Zolje Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

Join the forum, it's quick and easy

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Zolje

+6
majevicanka
Mr. Majevica
zabrdjac
smokvica
K1
Mare
10 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Zolje Empty Zolje Uto 31 Mar - 9:52

Mare

Mare

Mislim da bi bilo lijepo da nam se jave Srbi i sa druge strane Majevice , da malo razmijenimo mishljenja .

2Zolje Empty Re: Zolje Čet 9 Apr - 22:32

K1

K1

Pozdrav sa druge strane Majevice cheers . Nisam neki kvalitetan a ni kvantitetan izvor informacija sto se mog sela tice ali mozda nesto saznam i saopstim.

farao

3Zolje Empty Re: Zolje Čet 9 Apr - 23:39

smokvica

smokvica

K1 ::Pozdrav sa druge strane Majevice cheers . Nisam neki kvalitetan a ni kvantitetan izvor informacija sto se mog sela tice ali mozda nesto saznam i saopstim.

farao


pozdrav i za tebe!
a iz kog si ti sela sa druge strane majevice Question Smile

4Zolje Empty Re: Zolje Čet 9 Apr - 23:53

zabrdjac

zabrdjac

pozdrav sampionu K1

5Zolje Empty Re: Zolje Pet 10 Apr - 9:20

Mare

Mare

K1 ::Pozdrav sa druge strane Majevice cheers . Nisam neki kvalitetan a ni kvantitetan izvor informacija sto se mog sela tice ali mozda nesto saznam i saopstim.

farao

Zoljanke djevojke lijepe ste k'o san , tak'i' cura nema gradić nijedaaaaan .

Reci mi molim te jel rok grupa "Kamena Glava" iz Zolja ili iz Kalesije ?

6Zolje Empty Re: Zolje Pet 10 Apr - 16:30

K1

K1

25 % grupe je iz Zolja Wink ali grupa je Kalesijska. Tih 25 % cini moj otac Nedjo Stojanovic koji je svirao bas gitaru a ostali su: Hari-Vokal (ako se moze tako nazvati), Alija-gitara i Dulo-Bubnjevi. Bend inace ima jedan snimljen album sa 8 pjesama (hitova Cool ) koji su sami izdali tamo negdje 1989-1990 god.

Zolje rocks!

farao

7Zolje Empty Re: Zolje Pet 10 Apr - 16:49

zabrdjac

zabrdjac

znaci nisu samo kalesijski zvuci poznati na tom kraju

8Zolje Empty Re: Zolje Pet 10 Apr - 20:52

Mr. Majevica

Mr. Majevica

cheers Svak achst K1, a moze li se gdje chuti ili ,,skinuti,, Kamena Glava ? Laughing

https://majevica.forumakers.com

9Zolje Empty Re: Zolje Pet 10 Apr - 21:39

K1

K1

Imao sam kasetu pa sam je nedje zagubio. Skoro sam jedva dosao do cd-a sa svim pjesmama, tako da sad imam sve na cd.

farao

10Zolje Empty Re: Zolje Pet 10 Apr - 22:25

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Laughing To bi se trebalo ,,ovjekovijechiti,, tj. staviti u mp3 Laughing

https://majevica.forumakers.com

11Zolje Empty Re: Zolje Sub 11 Apr - 15:34

K1

K1

Ko zeli malo da posluša nek se javi na pp pa ćemo se zdogovoriti.

Nego ka temi. U Zoljama nisam živio baš od rođenja ali skoro, i proveo jedan dio mog djetinstva. Nisam uspio ni prvi razred završiti ali mi je ostalo u srcu po lijepim uspomenama.

farao

12Zolje Empty Re: Zolje Ned 12 Apr - 16:02

Mare

Mare

K1 ::25 % grupe je iz Zolja Wink ali grupa je Kalesijska. Tih 25 % cini moj otac Nedjo Stojanovic koji je svirao bas gitaru a ostali su: Hari-Vokal (ako se moze tako nazvati), Alija-gitara i Dulo-Bubnjevi. Bend inace ima jedan snimljen album sa 8 pjesama (hitova Cool ) koji su sami izdali tamo negdje 1989-1990 god.

Zolje rocks!

farao

:thumleft: . (skoro sam našao ovog smajlija pa ga stalno stavljam )

Fino nema šta , valjda ćeš i ti krenuti očevim stopama .
Nego bilo bi dobro recimo da nam o svom kraju napišeš još malo detalja , npr: kojoj ste parohiji pripadali , pa fotografije crkve , pa značajne ličnosti iz Zolja i slično .
A album kamene Glave , očekujem uskoro postavljen na forum . Wink

13Zolje Empty Re: Zolje Ned 12 Apr - 16:08

Mr. Majevica

Mr. Majevica

I ja bih volio da saznam, koju, o Zoljama ! Nadamo se da ce K1 biti vrijedan Laughing

https://majevica.forumakers.com

14Zolje Empty Re: Zolje Ned 12 Apr - 16:10

Mare

Mare

Da li su Zolje dobile ime po prezimenu Zoljić ili obratno ???

15Zolje Empty Re: Zolje Ned 12 Apr - 20:38

K1

K1

Mislim da su Zoljići dobili ime po selu jer kako pričaju stariji ljudi Zoljići su se prezivali Mićić. A kako dođe do naziva Zolje pojma nemam.

Kao nekad davno su se tu doselila tri brata(vjerovatno iz Hercegovine), Jovan, Stojan i Mićo, pa su tako nastala i prezimena Jović, Stojanović i Mićić (kasnije Zoljić). To je ta najstarija priča koju znam. I naravno, kako to biva kod srba, su se kasnije nesto posvađali gdje će ko da gradi kuću pa su se tako malo razdvojili po Zoljama. Inače prezime Zoljić je jako rijetko a ima i dosta muslimana sa tim prezimenom. A ima i verzija da se ovaj treći nije zvao Mićo nega Zolja pa tako...

16Zolje Empty Re: Zolje Uto 14 Apr - 14:35

Mare

Mare

Zolje 58605646


Evo fotografije srednjevjekovnog spomenika iz mjesta Zolje koji je još 1896 godine opisao Ćiro Truhelka u svom djelu prikazanom ljubaznošću Mr.Majevice na ovom forumu .

17Zolje Empty Re: Zolje Uto 14 Apr - 14:44

Mare

Mare

Zolje 45626273

18Zolje Empty Re: Zolje Uto 14 Apr - 19:18

K1

K1

Evo par slikica jednog dijela Zolja, uživajte:

Zolje 1001559

Zolje 1001560

Zolje 1001561

19Zolje Empty Re: Zolje Uto 14 Apr - 21:32

zabrdjac

zabrdjac

ima i asfalt. nego koliko kuca broje zolje od prilike?

20Zolje Empty Re: Zolje Sre 15 Apr - 21:24

K1

K1

Asfalt nego šta, mali Pariz Very Happy . Neznam tačno koliko ima a pogotov sad koliko ih je ostalo.

farao

21Zolje Empty Re: Zolje Pet 17 Apr - 21:59

Mare

Mare

K1 , javi se šta si se ušutio , ko dijete na tuti .

Reci ti nama mladiću :
Koji su to vodotoci koji protiču kroz Zolje ?
Koja su to brda oko Zolja ?
Koja sve prezimena postoje u Zoljama ?
Sistemom Bosanski oli ti ofrlje , nam reci koliko su imale stanovnika nekad , a koliko imaju sad?
Kojim putem se može doći do Zolja ?
Da u Zoljama postoji škola ?
Imate li sportskih kladionica ?
Šta je u horoskopu najstariji stanovnik Zolja ?
Šta je brže ili vrabac ?...

itd ...

22Zolje Empty Re: Zolje Pet 17 Apr - 23:13

smokvica

smokvica

a jooooooj,ko ce ovo da odgovori.
treba cijelo selo skupiti pa da se na sve odgovori Very Happy

23Zolje Empty Re: Zolje Sub 18 Apr - 11:28

zabrdjac

zabrdjac

sta je ovo mare?! drzavni ispit o zoljama? nedaj boze da pitas stagod za zabrdje al' bi se obruk'o?

24Zolje Empty Re: Zolje Ned 19 Apr - 20:23

K1

K1

Znam da nema ni jedna sportska kladionica...

farao

25Zolje Empty Re: Zolje Ned 19 Apr - 20:29

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Svaka chast, za mene je to pozitivno !

https://majevica.forumakers.com

26Zolje Empty Re: Zolje Pon 20 Apr - 13:26

Mare

Mare

K1 ::Znam da nema ni jedna sportska kladionica...

farao

A zašto ti stalno stavljaš ovog faraona ? Da nema koja piramida u Zoljama ??? Shocked

27Zolje Empty Re: Zolje Pon 20 Apr - 15:36

zabrdjac

zabrdjac

ko zna mare, kad imaju alke mozda imaju i piramide

28Zolje Empty Re: Zolje Pon 20 Apr - 22:04

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Shocked gdje su alke ? Govori !!!!

https://majevica.forumakers.com

29Zolje Empty Re: Zolje Uto 21 Apr - 22:56

K1

K1

Zolje Zoljeab

Zolje Zoljeb

Zolje Zoljebb

farao

30Zolje Empty Re: Zolje Sre 22 Apr - 7:24

zabrdjac

zabrdjac

pa ova kalesija nije ni mala

31Zolje Empty Re: Zolje Sub 2 Maj - 7:39

Mare

Mare

Kad već Zoljani neće , da vam ja kažem , Zolje su malo selo koje je prije ratnih dešavanja imalo oko 170 domaćinstava , u kojima su živjele familije :
Đurić
Ćirković
Erić
Zoljić
Joković
Katanović
Kostić
Lazarević
Mićić
Mihajlović
Milovanović
Rakić
Rožanjkić
Stevanović
Stojanović
Stojić ,
Neka mi oproste oni koje sam izostavio , ali po mom skromnom mišljenju to su sve familije iz Zolja .
Mnogi potomci mučenika iz ovog stradalničkog sela su bogati i uticajni ljudi , rade i žive rasejani svud po svijetu , a dosta ih je ostalu i raseljeno po Republici Srpskoj .
U samom selu sad postoji dvadesetak obnovljenih kuća u kojima živi desetak staraca koji čekaju da se rastanu sa ovim svijetom , na svom ognjištu , tamo gdje ih je sunce prvi put ogrijalo .
Selo se nalazi na osunčitoj strani majevičkih padina i gleda na Sprečansko polje i kalesijski Vis , putnom komunikacijom je povezano sa Kalesijom , i Jajićima a preko njih i dalje sa Sapnom .

Evo toliko od mene , a sad neka se Zoljani malo potrude .

32Zolje Empty Re: Zolje Ned 3 Maj - 18:03

majevicanka



Dok se oni potrude mi cemo sve saznati od nasih poznati majevicana,koji se puno vise trude nego mi iz svojih vlastiti sela da malo vise kazemo.Za prezimena sigurna sam da postoji.Filipovic,Jovic.....

33Zolje Empty zolje Sre 17 Feb - 20:46

slavisaa



pozdrav svim zoljanima, moja majka je iz Zolja, otac joj je DJoko Stojanovic. Nazalost moj djed, a majkin otac je nastradao 1941 u Jasenovcu (odvela ga "braca"muslimani).Sticajem okolnosti u Zoljama nikad nisam bio,pa sada koristim priliku da im se pridruzim. Od Stojanovica znam Nemanju i Savu, dolazili su kad sam bio mali kod moje majke u Oravac,, ostale nazalost ne znam, sve ih ovom prilikom pozdravljam...pa famelija smo bolan

34Zolje Empty Re: Zolje Sre 17 Feb - 21:14

Mare

Mare

Kroz Zolje je nedavno prošao asfaltni put sve do Jajića , tako da ti je pristup olakšan.
Ovo je ujedno i kritika za K1 i ostale zoljane što nas ne izvještavaju o tome .

35Zolje Empty pozdrav za zolje Čet 18 Feb - 8:41

ackotz

ackotz

Pozdravljam sve zoljane i moram da kažem da su mi Zoljići familija jer mi je pokojna baba djevojačko Zoljić Spasenija imala je brata Cviku a jedan brat, otac i prvi muž moje babe on je bio iz Erića su otjerani u Jasenovac i tamo ubijeni.

A što se tiče imena sela Zolje baba mi je pričala da je selo dobilo ime po čovjeku koji je došao iz Hercegovine koji se zvao Zeljo a pod poznatim okolnostima toga vremena.

36Zolje Empty Re: Zolje Čet 18 Feb - 17:51

Mare

Mare

Ekskluzivna informacija iz Zolja .
Na groblju u Zoljama nalazi se još par stećaka koje treba fotografisati .
Da li će nam K1 donijeti novosti ili ne , saznajte u sledećim komentarima .

37Zolje Empty Re: Zolje Ned 21 Feb - 18:03

k2



pozdrav za sve,

ja samo onako usput, da ispravim Mareta.
Zolje je prije rata imalo 107 domacinstava plus petnaestak u Srpskim Jajicima koje neko podrazumijeva kao Zolje.
Djurici, Stojici i Cirkovici ne postoje vec dvadesetak godina prije zadnjeg rata.Izostavio si Jovice koji su imali 10 domacinstava.
To samo ad Hoc....Ako bude pitanja rado cu pomoci.
Ah, da...Asfaltni put je uradjen samo do nekadasnje skole u Zoljama..na proljece se nastavlja do Jajica...

Cao svima

38Zolje Empty Re: Zolje Uto 5 Mar - 13:33

Mare

Mare

Zolje 1006308g

39Zolje Empty Re: Zolje Uto 5 Mar - 13:33

Mare

Mare

Zolje 1006313j

40Zolje Empty Re: Zolje Uto 5 Mar - 13:33

Mare

Mare

Zolje 1006311k

41Zolje Empty Re: Zolje Uto 5 Mar - 13:36

Mare

Mare

Zolje 1006314s

42Zolje Empty Re: Zolje Sre 6 Mar - 11:02

Mr. Majevica

Mr. Majevica

:thumleft: Хвала Маре на фотографијама. На жалост никад ме пут тамо није нанио. Лијепо.

https://majevica.forumakers.com

43Zolje Empty Re: Zolje Sre 6 Mar - 13:25

ZVEZDICA

ZVEZDICA

Laughing Joj,samo sam videla da pise Zolje,pomislila oruzje,pa pozurila da vidim.

44Zolje Empty Re: Zolje Sre 6 Mar - 14:45

Mr. Majevica

Mr. Majevica

ZVEZDICA ::Laughing Joj,samo sam videla da pise Zolje,pomislila oruzje,pa pozurila da vidim.

Овде можеш видјети те Зоље само кад је ,,Жетва,, х х ехе е Wink

https://majevica.forumakers.com

45Zolje Empty Re: Zolje Sre 6 Mar - 15:20

ZVEZDICA

ZVEZDICA

Mr. Majevica ::
ZVEZDICA ::Laughing Joj,samo sam videla da pise Zolje,pomislila oruzje,pa pozurila da vidim.

Овде можеш видјети те Зоље само кад је ,,Жетва,, х х ехе е Wink


Zolje 198583 Laughing

46Zolje Empty Re: Zolje Ned 9 Feb - 0:59

Mr. Majevica

Mr. Majevica

https://majevica.forumakers.com

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu