Kradja voca Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

Join the forum, it's quick and easy

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Kradja voca

+6
Plex
Mare
D4
Slavuj
Mr. Majevica
lija
10 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Kradja voca Empty Kradja voca Čet 12 Jun - 22:09

lija

lija

Vjerujem da je malo onih koji se bar jednom nisu zaputili u tudje voce, pa me bas zanima kako su se kod vas zavrsavali ti poduhvati.

2Kradja voca Empty Re: Kradja voca Čet 12 Jun - 22:13

Mr. Majevica

Mr. Majevica

J..ga jedino voce koje je mene zanimalo je dud, a inache do njega nikom nije bilo stalo, pa ni da se chuva, tako da sam bezbrizno mogao da chopam, bez straha da me neko potjera. Ja sam ti bio kao neko ko ,,brsti,, neshto shto nikome ne treba Laughing

https://majevica.forumakers.com

3Kradja voca Empty Re: Kradja voca Čet 12 Jun - 22:16

lija

lija

Dud je mozda i jedino voce koje bas nesto i ne volim.
Ja sam krala jagode i rane tresnje i to prvenstveno zbog mog avanturistickog duha i onog osjecaja neizvjesnosti da li ce nas gazda potjerati i kako ce to izgledati.
Jednom kad vlasnih zagalami sa psom, skakali smo s tresanja gdje se ko nasao kroz grane i tako zgulim ledja, ali se bjezi kao metak. Ekstra dozivljaj!

4Kradja voca Empty Re: Kradja voca Čet 12 Jun - 22:35

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Poshto je u mom kraju, tada Kozjak vazio kao ,,leglo,, jagoda i treshanja ishlo se obichno tamo u ,,pohode,, ! U glavnom mene to ,,omashi,, al' kad sam jednom odluchio, sve je naopako poshlo....
Pod br. 1 nashao sam losheg vodicha tj. slasticharevog sina koji nema pojma gdje koje mjesto, a kamoli drvo ili jagode...
Onda losh trenutak, oblachnije nije moglo da bude, kisha samo shto nije....
I odali smo mi odali, meni je to strashno daleko izgledalo i onda nas je ,,prolom oblaka,, uhvatio na po puta do kuce, tako ispada, da meni dozivljaj ,,kradje voca,, pochinje prije same ,,kradje,, Mad

https://majevica.forumakers.com

5Kradja voca Empty Re: Kradja voca Sub 19 Jul - 10:23

Slavuj

Slavuj

lija ::Dud je mozda i jedino voce koje bas nesto i ne volim.
Ja sam krala jagode i rane tresnje i to prvenstveno zbog mog avanturistickog duha i onog osjecaja neizvjesnosti da li ce nas gazda potjerati i kako ce to izgledati.
Jednom kad vlasnih zagalami sa psom, skakali smo s tresanja gdje se ko nasao kroz grane i tako zgulim ledja, ali se bjezi kao metak. Ekstra dozivljaj!


Mozda se mi znamo?
Ja se sjecam jedne nestasne djevojcice, koja je nastradala bas kao i ti. Zajedno smo krali tresnje prije mnogo godina u Lukavici albino
lolol
Ja sam inace radije volio ukrasti nekome kokos i ispeci je u sumi dok sam cuvao goveda sa drustvom

6Kradja voca Empty Re: Kradja voca Sub 19 Jul - 10:25

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Ja sam inace radije volio ukrasti nekome kokos i ispeci je u sumi dok sam cuvao goveda sa drustvom

Pa si svaljiv'o na Liju ? Laughing

https://majevica.forumakers.com

7Kradja voca Empty Re: Kradja voca Pon 21 Jul - 1:59

lija

lija

Slavuj ::
lija ::Dud je mozda i jedino voce koje bas nesto i ne volim.
Ja sam krala jagode i rane tresnje i to prvenstveno zbog mog avanturistickog duha i onog osjecaja neizvjesnosti da li ce nas gazda potjerati i kako ce to izgledati.
Jednom kad vlasnih zagalami sa psom, skakali smo s tresanja gdje se ko nasao kroz grane i tako zgulim ledja, ali se bjezi kao metak. Ekstra dozivljaj!


Mozda se mi znamo?
Ja se sjecam jedne nestasne djevojcice, koja je nastradala bas kao i ti. Zajedno smo krali tresnje prije mnogo godina u Lukavici albino
lolol
Ja sam inace radije volio ukrasti nekome kokos i ispeci je u sumi dok sam cuvao goveda sa drustvom

Lija krala voce sa slavujem i jos u Lukavici? Shocked Laughing Zvuci nemoguce, ali ti nikad ne bi pogodio zasto!!! Wink

8Kradja voca Empty Re: Kradja voca Sre 27 Avg - 18:46

D4



Neznam odakle da pocnem- od najblizeg brda ili najdaljeg domacina...Very Happy
Krali smo sve, pa i dzanarike... Jagode, Jabuke, Tresnje, Sljive,breskve,kruske, pecenjke, poneko i pile:D:D:D Mandarine:D:D:D

CCC Koje stetocine..

9Kradja voca Empty Re: Kradja voca Sre 27 Avg - 18:54

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Chuvaj se D4 da i o tebi ne napishu koju u ,,Posmatrachu,, Laughing

https://majevica.forumakers.com

10Kradja voca Empty Re: Kradja voca Sre 27 Avg - 18:56

Gost


Gost

D4 ::Neznam odakle da pocnem- od najblizeg brda ili najdaljeg domacina...Very Happy
Krali smo sve, pa i dzanarike... Jagode, Jabuke, Tresnje, Sljive,breskve,kruske, pecenjke, poneko i pile:D:D:D MandarineVery Happy:D:D

CCC Koje stetocine..

Okle mandarine u Loparama Razz Very Happy

11Kradja voca Empty Re: Kradja voca Sre 27 Avg - 19:02

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Pa ,,na,, i ,,u,, tezgama IIoII

https://majevica.forumakers.com

12Kradja voca Empty Re: Kradja voca Sre 27 Avg - 19:05

Gost


Gost

Mr. Majevica ::Pa ,,na,, i ,,u,, tezgama IIoII

U bre, pa Vi ste bili pravi lopovi serbian

13Kradja voca Empty Re: Kradja voca Čet 28 Avg - 12:53

Mare

Mare

Samo chekam da se odaju od koga su krali , poshto sam ja uglavnom chuvao voce , odnosno sluzhio se onom parolom "tudje necemo , svoje ne damo ".

14Kradja voca Empty Re: Kradja voca Pet 29 Avg - 18:39

D4



Od koga smo krali, sta Mare? Mislis na mandarine..?

Eto Baraba, Mr se izjasnio ..!

15Kradja voca Empty Re: Kradja voca Pon 5 Dec - 22:13

Plex

Plex

Ja sam kod Radinke krao jabuke i na Ljepinom Brdu pecenjke Very Happy

16Kradja voca Empty Re: Kradja voca Pon 5 Dec - 22:19

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Laughing А ђе си пек'о печењке ?

https://majevica.forumakers.com

17Kradja voca Empty Re: Kradja voca Pon 5 Dec - 22:57

loparac-98

loparac-98

Norman ::Ja sam kod Radinke krao jabuke i na Ljepinom Brdu pecenjke Very Happy
Zdravo Normane !!! Interesantno i ja sam to radio kad sam bio mali. Znala nas je zajmiti i jedna i druga. Nikad više onakvih divljih trešanja i crnih dudova na Ljeposavinom brdu.
Very Happy cheers Very Happy

18Kradja voca Empty Re: Kradja voca Uto 6 Dec - 9:59

Plex

Plex

Mr. Majevica :: Laughing А ђе си пек'о печењке ?

Pa dole kod rijeke naravno Very Happy

19Kradja voca Empty Re: Kradja voca Uto 6 Dec - 10:40

no_name

no_name

loparac-98 ::
Norman ::Ja sam kod Radinke krao jabuke i na Ljepinom Brdu pecenjke Very Happy
Zdravo Normane !!! Interesantno i ja sam to radio kad sam bio mali. Znala nas je zajmiti i jedna i druga. Nikad više onakvih divljih trešanja i crnih dudova na Ljeposavinom brdu.
Very Happy cheers Very Happy

Izgleda da su sve generacije odhranjene pecenjcima s Ljepinog brda Smile

Iskreno, ne secam se da sam voce krala. Voca je bilo na sve strane. (jabuka i sljiva). A, bas nisam luda ni za jabukama a ni za sljivama. Ni dan_danas.

(Secam se jednog slucaja. Gde se danas nalazi robna kuca, bila je jedna prizemna bela kuca. U dvoristu je bila breskva. Znam da smo mi deca oko te breskve obletali-ali neuspesno) Very Happy

@loparac, ti se sigurno secas te kuce.

20Kradja voca Empty Re: Kradja voca Uto 6 Dec - 10:48

loparac-98

loparac-98

no_name ::
loparac-98 ::
Norman ::Ja sam kod Radinke krao jabuke i na Ljepinom Brdu pecenjke Very Happy
Zdravo Normane !!! Interesantno i ja sam to radio kad sam bio mali. Znala nas je zajmiti i jedna i druga. Nikad više onakvih divljih trešanja i crnih dudova na Ljeposavinom brdu.
Very Happy cheers Very Happy

Izgleda da su sve generacije odhranjene pecenjcima s Ljepinog brda Smile

Iskreno, ne secam se da sam voce krala. Voca je bilo na sve strane. (jabuka i sljiva). A, bas nisam luda ni za jabukama a ni za sljivama. Ni dan_danas.

(Secam se jednog slucaja. Gde se danas nalazi robna kuca, bila je jedna prizemna bela kuca. U dvoristu je bila breskva. Znam da smo mi deca oko te breskve obletali-ali neuspesno) Very Happy

@loparac, ti se sigurno secas te kuce.
Kako da ne sjećam. Ta manja prizemna kuća na četiri vode je bila kuća našeg poznatog obućara Nurage, koju su srušili zbog robne kuće.
Very Happy Very Happy Very Happy

21Kradja voca Empty Re: Kradja voca Uto 6 Dec - 11:13

no_name

no_name

loparac-98 ::
no_name ::
loparac-98 ::
Norman ::Ja sam kod Radinke krao jabuke i na Ljepinom Brdu pecenjke Very Happy
Zdravo Normane !!! Interesantno i ja sam to radio kad sam bio mali. Znala nas je zajmiti i jedna i druga. Nikad više onakvih divljih trešanja i crnih dudova na Ljeposavinom brdu.
Very Happy cheers Very Happy

Izgleda da su sve generacije odhranjene pecenjcima s Ljepinog brda Smile

Iskreno, ne secam se da sam voce krala. Voca je bilo na sve strane. (jabuka i sljiva). A, bas nisam luda ni za jabukama a ni za sljivama. Ni dan_danas.

(Secam se jednog slucaja. Gde se danas nalazi robna kuca, bila je jedna prizemna bela kuca. U dvoristu je bila breskva. Znam da smo mi deca oko te breskve obletali-ali neuspesno) Very Happy

@loparac, ti se sigurno secas te kuce.
Kako da ne sjećam. Ta manja prizemna kuća na četiri vode je bila kuća našeg poznatog obućara Nurage, koju su srušili zbog robne kuće.
Very Happy Very Happy Very Happy

Odakle je bio taj covek? Secam se da je ta kuca uvek nekako bila 'tajnovita' nama deci.

22Kradja voca Empty Re: Kradja voca Uto 6 Dec - 11:36

loparac-98

loparac-98

Čini mi se da se taj obućar Nuraga prezivao Begić i iz Koraja je stoposto. Bio je to dobar čovjek i zanatlija.
Very Happy Very Happy Very Happy

23Kradja voca Empty Re: Kradja voca Sre 7 Dec - 13:54

Plex

Plex

A da ,jos se islo i u Kozjak u divlje jagode i maline Very Happy

24Kradja voca Empty Re: Kradja voca Pet 16 Dec - 9:33

lija

lija

Gdje sad da mi neko napomene divlje jagode, pa zar ima ista ljepse!
Najljepse i najmirisnije su definitivno bile u Lukavici, prave sumske, a ima ih puno, zacas se naberu. Nisam nikad nista ukusnije smazala. Smile
A, na mjestima rastu ispod tresanja-onih neobicnih tamnocrvenih, a ima i bijelih koje su rijetke, pa ruka ne zna kud da krene.
Nisam nikad nista ukusnije smazala. Smile

25Kradja voca Empty Re: Kradja voca Ned 17 Mar - 23:17

ZVEZDICA

ZVEZDICA

lija ::Vjerujem da je malo onih koji se bar jednom nisu zaputili u tudje voce, pa me bas zanima kako su se kod vas zavrsavali ti poduhvati.


Ja sam pocela da kradem, cim sam prohodala. Laughing Srazmerno visini,pocela sam od zbunastog voca (jagode),kako sam rasla,tako su rasli i moji apetiti za tudjim vocnjacima.Cela ulica bi isla u stetu,nas dvadesetak. Kradja voca 44712Tresnje obozavam,tako da su mi one bile primarna meta. Arrow

Poduhvati su se zavrsavali blagorodno,4-5 kg dnevno. Laughing
Brza kao Gepard,nikada uhvacena...Najbolja od najboljih. Kradja voca 31978

26Kradja voca Empty Re: Kradja voca Pon 18 Mar - 9:21

lija

lija

uuu, pa ti Zvezdice zaslužuješ orden za krađu voća. :-)
kod mene je kradja bila opasna i kad je u toku- zbog vlasnika i kad se obavi-ako ne daj Bože to saznaju roditelji.
A, kad bi im se ko požalio, tu priču ne smijem ni da zamislim. :-)

27Kradja voca Empty Re: Kradja voca Pon 18 Mar - 17:21

ZVEZDICA

ZVEZDICA

lija ::uuu, pa ti Zvezdice zaslužuješ orden za krađu voća. :-)
kod mene je kradja bila opasna i kad je u toku- zbog vlasnika i kad se obavi-ako ne daj Bože to saznaju roditelji.
A, kad bi im se ko požalio, tu priču ne smijem ni da zamislim. :-)


Cuti,gadno je bilo kada su se krale lubenice.Tesko za nositi i trcati istovremeno. Laughing

Prirodno je da deca kradu voce,to je deo odrastanja.I meni su krali voce,ali sam se pravila da ih ne primecujem.Deca su to...
Kradja voca 44712

28Kradja voca Empty Re: Kradja voca Uto 8 Okt - 15:09

ZVEZDICA

ZVEZDICA

Овај киви сам крала летос.Laughing И сликала га само за форум.И опет ме нису ухватили.Волим да крадем воће,шта ћу...Моћ навике.Laughing 



Kradja voca Qlqj

29Kradja voca Empty Re: Kradja voca Uto 8 Okt - 21:59

loparac-98

loparac-98

Danas je prisutna moderna krađa (krađa niskom otkupnom cijenom) svih vrsta voća. Čak šta-više ti mu i obereš te svoje voćke i na noge mu ih odvučeš i da zlo bude veće, zahvalni smo do neba tim današnjim modernim lopovima.
Very Happy flower Very Happy

30Kradja voca Empty Re: Kradja voca Sre 9 Okt - 19:14

mrav

mrav

Kradja voca je kranje nekulturno ponasanje.nono 

31Kradja voca Empty Re: Kradja voca Pet 11 Okt - 10:57

lija

lija

ZVEZDICA ::
Cuti,gadno je bilo kada su se krale lubenice.Tesko za nositi i trcati istovremeno. Laughing
 Kradja voca 44712
Ovo s lubenicama me podsjetilo na kradju bundeva zbog sjemenki i jedno moje zaljibljivanje na prvi pogled ili tacnije ukradenu bundevu, onako malo prljavu, skrivenu pod bijelim duksom. :-)

32Kradja voca Empty Re: Kradja voca Pet 11 Okt - 10:59

lija

lija

loparac-98 ::Danas je prisutna moderna krađa (krađa niskom otkupnom cijenom) svih vrsta voća. Čak šta-više ti mu i obereš te svoje voćke i na noge mu ih odvučeš i da zlo bude veće, zahvalni smo do neba tim današnjim modernim lopovima.
Very Happy flower Very Happy
E, ovo si, Loparce, rekao da ne moze biti bolje, zaista je tako i danas se ne ne krade vise na par komada, nego na sve!

33Kradja voca Empty Re: Kradja voca Sub 12 Okt - 11:56

ZVEZDICA

ZVEZDICA

lija ::
ZVEZDICA ::
Cuti,gadno je bilo kada su se krale lubenice.Tesko za nositi i trcati istovremeno. Laughing
 Kradja voca 44712
Ovo s lubenicama me podsjetilo na kradju bundeva zbog sjemenki i jedno moje zaljibljivanje na prvi pogled ili tacnije ukradenu bundevu, onako malo prljavu, skrivenu pod bijelim duksom. :-)

Laughing Веома занимљива прича.Сада си ме разнежила...
Ја сам са мојом симпатијом крала трешње и та заплена туђе непокретне имовине нам је подизала адреналин до несагледивих висина.Пошто ни он није био равнодушан према мени,проблем би настао када би се ми између крошњи загледали једно у друго,а у међувремену се појави власник воћњака.Laughing 

Како су дивне те дечије,потпуно невине и безазлене љубави.

Верујем да и данас дан посежем за туђим воћем,само зато што ме то враћа у лепо и безбрижно детињство.

П.С. Страдала је Мајевица од мене,прилично.Laughing

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu