Stafeta Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

Join the forum, it's quick and easy

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Stafeta

+4
Kym
Prvi
Mr. Majevica
lija
8 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Stafeta Empty Stafeta Sre 6 Feb - 18:36

lija

lija

Sjecate li se tih ceremonija? Very Happy A da neko mozda nije cak i nosio stafetu? lol!
Ja umalo da nisam, iako sam se molila Bogu da me to zlo ne zadesi, ali gdje si smio takvu cast odbiti. I ne zadesi me. Prije sam za to nalazila jedan razlog, a upravo ovog momenta mi sinu ubijedjena sam onaj pravi razlog. Naime, trebalo je to proslaviti i tom prilikom je nas ucitelj -teska komunjara sve to organizovao, odredjivao sta ce ko da recituje, pjeva itd. i izabere on mene da pjevam, ne znajuci moje "kvalitete", posto je mene ucila druga uciteljica. Trebalo je da otpjevam pjesmu "cija je ono zvijedzda" koju bi onda pjevala pred publikom na predstavi. E, ja sam se namjerno vise "derala" nego pjevala, a djeca su padala od smijeha, tako da sam uspjela da nasmijem i ucitelja, ali on rece "ponovi, ponovi, jos jednom". Ja ponovim jos gore, on se onda prodera da sjednem. IIoII
Uglavnom, ja sam sve do sad mislila da mene kao najboljeg ucenika nisu izabrali da nosim stafetu bas zbog te "dreke" prilikom pjevanja, ali sad mislim da je razlog samo taj sto moja porodica nije bila u partiji, jer iako nisam pjevala, recitovala sam nesto.

2Stafeta Empty Re: Stafeta Sre 6 Feb - 20:27

Mr. Majevica

Mr. Majevica

A nisam imao tu chast, mada je bilo veoma dobro organizovanio, sve shkole s djacima na ulici, preduzeca...ma Lopare je gorilo....

Nego meni se desio jedan drugi sluchaj, shto me je trebo zakachit'...
Neki je Narodni heroj umro, i odabrali nekoliko nas iz shkole da kao pioniori budemo kraj kovchega....A mene neka jeza ufatila, nikad nisam bio u takvoj situaciji...I idem ti ja taj dan (kad su me odredili) s mamom ulicom, kad eto ti te nastavnice shto je to organizovala...Pridje ona nama ,i kao ,doshlo je do izmjene plana, pa ja vishe nisam od tih odabranih..a meni ko da je kamen s srca pao, i onako radostan..ja reko (ne znam shta mi je bilo): boli me racku...i to na glas ,sva sreca pa me nisu razumjele.....Dobro sam prosho !

https://majevica.forumakers.com

3Stafeta Empty Re: Stafeta Sre 6 Feb - 20:33

lija

lija

Ili im je bilo prijatnije da se prave da te nisu razumjele!lolol lolol lolol e koji si ti blesov!

4Stafeta Empty Re: Stafeta Sre 6 Feb - 20:40

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Da su skontale vjerovatno bi dozivio nevijeno ribanje ! Al' nije ga bilo ! band

https://majevica.forumakers.com

5Stafeta Empty Re: Stafeta Čet 7 Feb - 11:45

Prvi



Nosio.
Bilo zanimljivo u startu kad mi predade stafetu dobra riba pa se izljubimo, jedva su me odvojili od nje, ali kad sam ja predavao dalje bio neki akrep da te bog sacuva, jedva su je odvojili od mene Very Happy

6Stafeta Empty Re: Stafeta Čet 7 Feb - 13:03

lija

lija

Pa ti si znaci pravi Titovac-pobjedjivao na takmicenju iz Titovim stazama revolucije, nosio stafetu, sigurno si i grob posjecivao Laughing a valjda nisi pjeske isao na sahranu Wink

7Stafeta Empty Re: Stafeta Čet 7 Feb - 17:38

Prvi



lija ::Pa ti si znaci pravi Titovac-pobjedjivao na takmicenju iz Titovim stazama revolucije, nosio stafetu, sigurno si i grob posjecivao Laughing a valjda nisi pjeske isao na sahranu Wink
Nisam isao pjesek na sharanu jos sam bio mlad, ali sam na grob isao u sedmom razredu, moralo se

8Stafeta Empty Re: Stafeta Ned 10 Feb - 5:55

Kym

Kym

A da neko mozda nije cak i nosio stafetu?

Taj sam. Very Happy

9Stafeta Empty Re: Stafeta Ned 10 Feb - 9:22

Mare

Mare

Ostalo mi je u sjecanju da smo svake godine kad stafeta prolazi kroz Priboj , nosili cvijece da bacamo na ove sto nose stafetu . Posto nije bilo nastave u skoli , vec nekakve priredbe svi ucenici su dolazili u svoje ucionice i ostavljali bukete cvijeca na jednu klupu dok ne dodje vrijeme za stafetu. Al ne lezi vraze , neki Raco Kostic iz Peljava , sa mnom is'o u razred ,zaboravi ponijet, baba ga spremala u skolu pa nije znala da treba dijete da ponese cvijece . Napravi se on pametan pa ukrade bas moj buket (crveni i bijeli Jorgovani i pokoji Bozur), ja u ucionicu da uzmem cvijece kad ono sve prazno , nema mog buketa , i ja od jednog do drugog pa do Race , kaze on to sam ja ubro na Adici .Ma kakva Adica sunce li ti poljubim , tu mu ja na lijep nacin skrenem paznju da to nije trebo da uradi (udarim ga nogom u dupe )i sjetim mu se bliznjih clanova familije , a on odma "drugarice uciteljice Mare me tuce ".Posto je uciteljica bila pod gasom nabubala nas je obojicu ko volove .Na kraju ga zamalo nisam bacio sve sa cvijecem na stafetu kad je prolazila . Od tad sam na ratnoj stazi sa peljavcima , i mrzim dan mladosti .

10Stafeta Empty Re: Stafeta Ned 10 Feb - 14:14

Davor



Ja sam cuo neku pricu, ne znam da li je istinaita, volio bih da mi neko kaze dal je j ili nije istinita... Naime jednee godine isla je stafeta iz Tuzle preko Majevice za Lopare, i sad ne znam tacno koliko je koji pojedinac trcao, ali nadje se neki saljivdzija i dade nekom od strastvenih trkaca neku motkicu koja lici na stafetu, i posto je ovaj bio u tom transu nije ni proveravao da li je to pravi stap, i poceo da trci kao lud...I sad je saljivdzija skontao sta je uradio i kako moze dobro fasovati zbog toga...I on poce da trci za ovim, i tako trci, trci i jedva stize ovog, kad ovaj lik nece da da stafetu, jedva mu saljivdzija objasni da to nije prava stafeta..... Very Happy

11Stafeta Empty Re: Stafeta Ned 10 Feb - 14:53

Mr. Majevica

Mr. Majevica

,,A bila je i ona ,,Republichka,,, al' nju malo prije, pronesu ....a jest' ,,grdna,,, bila ?

https://majevica.forumakers.com

12Stafeta Empty Re: Stafeta Ned 10 Feb - 14:55

lija

lija

Izgleda se ovaj skolski od Mareta ponasa po onoj izreci: "Nije vazno imati, nego znati!" Laughing

13Stafeta Empty Re: Stafeta Pon 11 Feb - 20:31

D4



Prvi ::
lija ::Pa ti si znaci pravi Titovac-pobjedjivao na takmicenju iz Titovim stazama revolucije, nosio stafetu, sigurno si i grob posjecivao Laughing a valjda nisi pjeske isao na sahranu Wink
Nisam isao pjesek na sharanu jos sam bio mlad, ali sam na grob isao u sedmom razredu, moralo se

Nije se bas moralo ici a nisi mogao da ne ides... Kad svi idu moras i ti! Very Happy

14Stafeta Empty Re: Stafeta Pon 11 Feb - 20:32

D4



Mr. Majevica ::A nisam imao tu chast, mada je bilo veoma dobro organizovanio, sve shkole s djacima na ulici, preduzeca...ma Lopare je gorilo....

Nego meni se desio jedan drugi sluchaj, shto me je trebo zakachit'...
Neki je Narodni heroj umro, i odabrali nekoliko nas iz shkole da kao pioniori budemo kraj kovchega....A mene neka jeza ufatila, nikad nisam bio u takvoj situaciji...I idem ti ja taj dan (kad su me odredili) s mamom ulicom, kad eto ti te nastavnice shto je to organizovala...Pridje ona nama ,i kao ,doshlo je do izmjene plana, pa ja vishe nisam od tih odabranih..a meni ko da je kamen s srca pao, i onako radostan..ja reko (ne znam shta mi je bilo): boli me racku...i to na glas ,sva sreca pa me nisu razumjele.....Dobro sam prosho !

To kad je bio Srbo umjesto tebe? Very Happy

15Stafeta Empty Re: Stafeta Pon 11 Feb - 23:52

Kym

Kym

Davor ::Ja sam cuo neku pricu, ne znam da li je istinaita, volio bih da mi neko kaze dal je j ili nije istinita... Naime jednee godine isla je stafeta iz Tuzle preko Majevice za Lopare, i sad ne znam tacno koliko je koji pojedinac trcao, ali nadje se neki saljivdzija i dade nekom od strastvenih trkaca neku motkicu koja lici na stafetu, i posto je ovaj bio u tom transu nije ni proveravao da li je to pravi stap, i poceo da trci kao lud...I sad je saljivdzija skontao sta je uradio i kako moze dobro fasovati zbog toga...I on poce da trci za ovim, i tako trci, trci i jedva stize ovog, kad ovaj lik nece da da stafetu, jedva mu saljivdzija objasni da to nije prava stafeta..... Very Happy

I ja sam cuo za tu pricu. Very Happy

16Stafeta Empty Re: Stafeta Pet 8 Mar - 20:54

Pantelija

Pantelija

U to ime.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu