MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Ministri prosvjete, sram vas bilo

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Ministri prosvjete, sram vas bilo Empty
PočaljiNaslov: Ministri prosvjete, sram vas bilo   Ministri prosvjete, sram vas bilo EmptySub 14 Nov - 14:19

Pod­ručno od­jel­jen­je Osnov­ne ško­le "Vuk Ka­radžić" u Bi­jel­ji­ni, ta­ko­zva­na ma­la ško­la u Ra­čan­skoj uli­ci, naj­bol­je je ogle­da­lo svih pret­hod­nih i ak­tu­el­nih grad­skih i dr­žav­nih vla­sti.

Ministri prosvjete, sram vas bilo 364517_1

Mi­ćo Mi­ćić (SDS) ovih da­na sla­vi de­ce­ni­ju od kad je pr­vi čo­vjek Bi­jel­ji­ne. Na dr­žav­nom ni­vou SNSD je na vla­sti go­di­nu man­je. Za sve to vri­je­me, u nji­ho­vim pri­o­ri­te­ti­ma se ni­je na­šlo rje­ša­van­je naj­va­žni­jeg pro­ble­ma u naj­ve­ćoj grad­skoj mje­snoj za­jed­ni­ci - Le­din­ci, gdje 345 uče­ni­ka od dru­gog do pe­tog raz­re­da ide u ško­lu upit­ne bez­bjed­no­sti i sa­ni­tar­nog stan­dar­da.

Ministri prosvjete, sram vas bilo D9e57e3f03175bb7f8c82ae0bb21ca63

"Škol­ski obje­kat je u ka­ta­stro­fal­nom stan­ju, sa poljs­kim klo­ze­tom ko­ji se na­la­zi po­red ula­znih vra­ta. Tek sre­di­nom ok­to­bra je po­prav­lje­na ten­da ko­ju je uni­štio pro­šlo­go­di­šnji grad, a ko­ja spa­ja ško­lu i to­a­let. Ta­ko su dje­ca u to­a­let išla sa kišo­bra­nom ili su ki­snu­la. Zi­mi, u to­a­let idu u jak­na­ma ili iza­đu u duk­se­vi­ma, pa se pre­hla­de. Ne­ka dje­ca tr­pe da idu u to­a­let za vri­je­me nasta­ve, pa se ro­di­tel­ji­ma ža­le na sto­mač­ne te­go­be. Ru­ke pe­ru kod ula­znih vra­ta u ško­lu, jer to­a­let je "oprem­ljen" sa­mo čučav­cem.

Ministri prosvjete, sram vas bilo 400b2e361843f127688750f6f47b9041

"Ni uči­o­ni­ce ni­su pu­no od­ma­kle u pri­stoj­no­sti. Škol­sku sa­lu ne­ma­ju. Ča­so­ve fi­zič­kog iz­vo­de u dvo­ri­štu, kad to vri­je­me do­zvolili. Dvo­rište je, ina­če, sa­mo po­su­to krup­nim ka­me­nom, pa dje­ca ne­ri­jet­ko do­la­ze ku­ći sa po­vre­da­ma, po­ci­je­pa­nom gar­de­ro­bom i obu­ćom. Kad je ki­ša, u dvo­ri­štu je bla­to i ba­re, a zna se de­si­ti da s pod­zem­nim vo­da­ma is­pli­va­ju i fe­ka­li­je... ", va­pe ogor­če­ni ro­di­tel­ji.

Ministri prosvjete, sram vas bilo 5205f8bd69d12fc898db87073b773843

Ova­kav obje­kat ni­je pri­mje­ren ni se­lu ko­je od­u­mi­re, a po­go­to­vo gra­du ko­ji se hva­li pri­li­vom sta­nov­ni­štva i ko­je­ka­kvim pro­jek­ti­ma, ni­ti dr­ža­vi či­ji ru­ko­vo­di­o­ci sa­mo pri­ča­ju o ne­kom bol­jit­ku, a na­ša dje­ca u 21. vi­je­ku idu u poljs­ki to­a­let. U uči­o­ni­ci umje­sto kom­pju­ter­skih, ne­kad ima­ju ži­ve mi­še­ve. Dje­ca do­bi­ja­ju ne­ga­tiv­nu sli­ku o ško­li, bez vol­je idu na na­sta­vu!!!

Ministri prosvjete, sram vas bilo C79fdb24ee1b4c01877b3727add22f14

Ina­če, ova ško­la na­la­zi se u ši­rem cen­tru Bi­jel­ji­ne, i od Grad­ske upra­ve je udal­je­na tek ki­lo­me­tar. Stvar je uto­li­ko go­ra jer su lo­kal­ne vla­sti čak pri­je pet go­di­na po­če­le da gra­de no­vu ško­lu, ali po­sao još ni­je ni upo­lov­ljen, navodi Faktor magazin.

U grad­skoj upra­vi ka­žu da su fi­nan­si­ra­li ko­li­ko su mo­gli.

"Zbog ne­do­stat­ka nov­ca, grad­nja je sta­la i uko­li­ko re­sor­no Mi­ni­star­stvo is­pu­ni obe­ćan­je on­da će­mo ško­lu i za­vr­ši­ti u 2016. S ob­zi­rom na to da obje­kat ko­šta pre­ko dva mi­li­o­na ma­ra­ka, mi to­li­ka sred­stva ne mo­že­mo ulo­ži­ti u jed­noj budžet­skoj go­di­ni. Plan za 2016. je da se ulo­ži mi­li­on (ako se usvo­ji pri­je­dlog) ka­ko bi­smo za­vr­ši­li obje­kat.

Ministri prosvjete, sram vas bilo 81ebe653a4016cd33de927fca9495a7f

"Grad je, do sa­da, u in­fra­struk­tu­ru, ot­kup i ure­đen­je zem­lji­šta, do­zvo­le i grad­nju ulo­žio oko po­la mi­li­o­na ma­ra­ka.
Iako je iz­grad­nja osnov­ne ško­le pot­pu­no u nad­le­žno­sti Vla­de Republike Srpske i re­sor­nog Mi­ni­star­stva pro­svje­te i kul­tu­re, mi do da­nas ni­smo do­bi­li ni­ti jed­nu mar­ku za iz­grad­nju ško­le", tvr­de u Grad­skoj upra­vi.

Ministri prosvjete, sram vas bilo 5ea92412c7df729b85ff4aadcfd9764b

Upu­tili smo do­pis mi­ni­stru Ma­le­še­vi­ću da li je upo­znat sa slu­ča­jem ove ško­le i da li će je po­sje­ti­ti da se i sam uvje­ri u stvar­no stan­je. Ko će od­go­va­ra­ti, uko­li­ko do­đe do epi­de­mi­je zbog ova­kvog stan­ja ško­le? Da li Vla­da u 2016. pla­ni­ra odvo­ji­ti po­treb­na sred­stva za za­vr­še­tak no­vog objek­ta u Bi­jel­ji­ni, navodi Faktor magazin.

Ni na jed­no od ovih pi­tan­ja mi­ni­star ni­je od­go­vo­rio, a iz nje­go­vog mi­ni­star­stva nam je pro­sli­je­đe­na sa­mo in­for­ma­ci­ja da je u Bi­jel­ji­ni za pro­te­klih go­di­nu da­na sred­stvi­ma iz EU pro­gra­ma za opo­ra­vak od po­pla­va sa­ni­ra­no 12 obra­zov­nih usta­no­va, i to od 1,6 mi­li­o­na.

Ministri prosvjete, sram vas bilo B95cb79cf9629ef5af019c991a5417f3

"Osnov­na ško­la "Vuk Ka­rad­žić" pred­la­ga­na je za in­ve­sti­ran­je, ali ni­je uvr­šte­na na spi­sak ško­la. Mi­ni­star­stvo će i u na­red­nom pe­ri­o­du kan­di­do­va­ti ovu ško­lu za sred­stva iz EU pro­gra­ma za opo­ra­vak od po­pla­va."

Ali! Ova ško­la ni­je ni bi­la po­plav­lje­na, to je nje­no de­ce­nij­sko stan­je i ne­u­slov­na na­sta­va u ovom objek­tu je pro­blem ko­ji da­ti­ra još od po­čet­ka 90-ih pro­šlog vi­je­ka, pa i ra­ni­je.

Ministri prosvjete, sram vas bilo 67777f32c4df434223e9a6361ee03873

Pred ma­li­ša­ni­ma ove ško­le je još jed­na hlad­na zi­ma. Ro­di­tel­ji se na­da­ju da će se no­va ško­la ko­nač­no sa­gra­di­ti, jer ova mje­sna za­jed­ni­ca bro­ji pre­ko de­set hil­ja­da gla­sa­ča, a slje­de­ća go­di­na je iz­bor­na

http://www.6yka.com/novost/93475/ministri-prosvjete-sram-vas-bilo
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Zla barbika

Zla barbika


Number of posts : 34
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.10.2015

Ministri prosvjete, sram vas bilo Empty
PočaljiNaslov: Re: Ministri prosvjete, sram vas bilo   Ministri prosvjete, sram vas bilo EmptySub 21 Nov - 10:41

Jeste ovo sramota i za Bijeljinu i za ministra.Ali da se mi pozabavimo svojim "sramotama".Kakav nam kadar radi u skolama i ko nam uci djecu.Niko nije savrsen ali uciteljica Mira Grujic je sramota za prosvjetu.Nedopustivo je da se tako ponasa "zrela zena od 45 godina".Djeca u skoli imaju samo slikanje i fejsbucenje!Da li je doticna "gospodja" cula za plan i program? confused  Ali moze joj se,radi u podrucnoj skoli,nema direktora,nema kontrole samo bahato!
Nazad na vrh Ići dole
 
Ministri prosvjete, sram vas bilo
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Sjecam se kao da je bilo juce
» Nekad bilo - Milorad Pelemis
» Nekad bilo - General Novak Djukic
» Koje je najstarije mjesto na Majevici?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Дpyштвo :: Пoлитичкo-eкoмcкa дeшaвaњa y нaшeм кpajy-
Skoči na: