MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice Empty
PočaljiNaslov: Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice   Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice EmptyUto 5 Feb - 11:07

Koje pisce, pjesnike... s Majevice poznajete?
Bili bi pozeljni i naslovi, ako ih imate.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice   Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice EmptyUto 5 Feb - 11:46

Ja imam neke, al' sve iz NOB ...da se neco ko ljutiti ? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice   Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice EmptyUto 5 Feb - 11:49

Sta se ima ljutiti, samo ti stavi sve to. Ja nemam nekih informacija, a i ono sto znam necu da napisem, jer sam ubijedjena da to neko moze mnogo bolje i vjerodostojnije.
Nazad na vrh Ići dole
Prvi




Number of posts : 268
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.02.2008

Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice   Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice EmptyUto 5 Feb - 13:37

Mr. Majevica ::
Ja imam neke, al' sve iz NOB ...da se neco ko ljutiti ? Very Happy

nema veze, samo ih postavi
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice   Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice EmptyPet 8 Feb - 15:19

Kao shto rekoh, evo jednog :

Radivoje Kovachevic - u glavnom ,,NOB,, opisana deshavanja...

Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice Borbenamladostmajevicejv6.th Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice Dramauvukosavcimadd5.th

Drama u Vukosavcima - Umjesto predgovora.pdf
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice   Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice EmptyNed 24 Feb - 23:25

Najbolji djeciji pisac koji je rodom sa Majevice je Aleksa MIkic. Preporucujem svima knjige: Prijatelji iz Smogve i Suncana obala. Inace porijeklom je iz Tinje. Cini mi se da i u jednom od svojih opisa kaze otprilike ovako: ''Sunce je zalazilo za zubatu hrbat Majevice...'' To je apsulutno nas pejzaz: brdo na kome je vegetacija osiromasena Smile Pise o svom siromasnom djetinjstvu, teskom zivotu naseg seljaka...
Nazad na vrh Ići dole
Prvi




Number of posts : 268
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.02.2008

Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice   Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice EmptyUto 26 Feb - 16:42

Citao sam Suncanu obalu, davno, davno. da li je ziv ovaj autor?
Nazad na vrh Ići dole
Jankovljev




Number of posts : 866
Peпyтaциja : 0
Registration date : 20.02.2008

Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice   Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice EmptyUto 26 Feb - 22:38

Umro je 1985. g.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice Empty
PočaljiNaslov: Re: Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice   Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Autori knjizevnih djela koji su sa Majevice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Srbi narod koji nestaje !!!
» Koji ste film posljedjni put gledali?
» Na prvi, drugi ili ko zna koji pogled!
» Srbin koji je prezivio Markale...
» Rijeke i potoci koji izviru na Majevici

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Hayкa, кyлтypa, yмjeтнocт, cпopт :: Kњижeвнocт-
Skoči na: