ROZANJ Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

Join the forum, it's quick and easy

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

ROZANJ

+16
loparac-98
mladjen
Miodrag
Slaviša
Majevica
ivana vlahovic
bljeljevina
ljuticab
pero
Mare
zabrdjac
Jankovljev
Mr. Majevica
lija
Labud
majevicanka
20 posters

Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 3]

1ROZANJ Empty ROZANJ Čet 26 Feb - 21:34

majevicanka



Niko ne spominje moje selo,pa da ga ja spomenem.Roznjaci javite se!

2ROZANJ Empty Re: ROZANJ Čet 26 Feb - 21:39

Labud

Labud

pa eto mozes li nam ti malo bolje pojasniti svoje selo???
Volio bi znati nesto vise o tom selu...

3ROZANJ Empty Re: ROZANJ Čet 26 Feb - 22:07

lija

lija

Ja ne znam gdje je Rozanj, ali pretpostavljam negdje iza Priboja. Imas li Majevicanko koju sliku svog sela ili kakvih podataka o njemu, bilo bi sigurno mnogima zanimljivo?

4ROZANJ Empty Re: ROZANJ Čet 26 Feb - 22:13

majevicanka



Kakvi ste vi majevicani a neznate okolna sela to je ispod releja Stolize ili kod Skakoviz opstina nam je Zvornik iako smo mnogo blize Priboju

5ROZANJ Empty Re: ROZANJ Čet 26 Feb - 22:23

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Majevichanko je li to ovaj Rozanj:


Rožanj: Pronađene mošti monaha - mučenika
24. oktobar 2008. | 12:07

ZVORNIK - Njegovo preosveštenstvo episkop zvorničko-tuzlanski Vasilije rekao je da su pronađene mošti trojice monaha - mučenika iz manastira Svetog proroka Jeremije u mjestu Rožanj u federalnoj opštini Sapna, koje će biti vraćene kada se ova svetinja ponovo sagradi.

Prenos moštiju je u toku i one će biti pohranjene u manastiru nakon njegovog vaspostavljanja, saopšteno je iz Eparhije zvorničko-tuzlanske.

U saopštenju se navodi da je vladika Vasilije, koji je juče obišao ovaj do temelja porušeni manastir, u razgovoru sa sveštenikom i vernim narodom ovog kraja organizovao Građevinski odbor za izgradnju manastirske crkve u Rožnju.

Manastirska crkva u Rožnju, zadužbina kralja Dragutina, razorena je dolaskom Osmanlija na prostore BiH i da je ova velika svetinja Majevice i cele Eparhije zvorničko-tuzlanske bila metoh manastira Tavna, dodaje se u saopštenju.

Stradalo 108 ljudi

Pripadnici Francetićeve divizije su u selu Rožanj u Drugom svetskom ratu ubili 108 meštana, od kojih je 87 nemoćnih ljudi spaljeno u kući Neđe Mićića.

Spomenik, koji je bio podignut ovim stradalnicima, razoren je u proteklom ratu.

Izvor vode na mestu manastira

Iz Eparhije zvorničko-tuzlanske navode da osim manastira u Rožnju, postoji još jedan metoh manastira Tavne koji je u ruševinama i nalazi se u selu Skočić kod Zvornika, a bio je posvećen Časnom krstu.

Jednom mesečno na mestu manastira Časnog krsta u Skočiću pojavljuje se voda, koja u toku dana nestane.

Poziv za pomoć: Podignimo svetinje

Na ovo mesto narod dolazi u velikom broju, posebno nerotkinje i ljudi sa psihičkim problemima", ističe se u saopštenju.

Eparhija zvorničko-tuzlanska poziva verni narod Majevice i cele Srpske pravoslavne crkve da svojim prilozima pomognu vaspostavljanje ove dve velike svetinje.

https://majevica.forumakers.com

6ROZANJ Empty Re: ROZANJ Čet 26 Feb - 22:26

majevicanka



E bas taj ,bas mi drago da neko pozna cjelu majevicu

7ROZANJ Empty Re: ROZANJ Čet 26 Feb - 22:34

lija

lija

majevicanka ::Kakvi ste vi majevicani a neznate okolna sela to je ispod releja Stolize ili kod Skakoviz opstina nam je Zvornik iako smo mnogo blize Priboju
Zivotni puti covjeka ponekad odnesu dalje od onog sto voli!

8ROZANJ Empty Re: ROZANJ Pet 27 Feb - 8:41

Jankovljev



Je li to onaj Rozanj kod Zavrsa? Very Happy

9ROZANJ Empty Re: ROZANJ Pet 27 Feb - 21:02

majevicanka



Da jeste susjedna sela su Zavrsje Sandici Zavid i onu drugu stranu da ne nabrajam Shocked

10ROZANJ Empty Re: ROZANJ Pet 27 Feb - 21:37

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Da se majevichanka ne muchi ,evo Rozanj i okolina na mapi :

ROZANJ Rozanj

https://majevica.forumakers.com

11ROZANJ Empty Re: ROZANJ Pet 27 Feb - 22:28

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Rožanj dva rata, dva zgarišta
Datum: 16.09.2008 20:05
Autor: Vaso Antić
ŠAMAC - Jedino srpsko selo Rožanj u opštini Sapna, Federacija BiH, više ne postoji. Sve kuće, u kojima je živjelo 130 porodica popaljene su i porušene.

U Drugom svjetskom ratu u Rožanju je ubijeno 108, a u posljednjem, Otaybinskom, 15 mještana. Rožanj danas izgleda avetinjski.

Priču o Rožanju ispričao nam je protojerej Zoran Ilić. Službu u crkvi služi u Gornjoj Slatini, ali kad god ima slobodnog vremena, dođe u rodno selo. Njegovi roditelji doživjeli su sudbinu svojih komšija, izbjegli su u Martince u Srbiji i tamo naprečac pomrli od tuge za selom i djecom.

- Rožanj je preživio dva stradanja u dva rata. Prvo u Drugom svjetskom, kada je zloglasni Jure Francetić i njegova Crna legija upao u selo, ubijao i palio srpske kuće. Samo u kući Neđe Mićića zatvorio je i žive zapalio 47 Srba. Gnusno su ubijena još sedmorica mještana - kaže sveštenik Zoran Ilić.

I Turci su, pojašnjava sveštenik, u Rožanju činili zulum.

- Imali smo u selu srednjovjekovnu crkvu koja je građena kada i Lovnica u Šekovićima. Turci su je srušili i nikada je više nisu dali obnoviti. Tada su ubili tri srpska monaha, koji su sahranjeni u temeljima crkve čiji su grob pronašla djeca - rekao je otac Zoran, koji je pokrenuo akciju obnove crkve u selu.

On smatra da je to dužnost svakog mještanina, "kako bi svi mučenici sela u miru Božjem počivali na onom svijetu".

- Podignimo temelje srednjovjekovne crkve na "Crkvištu", crkvu od kamena, gdje bismo dostojno prenijeli i sahranili ono malo kostiju mučenika što se nalaze pod ruševinama. Tu bismo se sakupljali bar dva puta godišnje za rožanjsku molitvu, a nadamo se da će se bar jedan dio sela vratiti svojim kućama - rekao je sveštenik Ilić.

U Rožanj vratile su se samo dvije porodice, Ristići i Nićići. Ostali su rasuti po bijelom svijetu. Neki od njih, s vremena na rijeme, obiđu zgarišta.

Rasuli se po bijelom svijetu
Mještani sela Rožanj su poslije ovog, posljednjeg rata protjerani. Jedni su utočište pronašli u Šidu, Mitrovici, kao i u selima Srbije Bačince, Karakaj, Martince. Veći broj mještana Rožnja otišao je u inostranstvo. Danas je opština Sapna etnički potpuno čista

sa : http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/11448/lat/Rozanj-dva-rata-dva-zgarista.html

https://majevica.forumakers.com

12ROZANJ Empty Re: ROZANJ Sub 28 Feb - 7:32

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Чишћење темеља манастира Светог пророка Јеремије
25. септембар 2008 - 10:38

Са благословом Владике зворничко-тузланског Г. Василија грађевински Одбор за обнову порушеног средњевековног манастира Светог пророка Јеремије у селу Рожањ извршио је у уторак акцију чишћења и ослобађања темеља овог, у турско вријеме, порушеног манастира. Манастир је метох манастира Тавне. Акцију су предводили свештеници Зоран Р. Илић, парох слатински, и Зоран С. Илић, парох бољанићки.


ROZANJ Rozanj-naslovna

https://majevica.forumakers.com

13ROZANJ Empty Re: ROZANJ Sub 28 Feb - 7:36

Mr. Majevica

Mr. Majevica

sa: http://www.eparhijazvornickotuzlanska.org/opsirnije.php?id=303&kategorija=1

ROZANJ Rozanj1(1)

ROZANJ Rozanj2

ROZANJ Rozanj3

https://majevica.forumakers.com

14ROZANJ Empty Re: ROZANJ Sub 28 Feb - 8:44

zabrdjac

zabrdjac

Mr. Majevica gdje sve tebe nema....

15ROZANJ Empty Re: ROZANJ Sub 28 Feb - 19:46

majevicanka



Mnogo hvala za ove slike jeli moje su sve izgorjele ali uskoro ce doci nove Question
pozdrav za dva Rozanjska Popa

16ROZANJ Empty Re: ROZANJ Sub 28 Feb - 20:30

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Ma nishta, ove su fotografije samo preuzete sa drugih stranica ! Laughing

https://majevica.forumakers.com

17ROZANJ Empty Re: ROZANJ Ned 8 Mar - 17:05

Mare

Mare

U Rozhnju je 1946 poginuo i chuveni chetnichki komandant Milosh Erkic .

18ROZANJ Empty Re: ROZANJ Ned 8 Mar - 20:49

zabrdjac

zabrdjac

e mare, jel raspolazes mozda nekim podatcima o toj vojsci? da li mozda ima neka tema o tome na ovom forumu?

19ROZANJ Empty Re: ROZANJ Ned 8 Mar - 21:35

Mare

Mare

zabrdjac ::e mare, jel raspolazes mozda nekim podatcima o toj vojsci? da li mozda ima neka tema o tome na ovom forumu?

Mislim da na ovom forumu nema nekih tema koje govore o toj problematici .A ako mislite da na ovom forumu treba da postavljamo teme kao shto su , biografije chetnichkih komandanata na Majevici , kao i opise pojedinih bitnih dogadjaja u toku IISR kao bitke na Maleshevcima ,dogadjaja na Vukosavcima , stradanju Srba Majevice uopshte , kao i pogibije Leke Damjanovica i Raje Banjichica , Djure Bizica , Lejica , Erkica , Kerovica , Josipovica , i drugih , i drugih slichnih stvari vi pochnite a ja cu pridodati ono shto znam Wink .

20ROZANJ Empty Re: ROZANJ Ned 8 Mar - 21:57

zabrdjac

zabrdjac

s obzirom da su dogadjaji koje si naveo dio istorije majevice smatram da bi trebalo da se kaze nesto na tu temu. medjutim bojim se da ne dodje do medjusobnog prepucavanja razlicitih strana. mozda je ideja otvoriti dvije teme; crvenu i plavu Very Happy

21ROZANJ Empty pozdrav Pet 13 Mar - 23:13

pero



Ma nigde Roznjaka ko da su zemlju propali lol! affraid puke puke

22ROZANJ Empty Re: ROZANJ Sub 14 Mar - 10:46

Mare

Mare

Pa nema ih na ovom forumu , ali ih zato dosta ima u Zvorniku Wink .

23ROZANJ Empty Re: ROZANJ Sub 14 Mar - 11:00

majevicanka



Ma razbjezali se po Branjevu! Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

24ROZANJ Empty Re: ROZANJ Sub 14 Mar - 21:08

majevicanka



ima nas svagdje a naj manje u Zvorniku.

25ROZANJ Empty Re: ROZANJ Ned 15 Mar - 20:44

Mare

Mare

Ne znam mozhda grijeshim , ali poznajem neke ljude iz Rozhnja koji sad zhive u Zvorniku sa prezimenima :
Gavric
Djokic
Ilic
Jovic
Lazic
Markovic
Matic
Micic
Ostojic
Peric
Ristic
Sekulic
Todic
Filipovic
Cvijic ,
a nekima se bash i ne mogu sjetiti prezimena Laughing

26ROZANJ Empty Re: ROZANJ Ned 15 Mar - 21:45

majevicanka



pa Mare pobogu ti poznajes vise nego i ja flower Davno sam otisla

27ROZANJ Empty Pozdrav Ned 15 Mar - 22:06

ljuticab

ljuticab

Evo i ja zelim malo da se ukljucim i da pozdravim dva rozanjska popa, i naravno kreatora svega ovog gospodju/icu majevicanku. Smile
Takodje dajem moralnu podrsku a kad bude vrijeme i materijalnu pomoc popovima oko podizanja naseg drevnog nemanjickog manastira. Pope Zorane S. Ilicu slobodno se obrati kad bude nesto trebalo. Ljudi taj pop je prava ljudina. Pozdrav.

28ROZANJ Empty Re: ROZANJ Ned 15 Mar - 22:18

zabrdjac

zabrdjac

drago mi je da cujem da neko ovako lijepo zbori o svesteniku. gdje sluzi taj pop?

29ROZANJ Empty Re: ROZANJ Pon 16 Mar - 15:54

Mr. Majevica

Mr. Majevica

A jesu li Krshila blizu Roznja ? Shocked

https://majevica.forumakers.com

30ROZANJ Empty Re: ROZANJ Pon 16 Mar - 16:06

majevicanka



Mr.Majeviza...da ti kazem da ovo prezime,,,Krshila,,,ne postoji,ali Krstic,postoji pa ako mogu pomoc samo pitaj .

31ROZANJ Empty Re: ROZANJ Pon 16 Mar - 16:10

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Ma nije prezime Laughing nego, brdo, mjesto ???

https://majevica.forumakers.com

32ROZANJ Empty Re: ROZANJ Pon 16 Mar - 16:13

majevicanka



ova dva mlada popa su obadvojica iz Roznja pa cak imaju isto i ime .jedan je na sluzbi u Doboju a za ovoga drugog nisam sigurna,mislim da je na Zvornickoj opstini

33ROZANJ Empty Re: ROZANJ Pon 16 Mar - 16:17

majevicanka



isto nisam cula ima Relej to jest Stolice i planina Jelica to si sigurno znao.

34ROZANJ Empty Re: ROZANJ Pon 16 Mar - 16:56

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Ih Majevichanka, pa ko nije chuo za Stolice i Jelicu Malu i Veliku ? Ispravljam se, odlutao sammalo Krshila su iznad Dzemata, evo sad sam pogledao na mapi... Embarassed

https://majevica.forumakers.com

35ROZANJ Empty Re: ROZANJ Pon 16 Mar - 18:38

zabrdjac

zabrdjac

sreca pa imas te karte hehehehe

36ROZANJ Empty Re: ROZANJ Uto 17 Mar - 20:27

majevicanka



svi mi odlutamo ali vazno je da se opet vratimo na pravo mjesto.pa ja pomislila Jelicu su svi zaboravili ali vidis kako covjek moze da se prevari.

37ROZANJ Empty Re: ROZANJ Uto 17 Mar - 22:17

zabrdjac

zabrdjac

za jelicu su culi skoro svi jer je to bilo jedno od zeznutijih mijesta za vrijeme rata. znam da niko nije htjeo da ide gore jer je bilo jako opasno. mozda mr. majevica moze nesto vise da kaze o tome jer su njegovi bili tamo (ako se ne varam Shocked )

38ROZANJ Empty Re: ROZANJ Uto 17 Mar - 22:24

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Pa nije bash da su bili ,,moji,, Laughing al' je taj dio odbrane R.S. shto se tiche ,,Majevichkog fronta,, bila, shto ti reche: ,,najzeznutija,, ! U glavnom su te vrhove, nashe jedinice branile tzv. ,,kruznom odbranom,, samo po vrhovima, tako da je izmedju pojedinih polozaja bilo mnogo praznog prostora, shto je pogodno za dejstva koje-kakvih diverzantskih akcija, shto se i pokazalo u proshlom ratu ! Konijic, Kikovi, Jelice, Lisacha, Stolice......

https://majevica.forumakers.com

39ROZANJ Empty Re: ROZANJ Sre 18 Mar - 7:09

zabrdjac

zabrdjac

upravo tako. taj nacin borbe je rezultirao u mnogobrojne zasjede i zarobljavanja pa i ono veliko zarobljavanje mandine jedinice. kome su u stvari pripale jelice i lisaca sada?

40ROZANJ Empty Re: ROZANJ Sre 18 Mar - 7:18

Mr. Majevica

Mr. Majevica

..i Stolice, sve je to sada u Federaciji Crying or Very sad

https://majevica.forumakers.com

41ROZANJ Empty Re: ROZANJ Sre 18 Mar - 17:23

zabrdjac

zabrdjac

dejtonski ili borbeno pripalo?

42ROZANJ Empty Re: ROZANJ Sre 18 Mar - 20:10

majevicanka



Pa i Dejtonski i borbeno.kod nas je naj vise poginulo tako kao sto si bas rekao Jelica je velika pa nisu mogli cjelu prekriti straza ,i onda su dolazili do pred kuce tako reci i ubijali.

43ROZANJ Empty Re: ROZANJ Sre 18 Mar - 20:56

Mare

Mare

Od T. F. iz Zolja koji je porijeklom iz Rozhnja sam chuo i zapisao ovu pjesmu :
" Ja iz Rozhnja , a mala iz Brijesta
obadvoje iz rdjava mjesta".

44ROZANJ Empty Re: ROZANJ Sre 18 Mar - 21:36

majevicanka



Rdavi su roznjaci iako nisu od gvozda. Evil or Very Mad Twisted Evil

45ROZANJ Empty Re: ROZANJ Sre 18 Mar - 22:04

zabrdjac

zabrdjac

tuzno je to da smo izgubili tako lijepa majevicka mjesta. da li se moze danas otici tamo (bezbijedno)?

46ROZANJ Empty Re: ROZANJ Čet 19 Mar - 15:19

majevicanka



Pa svugdje mozes na neku minu da naletis to nikada ne znas ali ovako niko jos nije,, put blokiro,,ili nesto slicno ali ja linco nikome ne vjerujem.Mi mozemo da idemo i u Zavrsje, Rozenj, Sandice ,Zavid i tako dalje.Bas kao sto smo rekli samo stariji su se vratili u sela jeli bas nikakve prespektive za buduci zivot tamo nema.

47ROZANJ Empty Rozanj Čet 30 Apr - 22:50

majevicanka



ROZANJ 2009034.th

48ROZANJ Empty Rozanj Čet 30 Apr - 23:12

majevicanka



-i jos koju "frisko"uslikanu!

ROZANJ Itojenekadbilomoje.th

49ROZANJ Empty Rozanj Čet 30 Apr - 23:14

majevicanka



ROZANJ Iliovo.th

50ROZANJ Empty Re: ROZANJ Čet 30 Apr - 23:16

Labud

Labud

bravo na fotkama...

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 3]

Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Similar topics

-

» Rozanj

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu