BOBETINO BRDO - Page 2 Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

Join the forum, it's quick and easy

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

BOBETINO BRDO

+25
Dart Vader
Zmaj Ognjeni Vuk
peric BB
Dr. Maksimovic
Trifko
loparac-98
Mihajlo Milo
Teodorovic
rastic
Dr.Majevica
pepa.bb
Jela.glavas
radovanovic
BB_Majevica
Labud
Bobbet's_Hill
smokvica
zabrdjac
Majevica
Mare
Jankovljev
Kym
lija
Mr. Majevica
st_savus
29 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 2 od 6]

51BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Čet 23 Apr - 19:58

BB_Majevica

BB_Majevica

Very Happy Very Happy
Nisam mogao da ga prepoznam pošto je na fotografiji mršav Very Happy



Poslednji izmenio BB_Majevica dana Pon 22 Jun - 15:50, izmenjeno ukupno 1 puta

52BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Pet 24 Apr - 19:58

st_savus

st_savus

BB_Majevica

U ovoj situaciji to niti nije toliko bistveno. Ako te baš zanima može ti to reći stric Lazo. E kad budem avgusta posjetio BB ustaviću se na vašem Košljanskom bunaru, sjesti i lipovu hčladovinu i u miri popiti pola litre vaše vode. Inače u toku moga boravka u selu oblično pijem Ćetinu vodicu i čak sa sobom povezem 5 litara.

Reci mi zašto ova naša škola propada. Iz nje je izašlo puno pametnih i društevnoj zajednici koristnih ljudi, a sada ovako klavrno propada. Prije svega vi koji tamo živiti ne bi smeli dozvoliti, da se to dešava.
BOBETINO BRDO - Page 2 Dsc0062lmj.th

BOBETINO BRDO - Page 2 Dsc0063vtm.th

53BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Uto 28 Apr - 14:04

BB_Majevica

BB_Majevica

st_savus

Било је говора да ће се реновирати школа али су одустали јер скоро и нема ко да иде у њу. А школа је стварно у лошем стању. Сјећам се да је прокишњавала док сам ја ишао у њу прије 10-ак година.



Poslednji izmenio BB_Majevica dana Pon 4 Feb - 17:24, izmenjeno ukupno 1 puta

54BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Uto 28 Apr - 19:53

st_savus

st_savus

BB_Majevica

Puno je takvih objekata u selu od opšteg značaja u propadanju. Tu mislim prije svega na "čitonicu" odnosno zadružni dom, štale i ovaj zadnji OŠ. Koliko vidim crkva je zaista sređena u svim detaljima sa veoma dragocenom ogradom. Eh kad bi bio takav interes i za ostale objekte, bar da se spriječi propadanje. Po viđenom ima utisak, da je selo osuđeno na polako umiranje. Nema zdravstvene zaštite, jedino ako imaš pare možeš se liječiti. Ima puno lijepih i nadstandardnih kuća, međutim to su sve ljudi koje rade u drugim državama i dole dolaze na odmore, u penziju i završti svoj životni put.

Da sa tvojim ocom, kad smo se sretali uvijek smo se nazivali "kako si rođače" pa vjerovatno iz toga proizilazi, da smo neka famelija. Inače mi se vjerovatno još nikad nismo sreli. Neko vrijeme (90-97) čak 7 godina nisam dolazio a sada 1 do 2 puta godišnje.

55BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Sre 29 Apr - 9:54

st_savus

st_savus

Evo nekoliko još neobjavljenih fotografija BB, za sve one koji malo znaju o tom selu.

1. ulaz u selo iz pravca Čelića, a iz pravca Tutnjevca su već ukrali saobraćajni znak.
BOBETINO BRDO - Page 2 Bbulaz.th

2. "privremeni" grb sela BB
BOBETINO BRDO - Page 2 Grbbobetinobrdo.th

3. pogled na seosko groblje
BOBETINO BRDO - Page 2 Bbgroblje2.th

4. u našem žargonu čitonica
BOBETINO BRDO - Page 2 Citonica.th

5. stadion FK Partizan BB
BOBETINO BRDO - Page 2 Stadiont.th

6. crkva sa ogradom
BOBETINO BRDO - Page 2 Dsc0083j.th

7. BB panorama
BOBETINO BRDO - Page 2 Bbrazgled.th

56BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Sre 29 Apr - 11:32

Mr. Majevica

Mr. Majevica

cheers Bravo st. savus ,stvarno su do sada ,,ne vidjene, !

https://majevica.forumakers.com

57BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Sre 29 Apr - 13:43

BB_Majevica

BB_Majevica

Ево још неколико фотографија

споменик погинулим борцима

BOBETINO BRDO - Page 2 Spomenik.th

унутрашњост цркве

BOBETINO BRDO - Page 2 Crkvau.th

ФК "Бобетино Брдо"

BOBETINO BRDO - Page 2 32353470.th

58BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Sre 29 Apr - 15:53

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Bravo za ,,taze,, fotke BB_Majevica ! Ovog fudbalera shto chuchi, zadnjeg desno, znam iz CUO Lopare. Chini mi se, godishte je '73.

https://majevica.forumakers.com

59BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Sre 29 Apr - 23:22

lija

lija

Sto su Bobecani razvili diskusiju i potrudili se da prezentuju svoje mjesto, svaka cast! cheers Fotke su, takodje, vrlo lijepe!

Uzgred, iz ove diskusije shvatih da se mi BB_Majevico poznajemo Laughing svijet je zaista mali i jos mi je cudnije, jer uopste ne znam mnogo osoba iz B. Brda, a tvoji stric i strina su moji dragi prijatelji, iako su dosta stariji od mene.
Sve vas puno, puno pozdravljam! cheers

60BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Čet 30 Apr - 16:43

st_savus

st_savus

lija
Hvala na ovim pozdravima in pohvalama. Već nas je nekoliko koji želimo, da se o BB čuje dober glas.

Na početku mog sudjelovanja na ovom forumu ste izjavili:
"O Bobetinom Brdu se malo zna, cini mi se, ja recimo ne znam ni gdje je tacno-valjda pored Mrtvice. Ali poznajem odatle dvije osobe i malo je reci da su fenomenalne."

Na osnovu nekulturnog ponašanja ili protivpravnih radnji tih dviju osoba ne možete zaključiti, da su svi bobečani pokvareni i skloni tome. Ima bobečana i sudija, i ljekara i profesora pa da ne nabrajam više. Taj pogrešan utisak se nekako vuče iz istorije, da je BB najzabačenije selo i da tamo nema koristnih i pametnih ljudi. Evo to mi po svijetu dokazujemo, da možemo i iz takih životnih uslova uspjeti.

61BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Čet 30 Apr - 17:23

smokvica

smokvica

u ovom fudbalskom timu ima i mirosavcana,moja dva jako dobra prijatelja,bas mi je drago sto sam ih vidjela,a i kapiten takodje Very Happy

62BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Sub 2 Maj - 21:59

radovanovic



Liju mozda i ja poznajem:)

63BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 3 Maj - 17:57

lija

lija

st_savus ::lija
Hvala na ovim pozdravima in pohvalama. Već nas je nekoliko koji želimo, da se o BB čuje dober glas.

Na početku mog sudjelovanja na ovom forumu ste izjavili:
"O Bobetinom Brdu se malo zna, cini mi se, ja recimo ne znam ni gdje je tacno-valjda pored Mrtvice. Ali poznajem odatle dvije osobe i malo je reci da su fenomenalne."

Na osnovu nekulturnog ponašanja ili protivpravnih radnji tih dviju osoba ne možete zaključiti, da su svi bobečani pokvareni i skloni tome. Ima bobečana i sudija, i ljekara i profesora pa da ne nabrajam više. Taj pogrešan utisak se nekako vuče iz istorije, da je BB najzabačenije selo i da tamo nema koristnih i pametnih ljudi. Evo to mi po svijetu dokazujemo, da možemo i iz takih životnih uslova uspjeti.
St_savus, ti si pogresno razumio moj komentar.
Kad za nekog kazem da je malo reci da je fenomenalan, to znaci da je vise nego fenomenalan, a upravo su takve sve osobe koje iz B. Brda poznajem.

Znaci, takav je i ovaj nas radovanovic Wink Very Happy, a takvi su i ostali Radovanovici koje sam upoznala. Wink

64BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 3 Maj - 20:19

st_savus

st_savus

lija
Ako je tako kao što ste napisali, onda je to već mnogo bolje. Priznam, da vas nisam dobro razumio.

radovanovic
Predlažem, da se potrudiš i napišeš imena i prezimena svih onih fudbalere i drugih ljudi iz ekipe FK Partizan BB, objavljene na onoj fotografiji. Uz to napiši i kraj odakle dolaze.
Šta je sa Bobetskim turnirom u malom fudbalu. Jeli već bio ili će biti uskoro?

65BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Pon 4 Maj - 1:50

lija

lija

radovanovic ::Liju mozda i ja poznajem:)
Radovanovicu, ne mozda, nego sigurno. Wink
Upoznala sam te zajedno sa BB_Majevicom 2007., ali smo se sretali i prije.
Bili smo i komsije, zivjela sam preko puta Crkve. Smile
Mislim da je sad sve jasno, ili si potpuno zbunjen. Wink Very Happy

Izuzetno mi je drago sto na ovom forumu prezentujete mjesto iz kog su vasi korijeni, prosto receno, odusevili ste me, mada ja u vas nisam sumnjala! cheers Veeliki pozdrav!

66BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Uto 5 Maj - 17:36

radovanovic



LIJA:

Stvarno ne mogu da se sjetim ko ste Vi. Very Happy
Pretpostavljam da smo se upoznali AT SCHOOL lol!
Ako ne onda stvarno ne mogu da se sjetim.



st_savus

Za ona imena fudbalera obrati se BB_Majevici posto ja slabo to znam.
Turnir u malom fubalu se odrzava svakog Vidovdana na malom igralistu.

67BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Uto 5 Maj - 23:14

lija

lija

Radovanovicu kad prije izgubi pamcenje? Very Happy Salim se.
Je l' ti to meni persiras za svaki slucaj? Very Happy
Znas da toga na forumu nema, a ja i inace u svakoj prilici vise volim komunikaciju bez persiranja, ako je to dopustivo. Wink

68BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Uto 9 Jun - 22:10

st_savus

st_savus

Hallo, bobečani, gdje ste, već više od mjesec dana nema nigdje nikoga. Vi koji ste dole (BB_majevica, radovanović....) ima li šta novo? Dajte kakve stare fotografije našeg sela. Ja osobno sam ljubitelj tih starih fotografija, ako jih imate mogućnost dobiti, onda nešto ubacite.

Evo nešto i sa moje strane, fotke stare nešto oko 40 do 45 godina. Stara kuća Vaje "Perića" i slika
mog djeda Gavre, koji je proživio dva rata i umro u svojoj 78. godini života.


BOBETINO BRDO - Page 2 Stojanovii1973.th

BOBETINO BRDO - Page 2 Djedgavro.th

69BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Uto 9 Jun - 22:19

lija

lija

Tvoji Bobecani slave ovih dana Wink Very Happy
Ekstra fotke! I ja obozavam stare fotografije, te crtno-bijele i jos onako pomalo pozutjele ili nacete vremenom imaju posebnu draz.

70BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Uto 9 Jun - 22:53

Mr. Majevica

Mr. Majevica

cheers Svaka ti chast st_Savus....Vidi se kome je stalo do tradicije i Bobetinog Brda ! cheers

https://majevica.forumakers.com

71BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Sre 10 Jun - 0:06

BB_Majevica

BB_Majevica

st_savus екстра су ти слике можда и ја пронађем коју па ћу поставити.
Истина је ово што каже лија-задњих мјесец дана се стално нешто слави па немамо баш времена... Very Happy
А у Б.Б. има свашта ново... мораш што брже доћи Smile
Поздрав за тебе, лију и Мр.Мајевицу

72BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Sre 10 Jun - 0:14

lija

lija

Hvala, BB_Majevica, pozdrav i tebi! Pa, zar si se ti nakon silnog slavlja vec otrijeznio`i mozes da pises? Very Happy

Posto definitivno moram vidjeti Bobetino Brdo, kao i jos neka majevicka sela u kojima nikad nisam bila, da li bi mi detaljno objasnili kako od Brckog ili Ugljevika doci do B. Brda?

73BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Sre 10 Jun - 14:57

smokvica

smokvica

evo da ti ja objasnim lijo,kad ides iz brckog za celic,u celicu kod skole skrenes lijevo za koraj,par kilometara naices na tablu gdje pise "piperci,vrsani..."ides tim putem,kilometar-dva ces naici na BOBETINO BRDO.
nadam se da nisam zakomplikovala Very Happy

74BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Sre 10 Jun - 21:40

zabrdjac

zabrdjac

zar korajci nisu skinuli tu tablu

75BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Sre 10 Jun - 22:15

smokvica

smokvica

to je novo postavljeno prije par godina.

76BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Sre 10 Jun - 22:27

st_savus

st_savus

BB_Majevica

Prije svega hvala na pozdravima i vidimo se (ako bog da) negdje u avgusti ove godine. Sad odlazim na zaslužen odmor, jedno dvije evte na robinzonski turizam na ostrvo Pašman.

lija
Ja sam očekivao, da će vam detaljna upustva dati bobečani koji tamo žive kao što je to BB_Majevica i ostali, zato se nisam miješao. Smokvica vam je dala pravu informaciju, možda nedostaje jedino to, da se ide kroz Mirosavce i onda jedno 4-5 km do table za BB. Iz Ugljevika je takođe jednostavno. U Zabrđe, obavezno se je potrebno ustaviti kod "zabrdjca", onda nastavljate put do Tutnjevca i tu je već BB, po mojoj ocjeni jedno 3 km.

77BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Pet 12 Jun - 15:00

lija

lija

Hvala smokvici i st_savusu na finim objasnjenjima. Ne znam kako ja tu tablu u Mirosavcima nikad nisam primijetila. Shocked

78BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Pon 22 Jun - 23:51

Jela.glavas



[quote="st_savus"]BB_Majevica

U ovoj situaciji to niti nije toliko bistveno. Ako te baš zanima može ti to reći stric Lazo. E kad budem avgusta posjetio BB ustaviću se na vašem Košljanskom bunaru, sjesti i lipovu hčladovinu i u miri popiti pola litre vaše vode. Inače u toku moga boravka u selu oblično pijem Ćetinu vodicu i čak sa sobom povezem 5 litara.

Reci mi zašto ova naša škola propada. Iz nje je izašlo puno pametnih i društevnoj zajednici koristnih ljudi, a sada ovako klavrno propada. Prije svega vi koji tamo živiti ne bi smeli dozvoliti, da se to dešava.



ja ti savjetujem da i dalje piješ ćetinu vodicu pošto je najbolja ja sam je za dan popila za dan 7 litara i još uvjek je dobra pošto piješ ćetinu vodicu izgleda da smo komšije.ali naše brdo je naj ljepše i sve ima i sve uspjeva iako je ime brdo.

79BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Uto 23 Jun - 0:16

Jela.glavas



[quote="st_savus"]Hallo, bobečani, gdje ste, već više od mjesec dana nema nigdje nikoga. Vi koji ste dole (BB_majevica, radovanović....) ima li šta novo? Dajte kakve stare fotografije našeg sela. Ja osobno sam ljubitelj tih starih fotografija, ako jih imate mogućnost dobiti, onda nešto ubacite.

Evo nešto i sa moje strane, fotke stare nešto oko 40 do 45 godina. Stara kuća Vaje "Perića" i slika
mog djeda Gavre, koji je proživio dva rata i umro u svojoj 78.
puno puta sam na sajtu i gledam slike i čitam šta se piše o bobetinu brdu pa vidim slike svojih djedova,dajte što više starih slika gore

80BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Uto 23 Jun - 22:16

smokvica

smokvica

gdje su jelo slike???

81BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Sre 24 Jun - 0:41

BB_Majevica

BB_Majevica

Jela.glavas

Јело јеси ли ти из Б.Брда? Јеси ли пробала икад воду са ''Кебића'' бунара? Very Happy

82BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Sre 24 Jun - 8:22

zabrdjac

zabrdjac

nasa smokvica ti je iz milinog sela Very Happy

83BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Sre 24 Jun - 13:41

smokvica

smokvica

to vec svi znaju Very Happy

84BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 28 Jun - 12:59

Jela.glavas



st_savus ::Hallo, bobečani, gdje ste, već više od mjesec dana nema nigdje nikoga. Vi koji ste dole (BB_majevica, radovanović....) ima li šta novo? Dajte kakve stare fotografije našeg sela. Ja osobno sam ljubitelj tih starih fotografija, ako jih imate mogućnost dobiti, onda nešto ubacite.

Evo nešto i sa moje strane, fotke stare nešto oko 40 do 45 godina. Stara kuća Vaje "Perića" i slika
mog djeda Gavre, koji je proživio dva rata i umro u svojoj 78. godini života.


BOBETINO BRDO - Page 2 Stojanovii1973.th

BOBETINO BRDO - Page 2 Djedgavro.th

da jesam iz b.brda.pila sam vodu iz kebića bunara kako da nisam tu smo uvijek odmarali kad smo se vraćali sa igranke i nekada dobrih noći koje su tada bile kratke i ponovljive a sada nema više toga.

85BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 28 Jun - 14:06

Jela.glavas



[quot

e="
smokvica"]gdje su jelo slike???[/quote

neznam koje slike da dam pošto vi svi dajete neka umjetička imena neznam skom imam kontakt a možda čak smo i bliža rodbina. ja se ne skrivam dajem točne podatke.jer jasam ono štosam i ponosna sam odakle sam.pošto nešto stari slika imam ali to je na sigurnom i mnogomi znače to se više neda dobit.a ako dam novije bojim se da se ko ne zaljubi pošto smo pred drugo poberteto .i zna bit nevarno. pošto moji predniki umjesto da su se starali oni su sve bolje izgledali.bog dade meni gene inaslestvo ibogastvo.ha ha ha .sigurno se pitaš čijli su to geni. pa da ti odkrijem.ostojića.koji su porijeklo bijeljina. s. dragaljevac. a ja b.brdo. ja mislim da ćeš i ti meni odpisat kosi.hvala puno pozdrava.

86BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 28 Jun - 14:34

st_savus

st_savus

Jela.glavas

O Jelo komšinice dobro nam došla. Izgleda, da bobečani postajemo statistički dosta jaki na ovom forumu, ali veoma malo pišemo odnosno sudjelujemo. Siguran sam, da znaš ko sam, poslije ove objavljene stare fotografije. Kao što vidiš mene zanima istorija BB i porijeklo mojih predaka. BB je puno bogato sa tim izvorima zdrave i pitne vode. Tu su koliko se ja sjećam prije svega: pomenuta Ćetina vodica, Mikajlova vodica, Stublić od moga amidže Mije, Mićića voda, Radića bunar blizu tebe, Košljanski bunar ili Kebićev bunar, Molitvište lod groblja itd Kad bih živio dole bi to proučavao, a pošto sam daleko od BB to pokušavam na povaj način. Javiću se jedanput iznenada na kafi.

87BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 28 Jun - 23:10

Jela.glavas



st_savus ::Jela.glavas

O Jelo komšinice dobro nam došla. Izgleda, da bobečani postajemo statistički dosta jaki na ovom forumu, ali veoma malo pišemo odnosno sudjelujemo. Siguran sam, da znaš ko sam, poslije ove objavljene stare fotografije. Kao što vidiš mene zanima istorija BB i porijeklo mojih predaka. BB je puno bogato sa tim izvorima zdrave i pitne vode. Tu su koliko se ja sjećam prije svega: pomenuta Ćetina vodica, Mikajlova vodica, Stublić od moga amidže Mije, Mićića voda, Radića bunar blizu tebe, Košljanski bunar ili Kebićev bunar, Molitvište lod groblja itd Kad bih živio dole bi to proučavao, a pošto sam daleko
od BB to pokušavam na povaj način. Javiću se jedanput iznenada na kafi.
dali imaš skajp

88BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 28 Jun - 23:51

smokvica

smokvica

jelo,nismo rod nikakv,posto ja nemam familije u bb,ali mi je cijelo drustvo iz bb,nekad sam vise vremena tam provodila nego u milinom selu.

89BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 23 Avg - 12:14

st_savus

st_savus

Ovo je samo pokušaj, da izradimo jednu dobru i kvalitetnu razglednicu Bobetina brda, za slučajne prolaznike i možda nekad i turiste.

BOBETINO BRDO - Page 2 Bbrazg1.th

90BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 23 Avg - 12:17

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Svaka chast majstore ! Po meni bi i trebalo svako mjesto da ima razglednicu, a nasha mjesta imaju makar prelijepu prirodu i mir ako nishta drugo ! cheers
Samo nastavi tako st_savus !

https://majevica.forumakers.com

91BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 23 Avg - 12:43

st_savus

st_savus

Hvala na komplimentu, mada sam sebe nemam za nekog majstora. U slobodno vrijeme ponešto "eksperimentiram".

92BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 23 Avg - 14:00

smokvica

smokvica

st_savus,svaka cast,bas mi se svidjela ova razglednica....super ti ide to experimentisanje Very Happy

93BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 23 Avg - 16:57

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Laughing Ja bih narochito experimentisao sa ovom ,,veselom mashinom,, sa razglednice... alkos

https://majevica.forumakers.com

94BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Pon 24 Avg - 16:14

pepa.bb



Iako sam dugo razmisljala, nisam mogla da se sjetim ko ste vi iz B.Brda na forumu. Ja koliko znam postojali su 2 djeda Gavra. Jedan je bio Gavric, a drugi Stojanovic. Ima li jos neko da se zove tako osim sadasnjeg Gavre Gavrica( koji je sada otprilike oko 38 godina star). A i razglednica bi mogla da sadrzi vise prirode nego zgrada. Mozda neki detalj iz Begovace( Gnjice) ili neka suma i sl. Toga valjda ima na pretek a i ljepse je od ove stare i neugledne takozvane citaonice.

Pozdrav!

95BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Pon 24 Avg - 18:08

Dr.Majevica

Dr.Majevica

st_savus ::
BOBETINO BRDO - Page 2 Djedgavro
Pravi pravcati Majevicanin, glavom i bradom.

http://www.info-jahorina.net

96BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Pon 24 Avg - 18:50

st_savus

st_savus

pepa.bb

Slažem se sa tobom u vezi izgleda razglednice BB. Monogo je ljepših detalja u prirodi, koje bi našle mjesto u eventualnoj razlednici. Ovo je nastalo na brzinu.
Što se tiče Gavrića približno znaš situaciju. Ako si pročitala neke moje postove i pogledala objavljene fotografije onda već i znaš ko sam.

Evo i vodenice Begovače, nacrtana po sjećanju jednog našeg bobečanina. Tu smo se mnogi naučili plivati. Tu je još Kikin i Čedin buk itd, sve na Gnjici, koja je danas jedna blijeda slika od onoga kad je nekad bilo.

BOBETINO BRDO - Page 2 Vodenicabegovaa.th

rastic



BOBETINO BRDO - Page 2 Img3026vЕво двије слике Бобетина Брда. Поздрав свим Бобечанима.

98BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Sub 10 Okt - 23:00

lija

lija

Prelijepo selo, mozda i najljepse, posjeticu ga prvom prilikom. Kako su samo simpaticne i slatke stare kucice
i drago mi je da ih nisu porusili oni koji su pored izgradili ove velike, sto je u drugim selima obicno slucaj.

99BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 11 Okt - 9:53

st_savus

st_savus

rastic

Hvala g. rastic za ovu lijepu sluku BB, inače ja sam je već prije pola godine prekopirao sa panoramio.com i već neko vrijeme ju imam na desktopu.
S time sam povrijedio autorsko pravo, ali kad dođem u Tutnjevac sve ćemo to srediti. U svome albumu posjedujem nekoliko panoramskih fotki BB, međutim ova se mi daleko najviše sviđa.

Gđa. Lijo, Vi se već neko vrijeme spremate, da posjetite BB, ali nikako, da realizujete tu ideju. Bili ste u Tutnjevcu a to je svega 3 - 4 km od BB.

100BOBETINO BRDO - Page 2 Empty Re: BOBETINO BRDO Ned 11 Okt - 14:41

lija

lija

Nemoj St_savus da persiras, garant sam ako nista mladja od tebe,
a i pravilo je da su na forumu svi na ti, osim ako se mozda neki licno poznaju a na Vi su.
Da sam onda znala da je Bobetino Brdo tu odmah pored Tutnjevca, ne bih tu priliku propustila,
mada sam i kroz Tutnjevac samo "protutnjala" sto se vidi po malom broju fotki iz Tutnjevca.
Inace, da nisam toliko daleko odatle, posto sam vidjela onu lijepu sliku, jos koliko danas bih bila tamo i nasla inspiraciju za moj fotoaparat.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 6]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu