Prva pijanstva - Ispracaji - Svadbe Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

Join the forum, it's quick and easy

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Prva pijanstva - Ispracaji - Svadbe

+5
Mare
Baja
Prvi
lija
Mr. Majevica
9 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

Mr. Majevica

Mr. Majevica

alkos Kad ste pocheli da lochete i kako Vam je izgledalo ,,prvo pijanstvo,, ? Laughing

Moja generacija u Osnovnoj nije ni pomishljala na ,,oduzimanje alkoholom,, Laughing s izuzetkom jednog shkolskog druga u 1. razredu dosh'o na chas mortus. Al' to se ne rachuna jer su njegovi pekli rakiju, a brat stariji, ga nagovarao da proba (da gradira) Very Happy Tek otvaranjem DANI kafica, i krecuci u srednju shkolu, pochelo je s bambusom, da bi neki zavrhili u Kreki na ispiranju zeludca puke ...Loga za ,,trovanje,, i mijeshanje raznih alkoholnih pica je bila u vechernjim satima na stepenicama iza zgrade Srednjoshkolskog centra. Najveca fora i najveci frajer je bio onaj ko moze najvishe popiti. Obichno se sutradan u shkoli mogao prepoznati onaj koji je tu i tako cugao, sa modricom ili nekom krastom, chvorugom licu ili rukama, jer se deshavalo veoma chesto da se skotrljaju niz stepenice koje su bile podugachke, a svi su u glavnom padali direkt na glavu jer ih je vjerovatno ona ,,pretezala,, Very Happy Shto se mog lokanja tiche, ja sam se prvi put ,,oleshio,, na ,,ispracaju,, kod svog druga i rodjaka, jer su njih dvojica pravili zajedno feshtu ! A i ja sam te godine ishao u vojsku, pa reko dje cu otic' a da se nisam ni nacug'o ? Embarassed Sramota ! Laughing I tako ti ja odem kod njih, zasjednem s drushtvom, a na stolu se vrti chas litracha rakije, chas vinjak....ufff. Dobro tu je i pechenje, salate, al' ko na to misli Laughing Rokamo mi, u stvari ja najvishe samo doljevam, vec ja vidim koliko je sati, chim se meni u ,,labrnji,, nashla cigara drunken dobro se ja ,,nalilo,, kad eto ti mog brata ! Poche ispitivanje, jesam li pijan ? A ja veze nemam gdje sam ! drunken I nije mi ni muka bilo, ma super neki osjecaj confused drunken Al' burazer me uze pod voje, vidi on pijan ja ,,ma daska,, ufati on mene ispod ruke ,odvuche u coshe, reche: sad ce ti biti lakshe, i Boga mi natjera on mene da povracam.... puke al' jedva morali smo se vracati par puta za sto da jedem kupus salatu IIoII da bi mogo shta da ............
Eto to je to, aj' Zivjeli pijane

https://majevica.forumakers.com

lija

lija

Laughing dobra tema, bas me podsjetila na lijepa stara vremena.
Prvi put sam se napila da vidim kako to izgleda i to pred sam polazak s drustvom na neki koncert -cini mi se Dragane Mirkovic. Popila sam litar vina iz 4 cuga i kazem: "Mogu popiti jos jednu litru-nije mi nista". Ali kad krenusmo iz stana, ja ne mogu preko praga-vlastite mi noge bjeze od mene, idu nekud na stranu, nikako nemam osjecaja kako da idem normalno i kud treba. Laughing Vidjevsi da necemo tako stici ni na kraj koncerta uzese me pod ruku moj dragi fazan i drugarica i odvukose me do dvorane gdje je koncert, ali da me uvuku kroz onu silnu guzvu i unutra na koncert, nije bilo sanse, te smo ostali neko vrijeme ispred sportske dvorane, gdje je takodje bila silna guzva (pjevalo se i igralo) jer je bilo vise posjetilaca nego sto moze dvorana da primi. Zapravo, ja se uopste ne sjecam da li smo kasnije usli na taj koncert. confused Par godina kasnije, kad se dragi fazan prvi put napio vratila sam mu zajam Laughing , a drugaricu jos nikad nisam vidjela u pijanom stanju.

Prvi



Bilo je to tako davno da s ei ne sjecam u svakom slucaju danas ne pijem

Gost


Gost

Nisam se nikad napio.Cuo sam od starih ljudi da je djavo izmislio alkohol i cigarete pa tako nisam ni pocinjao.

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Nisam se nikad napio.Cuo sam od starih ljudi da je djavo izmislio alkohol i cigarete pa tako nisam ni pocinjao.

Nemoj mi reci da se nisi naloko ? affraid
Kad cesh dolaziti u nash kraj ? alkos

https://majevica.forumakers.com

lija

lija

U prevodu: "ako nije, onda ce!"
Mrav nam se nesto "pravi" puno svilen, sto bi rekla moja drugarica crnogorka. Laughing

Baja

Baja

Ufff, ja nikad ne pijem lol!

Gost


Gost

lija ::U prevodu: "ako nije, onda ce!"
Mrav nam se nesto "pravi" puno svilen, sto bi rekla moja drugarica crnogorka. Laughing

Pa ne znam...valjda je kucni odgoj u pitanju.
Uvijek fin i zalizan. order

Mr. Majevica

Mr. Majevica

IIoII mrav je ,,svilena buba,, alkos ma nacicu te ja jednom, sam kad banem s infuzijom ! alkos

https://majevica.forumakers.com

Baja

Baja

Al posle ce da pjeva "Glavobolja od vina a nigde aspirina" Very Happy:D:D

Mare

Mare

Joooooooooooj ,
Nemojte me tjerati da se prisjećam perioda kad sam pio .
Kad budete toliko pijani da pred kućnim pragom ležite u sopstvenom povraćanju , a kokoš došla pa kljuca ono što ste povratili a vi ne možete da joj kažete iš . puke
Ili ide kamion putem , vidim mu svijetla , ali ne mogu da se sklonim nema šanse , čovjek stao na sred puta a ja opet u njega , a ja bos pješice po makadamu , čovjek izađe iz kamiona i odvede me u kanal na sigurno da bi prošao .
E zato sad samo pijem rakiju i ponekad neko pivo , i u izuzetnim prilikama , vino , kakav dobar viski ili konjak .

lija

lija

IIoII Sta li si onda pio kad si imao ove dozivljaje?

Baja

Baja

Hahaha...ma bilo je i svasta kod mojih pijanstava, cak mi se pingvin prikazivao (al ustvari neka zena boze sacuvaj bila) Very Happy
Padao iz auta pod policajca....
...onda opet iz taxia prilikom izlaska udario glavom u sofer sajbu od autobusa koji je bio bas onde i na par sekundi onesvestio se Very Happy
...rusili autom bandere (ali ja sam drzao rucnu) Very Happy:D:D
...nebi vise da nabrajam, banovace me king :shajka: :harmonika:

lija

lija

Ja sam mislila da Mare nece imati ni blizu konkurenciju, kad gle i Baja skoci visoko na top listu. Laughing

Saša



Ја ћу се придружит Марету, не би да описујем своја пијанства, добро, можда некад Very Happy
Ал' упамтио сам једно пијанство, ја и Баја... толико сам био пијан да сам тријезно реаговао, ал' ипак вуко се у кућу ко пуж lol!

Baja

Baja

Haha...ma klizav pod bio, nije bilo do nas vec do poda Very Happy
Ili kad si htio razvuc onaj krevet ali nikako od smijanja zbog hrkanja tvog oca lol! lol! lol!

Slavuj

Slavuj

Slabo je to djeco moja, bar kad je rijec o picu! Iz vasih "sitnih" dogodovstina se da lako zakljuciti da ste jos uvijek mladi ili da niste nikad dovoljno pili...bar ne do te mjere da ucinite stvarno glupost.
Deslio se davno, davno:
Dodjem u samu zoru kuci, a nisam bio dva dana! Oko cetiri sata, zimski period pa se naravno i nevidi.Prilazim kuci i vidim covjeka kako nesto petlja oko stale!!!! Jebo te, ja se zaletim, skopam onu barabu poda se order pa ga malo propustim kroz sake i nako izguzvanom navucem mu neku vrecu preko glave.
Samo sto sam pozvao stanicu milicije (onda su se tako zvali nasi organi reda) a oni vec banuse..da neduljim bas...sve ja njima ispicam i odvedem do onog lole u vreci.
Dovukose oni njega do svjetla i jos ga malo pendrekaju, udaraju muski. Kad svukose vrecu, a ono moj slatki TAJO, sunce ga grijalo, sav se zalio u krv No
Jadnik pos`o da vidi jel se krava otelila, a bano ja i to i bi...jadnik nije dugo zivio iz toga! Mozda godinu i mjesec dva/tri!

A da ne pisem kako sam proveo dvije godine iza brave misleci da udaram sumara, a ono bio kapetan prve klase Jugoslovenske Narodne Armije!
Da sam bio trijezan, ne bih to nikad ucinio grdan. A, i oni nasli da izvode vojnu vjezbu tamo gdje sam ja bio tarzan i krao drva, a sumar i milicija moja vjerna pratnja, jebaji ga.

lija

lija

Slavujcek, ziv nam i zdrav bio, ala maslas:D, garant bolje nego sto pijes;) i jos kurazis i potstices ovu mladez na belaj:D! Nego da nisi ovo posao napisati sarenim slovima, pa ti se omaklo ovdje?Very Happy

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Ovo je za ,,Sharenu laz,,, ! Laughing Gdje li je Chicha ? Laughing

https://majevica.forumakers.com

lija

lija

Na Guci se ovog vikenda povracalo kroz trubu od pijanstva. lol! lol! lol!

Gost


Gost

Ja sam se prvi put' napio na jedžeku, pokonjome Vidaku Gajiću... ima tome godina dosta... zamal nismo počeli pjevat Very Happy

Mr. Majevica

Mr. Majevica

lija
Pon Avg 11, 2008 12:36 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Na Guci se ovog vikenda povracalo kroz trubu od pijanstva.

Kazu da su slovenci pili najvishe, ,,меће,, puke


BARABA
Pon Avg 11, 2008 1:07 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Ja sam se prvi put' napio na jedžeku, pokonjome Vidaku Gajiću... ima tome godina dosta... zamal nismo počeli pjevat

Ja sam jednom bio ochevidac , pjesme na jedzeku....a to se desilo na groblju, gore iznad Termala, kome je bio jedzek, pojma nemam...al' se pjevalo...

https://majevica.forumakers.com

Baja

Baja

Boze dragi Very Happy:D:D Ali kakva vremena dolaze, doci ce da se i pjeva, poceli satore da postavljaju kao da je veselje.

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Mozda je pokojnik, volio pjesmu ? Wink

https://majevica.forumakers.com

D4



Mene od malih nogu vec nisu uspjeli odvratiti od flase..Very Happy:D
Da bi me odvojili od flase, sipali su mi rakiju u pivsku flasu da bi vjerovatno
ogadila ukus, ali nije im upalilo, svidjela mi se i rakija...Very Happy Naravno salim se, mada ima malo i istine...

Nisam znala Mr da si ti tako volio te stepenice, Very Happy

Mr. Majevica

Mr. Majevica

He, he, he, pa nisam ja volio ,,stepenice,, al' su moji shkolski redovno, ja sam tada bio ,,fin,, Laughing he he, a vjerovatno bi te vishe zanimalo mjesto mog prvog ,oleshavanja,, ,mislim na onaj opisani isprcaj u vojsku kod ,,nekoga,, Laughing pijane

https://majevica.forumakers.com

D4



Vjerovatno nisam bila pisutna na tom ispracaju, cim te se ne sjecam pijanog..Very Happy:D

Da nisi brao ruze po dvoristu? Very Happy

Mr. Majevica

Mr. Majevica

IIoII Kakve crne ruze, nisam mogao ni dici ruke, tj. doneshen sam kuci IIoII

to je bilo u junu '93.

https://majevica.forumakers.com

D4



Ne, ne ruze su crvene bile, jedino ako nisu pocrnile posle vas..Very Happy
Sjecam se kad je bilo , samo mene nije bilo, ali imam slikane dokaze..Very Happy

A ko te nosio ? Wink



Poslednji izmenio D4 dana Pet 22 Avg - 21:06, izmenjeno ukupno 1 puta

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Brat i Shime IIoII ruze su mogle biti i sa tufnicama, pojma nemam Laughing

https://majevica.forumakers.com

D4



Shime? HaHah Pa zar si dozivio da te Shime nosi, pretezno su njega nosili...Very Happy

Mr. Majevica

Mr. Majevica

ih pa tad je vec bio dovoljno ,,urakijan,, Laughing profesionalac Laughing a ja poletarac alkos

https://majevica.forumakers.com

Saša



Slavuj ::Slabo je to djeco moja, bar kad je rijec o picu! Iz vasih "sitnih" dogodovstina se da lako zakljuciti da ste jos uvijek mladi ili da niste nikad dovoljno pili...bar ne do te mjere da ucinite stvarno glupost.
...

Е мој Славује, мене срамота испричат, ал' ти то очито не разумијеш.
''Ситне догодивштине'' IIoII

34Prva pijanstva - Ispracaji - Svadbe Empty sjecanja Ned 21 Feb - 21:55

slavisaa



Skoro sam sa jednim kolegom pricao na tu temu. I sad, hvalim se ja mojim sinom koji nikad nije zapalio cigaretu a nikada ga nisam video pripitog, i pricam kako bi se bas razocarao da ga vidim da pije i pusi. Ali kada se sjetim da sam ja, kada sam bio druga godina srednje skole dosao sa jednog doceka mrtav pijan i sa cigaretom u ustima da cestitam novu godinu svojim roditeljima, neznajuci da sam imajuci dobru nameru ustvari ljudima slomio srce.Zato sad sa ove distance shvatam onu izreku"MLAD COVEK JE GLUP KAO ONO ALI MU TO NE MOZES OBJASNITI, A KAD TO SHVATI ONDA JE PROSO VOZ". A najgore je bilo kada je mog jarana i mene ostavile cure. I mi resimo da se zbog toga naroljamo, sve je bilo normalno osim sto je bio mesec Avgust , danima nije padala kisa ni jedna reka u blizini, a mi ujutro do koljena blatnjavi. Dan danas nemamo pojma gde smo bili. Eto opet sam malo diskutovao.....sta fali?

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu