Српској. Нажалост, видимо да ће се наши српски политичари тешко одрећи од пљачке наше индустрије и народа. Тренутно краду једни, а сутра ће други.


Да. Никако се несмијемо више залијетати и правити непромишљене потезе већ пажљиво гледати шта се догађа око нас пратећи реалност. Нереалност, грандоманија, политикантство, и ост., нас је у прошлости скупо коштала, од стварања Југославије па до скора. Прави патриота у РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ ће бити онај који ће запошљавати незапослене, развијати инфраструктуру и сл. Све ће остало доћи само од себе. Некадашња западна Њемачка није чекала уједињење да би се економски развијала, већ се развијала а уједињење је дошло кад су се створили услови за њега, на којег она сама није имала пуно утицаја.

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Тако је браћо! Идеја независности треба да је у свима нама и да плане онда када се стекну сви услови. Није нам журба и не продајемо дрогу к'о шиптари па да митимо оне несретне јенкије.

https://majevica.forumakers.com

mrav

mrav

Drzati RS sto cistiju od muslimana i Hrvata i da se sto vise Srba radja i zaposljava.
Kad dodje pravo vrijeme izglastati nezavisnost.
A, posle nezavisnosti, zavisno od situacije, vratiti ostalih 15 % RS-a i Krajinu u Hrvatskoj.

loparac-98

loparac-98

Republika Srpska je TRAJNA kategorija. Da li će je biti više ili manje zavisi od nas samih koji bivstvujemo na svojim vjekovnim ognjištima tj. naše brojnosti. A ta brojnost se sve više i više ugrožava prvenstveno od nas samih, pa tek onda od bližeg i daljeg okruženja. Ne trebam vam pričati kakva je naša surova realnost. Sve je više sitnica koje nas razdvajaju, umjesto da ih shvatimo i prevaziđemo na obostrano zadovoljstvo i usmjerimo ih na zbližavanje, razumijevanje i uvažavanje razlika i različitosti. Pomoć drugima i to "pomoć svake vrste" (i od strane nas pojedinaca i od strane vlasti bilo kog nivoa) je nikad više potrebnija, nego što je danas u ovo vrijeme. Pomoć mladim ljudima je najbitnija jer su oni naša budućnost, bez koje priznaćete nema napretka ni opstanka na ovim prostorima, ma kako da ih mi trenutno zvali i nazivali.
3prsta brada 3prsta

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu