MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Pjesme kojih se rado sjecate

Ići dole 
+5
Sanja Turgulja
Mare
Plex
Mr. Majevica
lija
9 posters
AutorPoruka
lija

lija


Number of posts : 4287
Peпyтaциja : 2
Registration date : 31.01.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyPet 8 Avg - 15:24

Kakvu ste muziku slusali kad ste bili djeca, kakvu malo kasnije, a kakvu danas?
Koje vas pjesme podsjecaju na razne periode zivota, dozivljaje...?

Prva pjesma koje se ja sjecam je Zdravko Colic-Lutkica iz Trsta, pjevala mi je majka.
Jutara pred odlazak u skolu se sjecam po jutarnjem programu i pjesmama Od izvora dva putica-koju je moj djed sluso sa uzivanjem dok pije kafu i Novi Fosili-Jos te volim.
Negdje osnovnoj skoli su mi se dopadale narodne pjesme od Halida Beslica (bila je neka U plamenu jedne vatre, dobro se sjetih da je sad potrazim, ne sjecam se kad sam je cula), naravno Brene... Very Happy. Od 4. razreda pa nadalje sam uglavnom slusala domacu zabavnu tipa Zabranjenog Pusenja, Bebeka, Merlina, Plavog Orkestra, Crnog Vina, Alise, ... a posebno se sjecam pjesme Merlin-Nek padaju cuskijekoju je moja rodica slusala toliko glasno da su je morali znati svi u komsiluku. Very Happy U 7. sam slusala djecju muziku-Zeko i potocic i tome slicno, u 1. srednje mi je glavni hit bila uspavanka iz programa Laku noc djeco oko pola 8 navece sa lijom u glavnoj ulozi, a isla je ovako:
I u sobi na belom jastuku,
i u šumi pokraj starog panja,
svi pod obraz il' šapu il' ruku
došlo vreme da se lepo sanja...
Laku noć, laku noć, laku noć...
Novokomponovana muzika mi se gadila i gadi, da bih u 4. srednje pocela da slusam i te neke pjesme koje nisu bile stare-sreca trajalo je kratko, posto su ih slusali svi oko mene. Zatim sam slusala svasta, rado se sjecam pjesama: DLM-Srce pauka, Babe-Noc bez sna, Van Gog-Neko te nocas ima, Toma Zdravkovic-Tuzno ljeto, Mladen tomic-Crveni karanfili, Saban Saulic-Kocijas, Miroslav Ilic-Bili smo drugovi, Metak-Morski pas, Posljednja Igra Leptira-Natasa, Vlado Kalember-Otkad si otisla, Ljubisa Vasiljevic-Vila bana sa planine zvala koje me podsjecaju na jedan drag period zivota, a danas slusam svu muziku koju sam nekad slusala i tek jos poneku novu pjesmicu ili dobru staru koju ranije nisam cula. Stranu muziku slusam rijetko, uglavnom rok balade, grupe: Roxette, Metalica, Rolling Stones, Guns N' Roses, Scorpions, Euritmics, Scooter, Boney M. a najdraza pjesma mi je The Moody Blues-Night In White Satin.


Poslednji izmenio lija dana Pet 8 Avg - 16:05, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyPet 8 Avg - 15:55

Vajtina pjesma koja ide neshto kao : ,, k'o od majke rodjeno, slikali su tvoje tijelo za neke novine,, Laughing me podsjeca na predshkolsko doba, a narochito, jednog dana, na trchanje s komshijom oko zgrade i njegov pad, da bih ja na kraju bio optuzen Crying or Very sad Laughing , negdje u isto vrijeme se pojavila od Halida Beshlica ,,necu, necu dijamante,, a ja se trudio kao da nauchim text, al' pogreshno i umjesto stiha :
,,...nit' safire, nit' rubine...,, pjevao ,,...nit safire, nit' trubine????...,, Laughing Kraj 80-tih i zavrshetak O.Sh.. su obiljezili albumi Divljih Jagoda - Konji, C. Jabuka - Iam neshto od srca do srca, R. Chorba - Koza Nostra....Pochetak Srednje shkole, vec malo ozbiljnija, koju do tada nisam mogao ni smisliti (moram Vam iskren biti Embarassed ) kao EKV i Azra....Al' svo vrijeme me je pratila bratova ,,rokachina,, koju su on i njegovi drugovi bjesomuchno slushali ,,shto glasnije,, pa chak i iznoshenje zvuchnika na balkon, da bi se chuli zvuci Deep Purple, Whitsnake, kasnije Skid Row, Scorpionsi.....
Valjda cu se sjetiti josh nechega.... drunken
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Plex

Plex


Number of posts : 197
Peпyтaциja : 0
Registration date : 09.02.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptySub 23 Avg - 7:00

Meni su u sjecanju ostale pjesme od Milana Babica : Bas mi se neda i Neveni . kao i od Gordane Stojicevic - Ja ne mogu mila majko bez njega , sjecam se da sam dok sam klinjo bio spremao se za vrtic ujutro a roditelji su slusali radio Bgd uz kaficu i te stvari su bas redovne bile.
Doduse sjecam se Pucvale i njegovog pjevanja Bejbe ti nisi tu kao i slusanja ekipe sa konjica kada sviraju Vasu Ladackog na gitari pod mojim prozorom.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptySub 23 Avg - 10:57

Seljačka brate, zna se... violina, šargija, armonika :harmonika: kolo
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyNed 24 Avg - 11:18

Kad Norman spomenu jutro, moje budjenje i polazak u shkolu je dochekivao radio BG na AM i pjesma R. Chorbe ,,Dobro jutro,, uz cvrkut ptichica Laughing
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mare

Mare


Number of posts : 2823
Age : 46
Peпyтaциja : 0
Registration date : 29.01.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyČet 28 Avg - 13:10

Ja sam malo ranije kretao u shkolu pa sam prije shest mogao i da chujem Jovanovice a petnaestak minuta poslije toga se chuo gong i "tachno je shest chasova , slushate prvi program radio Beograd" , pa onda baba shudera djeco da chujem vijesti , a tad obichno naidju ovi iz komshiluka pa me vichu da idemo u shkolu , a baba u dreku .
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyČet 28 Avg - 21:07

cheers To Mare ,Chovjeche pa zaboravio sam porodicu Jovanovic cheers
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Sanja Turgulja




Number of posts : 40
Age : 48
Location : Kovacica Cviljevina
Peпyтaциja : 0
Registration date : 05.05.2009

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyPet 8 Maj - 22:42

Selacke, koje sam tada mrzila,al me sad podsjeca i mogla bi plakat, ili znate one na selu sto pjevaju zvuci ko kuknjava u Herzegovini sam cula tamo zovu to ganga.
Nazad na vrh Ići dole
lazo cb




Number of posts : 95
Peпyтaциja : 0
Registration date : 25.07.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyPet 8 Maj - 22:55

Zdravko Ćolić, Novi fosili ,Srebrna krila ,Mitar Mirić i Halid Bešlić ......
Nazad na vrh Ići dole
Pantelija

Pantelija


Number of posts : 545
Age : 46
Location : Lopare
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.05.2009

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptySub 23 Maj - 19:54



Poslednji izmenio Pantelija dana Pet 29 Maj - 16:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
D4




Number of posts : 742
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyČet 28 Maj - 20:59

Nezna sta da napisem, a napisala bi nesto:D
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyČet 28 Maj - 21:28

Tuti Fruti
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
D4




Number of posts : 742
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyČet 28 Maj - 21:30

lol!

Sta tebi pade na um? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyČet 28 Maj - 21:34

Hitovi iz ,,nashijeh dana,, Laughing
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyČet 28 Maj - 21:36

Negdje iz istog vremena je i ova :

Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
D4




Number of posts : 742
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyČet 28 Maj - 21:37

lol! Kako je to samo bilo to.. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyČet 28 Maj - 21:41

Bash tako ! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyČet 28 Maj - 23:16

Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
zabrdjac

zabrdjac


Number of posts : 1399
Location : tu i tamo
Peпyтaциja : 0
Registration date : 23.02.2009

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyČet 28 Maj - 23:17

gdje vam ovo pade na pamet
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyČet 28 Maj - 23:23

Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyČet 28 Maj - 23:26

Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyČet 28 Maj - 23:44

Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Mr. Majevica

Mr. Majevica


Number of posts : 14652
Peпyтaциja : 25
Registration date : 28.01.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyČet 28 Maj - 23:54

Nazad na vrh Ići dole
https://majevica.forumakers.com
Pantelija

Pantelija


Number of posts : 545
Age : 46
Location : Lopare
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.05.2009

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyPet 29 Maj - 16:24

Nazad na vrh Ići dole
Pantelija

Pantelija


Number of posts : 545
Age : 46
Location : Lopare
Peпyтaциja : 0
Registration date : 18.05.2009

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyPet 29 Maj - 16:32

Nazad na vrh Ići dole
D4




Number of posts : 742
Peпyтaциja : 0
Registration date : 11.02.2008

Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate EmptyNed 31 Maj - 11:20

Fino.. Neznam samo da li ste slusali nekada ove pjesme ili ih i dan danas susate?
Kod mene je gotov isto kao i prije.:Very Happy
Naka nostalgija me vuce Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pjesme kojih se rado sjecate Empty
PočaljiNaslov: Re: Pjesme kojih se rado sjecate   Pjesme kojih se rado sjecate Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pjesme kojih se rado sjecate
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Sjecate li se Djoge ?
» NAJLJEPSE PJESME
» Srpske patriotske pjesme
» Pjesme posvecene Svetom Savi
» Pjesme koje vas ostavljaju bez daha!!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MAJEBИЧKИ ФOPYM :: Мајевица и српска мјеста :: Cjeћaњa-
Skoči na: