BOBETINO BRDO - Page 5 Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

Join the forum, it's quick and easy

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

BOBETINO BRDO

+25
Dart Vader
Zmaj Ognjeni Vuk
peric BB
Dr. Maksimovic
Trifko
loparac-98
Mihajlo Milo
Teodorovic
rastic
Dr.Majevica
pepa.bb
Jela.glavas
radovanovic
BB_Majevica
Labud
Bobbet's_Hill
smokvica
zabrdjac
Majevica
Mare
Jankovljev
Kym
lija
Mr. Majevica
st_savus
29 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 5 od 6]

201BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Uto 25 Sep - 20:56

st_savus

st_savus

Mislim, da je ovo najstariji bobečan. Zanimljivo je to, da je taj čovjek vjerovatno rođen u nekom drugom kraju, možda u Hercegovini, a umro je u BB 1913 godine i živio 103 godine. Nisam nikoga pitao dali je to predhodnik ovih današnji Teodorovića. Vjerovatno u životu nije bio nikad kod ljekara a tako dugo je živio.


BOBETINO BRDO - Page 5 Spomenbb

202BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 30 Sep - 19:12

no_name

no_name

st_savus ::Mislim, da je ovo najstariji bobečan. Zanimljivo je to, da je taj čovjek vjerovatno rođen u nekom drugom kraju, možda u Hercegovini, a umro je u BB 1913 godine i živio 103 godine. Nisam nikoga pitao dali je to predhodnik ovih današnji Teodorovića. Vjerovatno u životu nije bio nikad kod ljekara a tako dugo je živio.


BOBETINO BRDO - Page 5 Spomenbb


Koliko li su godina sin i unuk imali scratch

203BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Sub 12 Jan - 2:05

ZVEZDICA

ZVEZDICA

Hvala svima.Fotografije su prelepe... :kiss:

204BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Pon 14 Jan - 15:59

Mr. Majevica

Mr. Majevica

st_savus ::Na ovom spisku stradalih je i moj odnosno bobetski učitelj Miladin TMUŠIĆ - Crnogorac. Svaka mu čas in nek mu je lahka zemlja, gdje gođ je, naučio nas je puno. Ulivao nam je strah i uživao visoko poštovanje. Mnogi njegovi učenici su danas na različitim položajima i mnogim državama, vjerovatno je mnogim ostao ulijepom pozitivnom sjećanju.
Sam neznam kako je izgubio život dali u nekim borbama ili samo zato što je bio drukčiji.

Кад Ст Савус већ помену пок. Миладина Тмушића, ево једна црно-бијела фотографија из ведријих времена. Слава му !

BOBETINO BRDO - Page 5 1965p

Бобетчани '65. годиште.

https://majevica.forumakers.com

205BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Pon 14 Jan - 17:36

st_savus

st_savus

Mr. Majevica

Hvala ti, da dopunjuješ našu zbirku starih fotografija iz BB. Sad je to generacija, koja se približava 50. godinama. Ja ne mogu nikog, da prepoznam. Pok. učitelj Miladin je kod nas većine imao veliki autoritet, čak i kad smo krenuli u OŠ Koraj i poslije u srednje škole. Za svakog od nas, koga je učio se je zanimao, gdje smo i šta radimo.

206BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Pon 14 Jan - 19:29

ZVEZDICA

ZVEZDICA

Divna fotografija.

207BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Pon 14 Jan - 19:37

ZVEZDICA

ZVEZDICA

Ja sve kopiram. I love you

208BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Pon 14 Jan - 20:20

st_savus

st_savus

Nebo iznad kuće babe Savke, sa pogledom prema Torlakovićima u Koreniti.
Ova druga fotografija je dokaz, da u BB polako uvodimo i ulični sistem.

BOBETINO BRDO - Page 5 Bbaprdug



BOBETINO BRDO - Page 5 Bbaprsok

209BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Pon 14 Jan - 20:30

ZVEZDICA

ZVEZDICA

.



Poslednji izmenio ZVEZDICA dana Sub 9 Feb - 1:42, izmenjeno ukupno 1 puta

210BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Pon 14 Jan - 20:43

st_savus

st_savus

Da, bunar je na lijevoj strani sokaka, malo se ga i vidi. Inače koliko je meni ostalo u sjećanju, to se nekada zvalo Markovića put.

211BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Pon 14 Jan - 20:56

ZVEZDICA

ZVEZDICA

st_savus ::Da, bunar je na lijevoj strani sokaka, malo se ga i vidi. Inače koliko je meni ostalo u sjećanju, to se nekada zvalo Markovića put.



Poslednji izmenio ZVEZDICA dana Sub 9 Feb - 1:38, izmenjeno ukupno 1 puta

212BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Uto 15 Jan - 16:54

st_savus

st_savus

ZVEZDICA

Ne, Lukića zaseok se vidi na ovoj mojoj drugoj fotografiji. Na prvoj fotografiji je Lukića sokak. prije toga je onaj bunar pored puta, sada je u zapuštenom stanju i propada.

BOBETINO BRDO - Page 5 Dsc0144fa



BOBETINO BRDO - Page 5 Lukic2

213BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Uto 15 Jan - 18:18

ZVEZDICA

ZVEZDICA

.



Poslednji put izmenio ZVEZDICA dana Sub 9 Feb - 1:39, izmenio ukupno 3 puta

214BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Čet 17 Jan - 12:30

ZVEZDICA

ZVEZDICA

Ova fotografija je snimljena pedesetih godina,u domu kulture,takozvanoj citaonici.Pronasla sam je u jednom starom albumu.Mozda ce nekome znaciti.



BOBETINO BRDO - Page 5 Scan0002hru





215BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Čet 17 Jan - 15:02

Mr. Majevica

Mr. Majevica

:thumleft: Занимљиво. Занимљиво је изгледа и предавање са фотографије ? Shocked

https://majevica.forumakers.com

216BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Čet 17 Jan - 16:15

ZVEZDICA

ZVEZDICA

Mr. Majevica :: :thumleft: Занимљиво. Занимљиво је изгледа и предавање са фотографије ? Shocked


Very Happy Smesan ti je taj smajli,tako zbunjen.Da,da,u pravu si.Ovaj skup deluje, kao da je bio od velikog znacaja za zajednicu.Ne znam nista o ovoj fotografiji,imam samo skrte podatke na njenoj poledjini, koje sam ovde navela.Simpaticni Bobecani.A? Very Happy

217BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Čet 17 Jan - 16:44

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Архивске фотографије су, за мене (како све више маторим) све значајније и занимљивије.
Овдје, на овој фотографији се нешто дешва. Има неких и осмјеха и забринутих лица, али у главном прате тему. study

https://majevica.forumakers.com

218BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Čet 17 Jan - 17:02

ZVEZDICA

ZVEZDICA

Mr. Majevica ::Архивске фотографије су, за мене (како све више маторим) све значајније и занимљивије.
Овдје, на овој фотографији се нешто дешва. Има неких и осмјеха и забринутих лица, али у главном прате тему. study


I meni su sve dragocenije.Ovde svi deluju zabrinuto,osim ovog sa fesicem i onog sto viri iza njega.Ostali su stvarno krajnje pesimisticni.Mada,kako je nekada jedna pametna glava rekla-Pesimista je dobro obavesteni optimista. Smile

219BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Čet 17 Jan - 20:55

st_savus

st_savus

I meni je zanimljiva ova slika iz čitonice BB. Trudim se ali nikako ne mogu, da prepoznam nikoga od ovih prisutnih. Viidjeti su sami neki omladinci pa možda, da je bil neki sastanak SKOJ-a ili slično. U toj čitonici se je sve dešavalo, sav društevni život sela od igrank, priredbi do sastanaka i izbora. Tu su se normalno i mnogi bobečani zaljubljivali i mnogo lijepog doživljavali.

ZVEZDICA, ti samo daj postavi ako imaš šta staro a ja ću nešto novije.

220BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Pet 18 Jan - 8:52

ZVEZDICA

ZVEZDICA

st_savus ::I meni je zanimljiva ova slika iz čitonice BB. Trudim se ali nikako ne mogu, da prepoznam nikoga od ovih prisutnih. Viidjeti su sami neki omladinci pa možda, da je bil neki sastanak SKOJ-a ili slično. U toj čitonici se je sve dešavalo, sav društevni život sela od igrank, priredbi do sastanaka i izbora. Tu su se normalno i mnogi bobečani zaljubljivali i mnogo lijepog doživljavali.

ZVEZDICA, ti samo daj postavi ako imaš šta staro a ja ću nešto novije.





Poslednji izmenio ZVEZDICA dana Sub 9 Feb - 1:40, izmenjeno ukupno 1 puta

221BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Pet 18 Jan - 9:16

ZVEZDICA

ZVEZDICA

.



Poslednji put izmenio ZVEZDICA dana Sub 9 Feb - 1:43, izmenio ukupno 2 puta

222BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Pet 18 Jan - 9:51

st_savus

st_savus

ZVEZDICA

Lukići su jedna od nastarijih familija u BB, tako su mi bar rekli moji preci. Ceo zaseok nosi ime po njima, pa kao i ta sokak. Tu su još i Gavrići, Jovanovići i Ostojići.

To je taj bunar, kad se skrene prema Lukićima, a pravo dole se malo vide Kalila.
BOBETINO BRDO - Page 5 Radicabunar

223BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Pet 18 Jan - 10:49

ZVEZDICA

ZVEZDICA

st_savus ::ZVEZDICA

Lukići su jedna od nastarijih familija u BB, tako su mi bar rekli moji preci. Ceo zaseok nosi ime po njima, pa kao i ta sokak. Tu su još i Gavrići, Jovanovići i Ostojići.

To je taj bunar, kad se skrene prema Lukićima, a pravo dole se malo vide Kalila.
BOBETINO BRDO - Page 5 Radicabunar




Fotografije,prelepe.Hvala,hvala,hvala... sunny







Poslednji izmenio ZVEZDICA dana Sub 9 Feb - 1:40, izmenjeno ukupno 1 puta

224BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Sub 19 Jan - 11:39

st_savus

st_savus

ZVEZDICA,

KALILA je ime za brdašce, ko je se razteza od od ovog bunarića do ravničarskih njiva, gledano u pravcu Piperaca. Negdje na sredini ovog brda je nekada bio travnjak sa barom, gdje su bližnji domaćini tjerali ovce na pašu. To je bilo ničije zemljište odnosno društvena vlastnina, a sada je to okupirano sa svih strana tako, da je ostao samo javni put. Ništa od onog što je nekad bilo nije ostalo.

Što se tiče migracije je poznato, da je velika većina bobečana razbacana po svijetu, u različitim gradovima i državama. Razgovarao sam sa jednim bobečanom, koji živi u Austriji, te mi je tom prilikom rekao, da je samo u Hallainu i Salzburgu preko 200 ljudi porijeklom iz BB. Tamo živi već treća generacija (ekonomskih) migranata, mnogi imaju već državljanstva i sam sam primjetio, da slabo govore srpski jezik, neki ga uopšte niti ne znaju. Čini mi se, da to polako prelazi u asimiliaciju.

225BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Sub 19 Jan - 12:54

st_savus

st_savus

Joše dvije fotografije za sve bobečane i one koji vole BB.


BOBETINO BRDO - Page 5 Pogledredak



BOBETINO BRDO - Page 5 Bbraskrsce

226BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Sub 19 Jan - 13:03

ZVEZDICA

ZVEZDICA

st_savus ::ZVEZDICA,

KALILA je ime za brdašce, ko je se razteza od od ovog bunarića do ravničarskih njiva, gledano u pravcu Piperaca. Negdje na sredini ovog brda je nekada bio travnjak sa barom, gdje su bližnji domaćini tjerali ovce na pašu. To je bilo ničije zemljište odnosno društvena vlastnina, a sada je to okupirano sa svih strana tako, da je ostao samo javni put. Ništa od onog što je nekad bilo nije ostalo.


Što se tiče migracije je poznato, da je velika većina bobečana razbacana po svijetu, u različitim gradovima i državama. Razgovarao sam sa jednim bobečanom, koji živi u Austriji, te mi je tom prilikom rekao, da je samo u Hallainu i Salzburgu preko 200 ljudi porijeklom iz BB. Tamo živi već treća generacija (ekonomskih) migranata, mnogi imaju već državljanstva i sam sam primjetio, da slabo govore srpski jezik, neki ga uopšte niti ne znaju. Čini mi se, da to polako prelazi u asimiliaciju.



Poslednji izmenio ZVEZDICA dana Sub 9 Feb - 1:22, izmenjeno ukupno 1 puta

227BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Sub 19 Jan - 13:13

ZVEZDICA

ZVEZDICA

st_savus ::Joše dvije fotografije za sve bobečane i one koji vole BB.





BOBETINO BRDO - Page 5 Bbraskrsce



Da li se crkva,citaonica,stadion i sve sto je znacajnije, nalazi u ulici iz koje je snimljena fotografija?

228BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Sub 19 Jan - 13:47

st_savus

st_savus

Da, to je glavna "ulica" u BB. Na ovoj drugoj fotografiji je prikazana glavna raskrsnica kod tki "Raćinih rastića". Pravo dole je put prema Tutnjevcu, nazad od raskrsnice je to što si sama primijetila (stadion, škola, crkva, čitonica itd),.

229BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Sub 19 Jan - 15:44

ZVEZDICA

ZVEZDICA

st_savus ::Da, to je glavna "ulica" u BB. Na ovoj drugoj fotografiji je prikazana glavna raskrsnica kod tki "Raćinih rastića". Pravo dole je put prema Tutnjevcu, nazad od raskrsnice je to što si sama primijetila (stadion, škola, crkva, čitonica itd),.




Poslednji izmenio ZVEZDICA dana Sub 9 Feb - 1:21, izmenjeno ukupno 1 puta

230BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 20 Jan - 12:09

Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill

Видим Бобечани се поново активирали на овом форуму, што ми је баш драго Very Happy
Ево и од мене једна сличица (ако је нисам већ постављао...)

П.С. Срећна слава свима који прослављају светог Јована!

[img]BOBETINO BRDO - Page 5 Img4114eu[/img]

231BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 20 Jan - 13:43

Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill

А ево и једна архивска. На слици су углавном Радовановићи (илити Кебићи), а фотографисано је око 1970.

[img]BOBETINO BRDO - Page 5 Img2593f [/img]

232BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 20 Jan - 13:45

Mr. Majevica

Mr. Majevica

cheers Свака Вам част Бобетчани ! Живнули сте Мајевички форум, ове године ! cheers cheers cheers

https://majevica.forumakers.com

233BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 20 Jan - 13:56

Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill

Па ето, трудимо се : )

Ево и једна школска фотка; ако се неко препозна, нек се јави : )

[img]BOBETINO BRDO - Page 5 Img2608h [/img]

А нисам објаснио претходну слику... Ови људи "носе ру'о" приликом удаје једне од цура из Радовановића.

234BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 20 Jan - 14:00

FIDIZDER



Bobbet's_Hill ::А ево и једна архивска. На слици су углавном Радовановићи (илити Кебићи), а фотографисано је око 1970.


Jel to dovukli saisanu (miraz) na kolima Very Happy

235BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 20 Jan - 14:18

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Bobbet's_Hill, које су годиште ови ученици са фотографије ?

https://majevica.forumakers.com

236BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 20 Jan - 15:01

Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill

Ако се не варам, годиште су '72. Или ту негдје...

FIDIZDER: Јесте, мираз је у питању, или што би рекли - РУ'О Very Happy

237BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 20 Jan - 15:39

st_savus

st_savus


Evo još jedna fotografija na temu vjenčanja, tu negdje isto godište kao i ona iz Kebića.

BOBETINO BRDO - Page 5 Veselje

238BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 20 Jan - 22:20

ZVEZDICA

ZVEZDICA




@ St.Savus,Bobbet's Hill,beskrajno vam hvala za fotografije.Meni mnogo znace... Like a Star @ heaven

239BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 20 Jan - 22:49

ZVEZDICA

ZVEZDICA

Mr. Majevica :: cheers Свака Вам част Бобетчани ! Живнули сте Мајевички форум, ове године ! cheers cheers cheers



Like a Star @ heaven

BOBETINO BRDO - Page 5 Pozdrav-slniecku-pozz

240BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Uto 9 Apr - 12:06

Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill


BOBETINO BRDO - Page 5 Img0971x

241BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Uto 9 Apr - 12:16

ZVEZDICA

ZVEZDICA

BOBETINO BRDO - Page 5 198583 Ovo se zove spontanost.Bravo BH.Nesto je gledam,dobra je... Laughing

242BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Uto 9 Apr - 15:00

Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill

Šta ja znam, volim spontane fotke... : )
Hvala! Ako nađem još dobrih, postaviću.

243BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Uto 9 Apr - 18:56

ZVEZDICA

ZVEZDICA

Bobbet's_Hill ::Šta ja znam, volim spontane fotke... : )
Hvala! Ako nađem još dobrih, postaviću.

U spontanosti i jednostavnosti i jeste sva lepota fotografije... BOBETINO BRDO - Page 5 1438823279



Poslednji izmenio ZVEZDICA dana Pet 19 Apr - 13:38, izmenjeno ukupno 1 puta

244BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Sre 10 Apr - 19:57

pepa.bb



Na ovoj fotografiji sa ucenicima se ne nalazi samo jedna generacija, vec je izmijesano vise njih. Ja bih rekla najmanje dvije. Tu je generacija`72 kako je i predhodno receno ali ja prepoznajem i neke koji su stariji iz'71.....to su inace generacije koje su malo starije od nase( mi smo 73).....Kada budem imala malo vise vremena oznati cu osobe koje poznajem....



Dalje zelim da se slozim sa Savusom da nasa djeca koja zive u dijaspori sve slabije govore svoj maternji jezik....problem je taj, ako dobro ne nauce maternji jezik nikada ne mogu dobro nauciti ni jezik zemlje u kojoj zive a pogotovu engleski koji se isto uci od samog pocetka.... primijetila sam, da mnogi na kraju znaju samo povrsno dva ili tri jezika i da im to stvara ogromne probleme kod daljeg skolovanja ili izucavanja nekog zanata, a nije ni rijetkost da na kraju nista i ne zavrse i ostanu fizicki radnici. Najveci krivci za to na prvom mjestu su sami roditelji koji svoju djecu ne ispravljaju prilikom nepravilnog izgovora ili im ne daju tako bogat rijecnik, jer gotovo sve nase rijeci imaju svoje sinonime, tj. vise naziva. Drugo: pricaju sa djecom nekim izmijesanim jezikom, kod kuce se gleda neka nekvalitetna televizija gdje je glavna tema nasa folk-extrada a voditelji polupismeni. Dalje nije rijedak slucaj da nasa djeca vec sa 14 ili 15 godina odlaze u te nase diskoteke gdje nastupaju oni isti od malo prije spomenuti. U zemljama zapadne Evrope se smije tek sa 16 a u nekima sa 18 godina posjecivati diskoteke i sl., ali u nasim diskotekama niko ne trazi licni dokumenat da provjeri koliko si star (jer im je zarada bitnija).
Ne mislim da je kod svih ista situacija, naravno da ima i onih koji relativno dobro govore maternji jezik i jos par drugih, maturiraju i zavrsavaju fakultete i dobijaju dobra zaposlenja, ali su procentualno veca skupina onih gore navedenih....
Zato apelujemna na roditelje, bake i deke da vise vremena posvete svojoj djeci...da sa njima vise razgovaraju, jer samo od njih ce moci cuti kao zvuci nas jezik, u skoli,na ulici ili bilo gdje drugdje im to nije omoguceno....Za mene je najveci uspjeh u zivotu ako nasu djecu izvedemo na pravi put i damo im dobar pocetak u zivotu....sve te ogromne kuce dole koje se koriste na mjesec dana u godini, svi ti skupi automobili i svadbe sa 1000 zvanica, ne znace nam nista ako nasa djeca moraju da obavlju jednostavne i prljave poslove koje su obavljave i generacije prije 30 ili 40 godina sa nepoznavanjem jedne rijeci stranog jezika.
Meni je jako zao ako se neko prepozna u svemu ovome i mozda nadje uvrijedjen, ali je ovo sve sa dobrom namjerom i nista nije licno upuceno...Lp

245BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Uto 14 Maj - 12:29

Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill

Ево мало свјежих прољећних слика:

[img]BOBETINO BRDO - Page 5 21178590[/img]

[img]BOBETINO BRDO - Page 5 Img0409es[/img]

[img]BOBETINO BRDO - Page 5 Img0292ec[/img]

[img]BOBETINO BRDO - Page 5 Img0417ez[/img]

246BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Sre 3 Jul - 22:02

loparac-98

loparac-98


bounce cheers bounce

247BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Pon 9 Dec - 10:06

Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill

Немогуће да нико ништа није писао још од љетос...
Ево један јесењи пејзаж, док не дођу зимски.
Поглед према Гњици...

[img]BOBETINO BRDO - Page 5 G58n[/img]

248BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Pon 9 Dec - 20:24

st_savus

st_savus

Bobbet's_Hill
Odmah sam reagovao na tvoju primjedbu i otišao u svoj arhiv bobetskih slika. Ajde da bar nešto objavim što još nije a to su ove bobetske kapije, kojih ima svake vrste i stila. Meni su veoma zanimljive stare kapije i porte, a toga skoro da nema više u našem selu pa niti u susjednim.

BOBETINO BRDO - Page 5 Nrjs



BOBETINO BRDO - Page 5 Njte

249BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Re: BOBETINO BRDO Pon 13 Jan - 14:46

Bobbet's_Hill

Bobbet's_Hill

Jedna analogna fotka iz BB. Razvijanje filmova je zakon!  Laughing 

BOBETINO BRDO - Page 5 <a href=BOBETINO BRDO - Page 5 Efmw" />

250BOBETINO BRDO - Page 5 Empty Поздрав Čet 21 Apr - 22:47

Кос



Читајући ово, сетих се да поседујем литературу коју сте тражили.

Линк: http://documents.tips/documents/milenko-s-filipovic-majevica-s-osobitim-obzirom-na-etnicku-proslost-majevickih-srba.html

Велики поздрав и пуно среће у истраживању.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 5 od 6]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu