Jeginov Lug . Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

Join the forum, it's quick and easy

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Jeginov Lug .

+6
ackotz
jadranka
cecilija
zabrdjac
lija
Mare
10 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Jeginov Lug . Empty Jeginov Lug . Uto 31 Mar - 9:54

Mare

Mare

Ista pricha , jedno od chetri srpska sela sa opshtine Kalesija kojih skoro da vishe i nema .

2Jeginov Lug . Empty Re: Jeginov Lug . Pet 3 Apr - 0:22

lija

lija

Kako bih se tek ja obradovala kad bi se javio neko iz Jeginovog Luga, mozda bih upoznala neke rodjake, posto se moja familija davno odatle doselila.

3Jeginov Lug . Empty Re: Jeginov Lug . Pet 3 Apr - 1:02

zabrdjac

zabrdjac

kao sto spomenuh majka od moje surnjaje je odatle, samo ne znam joj djevojacko prezime ali cu pitati

4Jeginov Lug . Empty Re: Jeginov Lug . Sub 7 Nov - 21:10

Mare

Mare

Kao poklon za dan NDH Ustaše iz Kalesije i Živinica na čelu sa Ibrahimom Ferizovićem su 11 aprila 1942 , ubile 264 (dvijestotinešestdesetčetvoro) Srba civila iz Jeginovog Luga .
Jeginov Lug . Ndh2

5Jeginov Lug . Empty Re: Jeginov Lug . Pet 13 Nov - 10:32

cecilija



Rođaci od moga tate su iz Jeginovog Luga, Boškovići.
A imam i prijateljicu, čiji tata je odozdo, Maksimović.

6Jeginov Lug . Empty Re: Jeginov Lug . Pet 13 Nov - 22:21

jadranka



Da se oglasim i ja na ovu temu,mozda neko poznaje Savic Velinku(VELA) ona je samnom radila u samousluzi 1985-1986 god.

7Jeginov Lug . Empty Jovanovići - Jeginov Lug Sre 17 Feb - 12:31

ackotz

ackotz

Prvo želim sve članove da pozdravim pošto sam se tek učlanio na forum, i da kažem da je moj otac rođen u Jeginovom Lugu a ja ne poznajem nažalost većinu familije a neke sam upoznao u ratu.
da malo predstavim svoju bližu fasmiliju pa ako neko nađe neku vezu ili neko ime koje mu je poznato pišite.
Moj djed pokojni se zvao Todor imao je braću Stevana i Rajka kao i sestru Ljeposavu a moj otac Jovan je rođen 1953 godine i nije živio u Lugu nego u Tuzli. Djedov brat Stevan ima sina Jovu koji je radio u školi kao pedagog ili nešto slično i on je sada u Bijeljini i kćerku Stevku koja je udata u Čačak. Znam da je jedan rođak Duško Jovanović koji je bio vojni pilot u beogradu počeo da istražuje porijeklo porodice i porodično stablo da sklapa ali ne znam koliko je uspio jer sad živi na Novom Zelandu i nemam kontakt sa njim. A Vi ako znate nešto više o Jovanovićima iz Luga više pišite biću Vam veoma zahvalan.

8Jeginov Lug . Empty Re: Jeginov Lug . Čet 18 Feb - 8:02

cecilija



Pozdrav ackotz! Znam jednu familij Jovanovica iz Luga, zive u Velikoj Obarskoj kod BN. Braca Savo i Kosta, a roditelji su im Stana i Vladan. I jos da dodam da imam i ja neke rodbine Jovanovica, ali nazalost ne znam im bas imena. Majka tih Jovanovica je djevojacki Vujanovic i udala se u Lug, a ona je bila rodjaka mom dedi. Provjerim jos sa tatom, pa ti javim.

9Jeginov Lug . Empty hvala Čet 18 Feb - 8:24

ackotz

ackotz

zahvaljujem se cecilija.

10Jeginov Lug . Empty Re: Jeginov Lug . Ned 21 Feb - 11:34

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Chuo sam, da su neki dan pretukli jednu staricu srpske nacinalnosti koja se vratila u Jeginov Lug..... Crying or Very sad

https://majevica.forumakers.com

11Jeginov Lug . Empty Familija Tomići Sre 28 Dec - 20:18

tomici



Moji su porijeklom iz Jeginovog Luga, tata mi se zove Živko (Slavko) Tomić i poznaje gotovo sve familije i ljude u selu.
Naša kuća je prva kada se uđe u selo.
Ako vam trebaju neke informacije ili kontakti slobodno se obratite ovde...

Pozdrav

12Jeginov Lug . Empty списак Sre 13 Mar - 17:04

gljeb

gljeb

Посједујем списак свих убијених жена и дјеце из Јегиновог Луга за вријеме Другог свјетског рата покланих од стране усташа. То страдање је изучавала Мира Митровић, кћерка покојног проте дубничког, а касније и Архијерејског намјесника зворничког Душана Митровића. Она је сва та имена прикупила у једну књигу која се зове Поменик.

13Jeginov Lug . Empty Re: Jeginov Lug . Sre 13 Mar - 17:20

Mare

Mare

gljeb ::Посједујем списак свих убијених жена и дјеце из Јегиновог Луга за вријеме Другог свјетског рата покланих од стране усташа. То страдање је изучавала Мира Митровић, кћерка покојног проте дубничког, а касније и Архијерејског намјесника зворничког Душана Митровића. Она је сва та имена прикупила у једну књигу која се зове Поменик.

Da li je ovo otac Dušanov ?
Jeginov Lug . 32275426
Ovo je Pero Mitrović , rođen je i život svoj je proveo u selu Jeginov
Lug od oca Nikole i majke Stojanke . Završio je Reljevsku bogosloviju
kod Sarajeva . U narodu je ostao zapamćen kao vedar , veseo i duhovit
čovjek , istinski patriota , zbog čega su ga austougarske vlasti
prozvale "pop đavo" . Pop Pero je sa svojim narodom
sagradio crkvu u Dubnici u vremenu od 1905 - 1912 godine . Zbog svojih
simpatija prema revolucionarnoj omladini "Mlada Bosna" bio je stalno na
oku vlasti i početkom rata 1914 godine sa brojnim Srbima svog kraja
uhapšen je i interniran u logor Arad . Preživjeo je internaciju i umre
novembra 1921 i biva sahranjen na groblju "Paulin" nedaleko od dubničke
crkve .

Imao je šestero djece : Dušan , Ratko , Drago , Draginja ,
Spasenija i Mileva . najstariji sin mu Dušan kreće očevim stopama ,
završava Reljevsku bogosloviju i od 1945-1970 , bio je sveštenik u
zvorničkoj crkvi , a kćerka Spasenija-Spasa je majka slikara svjetskog
glasa LJube Popovića u Parizu .

14Jeginov Lug . Empty Rodbina iz Jeginovog Luga Pet 18 Sep - 21:09

micic lug



Cao dragi forumasi :-)

uclanila sam se ovde , sa nadom da mozda nekog nadjem/ pronadjem iz J.Luga ili saznam nesto vise o mojima iz Jeginovog Luga.
Moja rodbina s mamine strane je tu rodjena, odrasla i bila sve do rata 1991/ 1992.

Moj pradeda se zvao Nikola Micic ( 1859 - 1919 ), a prababa mi je bila Marta Micic ( 1860 - 1912 ). Deda mi se zvao Marko Micic ( 1909 - 1979 )a baba se zvala Visnja Micic rodjena Sprecakovic ( 1908 - 1964 ), a njegova deca su se zvala Pero, Andrija, Djordjija i Keva ( ubijeni 1942 ), a ostala deca su mu se zvala Paraskeva, Veselka, Jela i Perka, kao i Petar. Petar je imao decu Andriju Micica, Andrijanu, Stanu i Zarka.

Jel moze neko da mi kaze nesto vise o poreklu Micic-a, ili bilo koje druge informacije. Mozda i neko ima neku rodbinu te generacije koja bi zelela opet da se cuje , vidi s njima :-)

Ja licno sam bila zadnji put pre par godina u Lugu, al nije to vise to, kao sto pamtim :-(

pozdrav i radovala bi se, da se bar neko javi !

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu