Poznati Majevicani Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

Join the forum, it's quick and easy

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Poznati Majevicani

+8
lija
TheMiner
Mare
Mr. Majevica
Kym
Prvi
Dr.Majevica
Plex
12 posters

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

1Poznati Majevicani Empty Poznati Majevicani Sre 26 Avg - 9:54

Plex

Plex

Poznati majevicani ili bar oni koji neku vezu imaju sa nasim zavicajem...
Poznajete li koga ???

2Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Sre 26 Avg - 12:14

Dr.Majevica

Dr.Majevica

Pusula iz Rastosnice! Poznati Majevicani 720850 Poznati Majevicani 720850 Poznati Majevicani 720850 Poznati Majevicani 720850
izvinjavam se ali stvarno nisam mogao da odolim

http://www.info-jahorina.net

3Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Sre 26 Avg - 12:24

Prvi



Hajde mani Pusulu, da ne bi neko naveo kao poznatog Joju sa Banj brda.

4Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Sre 26 Avg - 12:45

Plex

Plex

Nisam mislio na one sa Interpol potjernica Razz

5Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Sre 26 Avg - 13:21

Prvi



Dobro, uozbiljimo se, pocni ti sa poznatim Majevicanima, jer ja nesto ne poznajem neke poznate majevicane.
Cuo sam za nekog novinara Dragana Jevtica porijeklom iz Lopara, bio je drzavni sekretar u ministarstvu kulture Srbije. Pisao sam mu, nije mi odogovorio sto ga je ocrnilo u mojim ocima.
Jedan je od osnivaca Udruzenja nezavisnih novinara Srbije, stog a takodje ne dize u neke nebeske visine, jer pitam se; od koga su nezavisni?

6Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Sre 26 Avg - 13:54

Plex

Plex

Imamo nekoliko sportista koji su uspjeli
ODBOJKA

Nenad Simeunovic
OK Vojvodina, "Milonas" Atina, Polis Akademisi - Ankara, Aris - Solun, OK Radnički Kragujevac

Dalibor Micic
Ok Majevica,Ok Modrica,Ok Smederevo,Ok Hapoel Larnaka,Ok Kakanj, Reprezentacija BiH

KOSARKA

Mile Ilic

KK Rudar ,Hemofarm,Fmp,New Jersey NBA,

7Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Sre 26 Avg - 14:47

Prvi



Odakle su? Iz kojih sela? daj malo vise o njima

8Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Sre 26 Avg - 16:59

Plex

Plex

Mile Ilic je iz Priboja ,inace potice iz kosarkaske porodice ,sestra Slavica ja mislim da se zove igrala je dugo u Partizanu,posle u Francuskoj i Turskoj a sada mislim da je u Izraelu. Brat Slavisa mu je trenirao kosarku ali je u ratu ranjen i prestao je da se bavi sportom.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mile_Ilić
http://www.eurobasket.com/player.asp?Cntry=ESP&PlayerID=38295&AmNotSure=1


Nenad Simeunovic je iz Lopara ,roditelji su mu Mika i Vladislava ,takodje potice iz sportske porodice i njegova mati je igrala za Vojvodinu i za reprezentaciju Jugoslavije. Porijeklom mislim da su iz Priboja isto.

http://okradnicki.com/index.php/Tim.html

9Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 27 Avg - 1:59

Kym

Kym

Dragan Janjić rođen 1955. godine u mestu Lopare (Bosna i Hercegovina). Diplomirao na Filološkom fakultetu u Beogradu (odsek za Srpski jezik i književnost).
Novinarstvom se bavi od kraja sedamdesetih godina prošlog veka. Inicijator osnivanja nezavisnog novinarskog sindikata u agenciji Tanjug. Od 1992. godine, sa grupom kolega, počeo je sa pripremama za osnivanje nezavisne novinske agencije. Projekat je realizovan 1994. kada je počela sa radom novinska agencija Beta, čiji je glavni i odgovorni urednik bio od decembra 2000. godine.

Poznati Majevicani Draganjanjic
Dragan Janjic


Jedan je od osnivača Nezavisnog udruženja novinara Srbije i u više navrata, član izvršnog odbora NUNS-a.

Član tima koji je inicirao, i grupe koja je potom, napisala novi Kodeks, usvojen u NUNS-u i u Udruženju novinara Srbije (UNS). Bio član Upravnog odbora Asocijacije privatnih medija (APM), Upravnog odbora Centra za profesionalizaciju medija (CPM) i Upravnog odbora Medija centra. Od 2006-2008 radio je kao pomocnik ministra Kulture u Vladi Srbije. Trenutno je zamenik glavnog i odgovornog urednika u dnevnom listu Politika.
Oženjen je i ima sina.

10Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 27 Avg - 2:25

Kym

Kym

Poznati Majevicani Anticgoran13365


Goran Antic (FC WINTERTHUR)

Date de naissance 04.07.1985
Nationalité Suisse - BiH
Taille 183 cm
Poids 76 kg
Position Attaquant
N° sur le maillot 10
Au club depuis 01.03.2009



Djecko je rodom iz Pipera.

11Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 27 Avg - 14:11

Plex

Plex

Cuo sam da i u Bazelu ima nekoliko nasih zemljaka fudbalera Smile Jel istina???

12Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 27 Avg - 14:43

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Pokojni Cvijetin Mijatovic Majo - Predsjednik Predsjednishtva SFRJ

https://majevica.forumakers.com

13Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 27 Avg - 20:18

Mare

Mare

Anto Vasić (Tobut) 1840-1932 Ministar željeznice

14Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pet 28 Avg - 1:59

Kym

Kym

Norman ::Cuo sam da i u Bazelu ima nekoliko nasih zemljaka fudbalera Smile Jel istina???

Koliko ja znam, nema ni jedan koji igra za prvu ili drugu ekipu Bazela.

15Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pet 28 Avg - 2:05

Kym

Kym

Ilija Djuric (Degustator kafe) iz Veselinovca.


Poznati Majevicani Imagetzl

USPEO U ŽIVOTU... Ilija Đurić, naš najpoznatiji degustator

16Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pet 28 Avg - 8:39

Plex

Plex

Daaa zaboravismo Iliju kralja ,pa da ...on je munja nebeska .

A da se vratimo sportistima...

Sjeca se ko brace Ristic koji su igrali u OK Vojvodina i za repku Jugoslavije ?

A pored njih mozda niste znali da je Milenko Acimovic ,reprezentativac Slovenije i bivsi igrac Crvene Zvezde i Totenhema i Lill-a porijeklom iz Peljava jer je njegov pokojni otac je iz Peljava otisao u Ljubljanu gdje je igrao za Olimpiju i tamo se Milenko rodio.

Poznati Majevicani Acimovic_Reuters_-_main.jpg_1263901871


http://sl.wikipedia.org/wiki/Milenko_A%C4%8Dimovi%C4%8D

17Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pet 28 Avg - 8:47

Plex

Plex

Jos odbojke ... Smile)) Po broju odbojkasa koji su se vinuli u svijet mislim da Majevica ima cim da se podici u ex - Yu ...

Sladjana Eric ,porijeklom iz Lopara i Kozjaka ... dok ne nabavim vise informacija evo slika jedna i informacije da je Sladja igrala u Radniku iz Bijeljine ,Crvenoj Zvezdi ,Mursiji ...

Poznati Majevicani Sladjana


Tvorci duple krune
Datum: 06.05.2008 17:30
Autor: D. Ćućuz

CIRIH - Srpska kolonija u švajcarskom ženskom odbojkaškom klubu Volero ima osam članova. U jednom od najuspješnijih kolektiva u Evropi nastupaju dvije odbojkašice koje su porijeklom iz Republike Srpske.

Pored pomoćnog trenera Modričanina Velibora Ivanovića, koji je jedan od kandidata da bude proglašen za trenera godine u Švajcarskoj boje ovog kluba brane Slađana Erić i Ivana Đerisilo koje su u "zemlji sira, čokolade i satova", a porijeklom su iz Republike Srpske.

Slađana Erić nije napunila ni punih 16 godina, kada su je zapazili iz trofejnog kluba Crvene zvezde i iz bijeljinskog Radnika se s koferčićem zaputila u nepoznato. Zvezda je vidjela da se u njoj krije veliki talenat, a to je i dokazala ova simpatična djevojka, koja je rođena u Tuzli, ali se odbojkaški afirmisala u Bijeljini. Sa Zvezdom je osvojila tri titule i jedan Kup.

- U Zvezdu sam došla s Ivanom Đirisilo i Anom Spasojević. Svi smo se nadali da će Crvena zvezda postati prvak Evrope jer smo bili talentovana generacija. Došao je rat i neimaština, što nas je natjeralo da odemo u inostranstvo - istakla je Slađana Erić.

Erićeva je otišla u francuski grad Albi gdje je nastupala za istoimenu ekipu s kojom je osvojila Kup. Potom ju je zapazio ruski biznismen i ljubitelj odbojke koji je igrao za CSKA, šef stručnog štaba kluba Stav Jakobi i ponudio joj odlične uslove da igra za ciriški Volero. Klub je napravio odličnu ekipu u kojoj dominiraju srpske igračice. Stvarana je ekipa za vrh Evrope.

Slađana je 2004. godine stigla u Cirih i odmah je osvojila duplu krunu. Ukupno je u Voleru osvojila tri trofeja. Prošle godine odbojkašice ovog kluba bile su četvrte u Evropi. Slađana je puna hvale za Švajcarsku i ljude iz zemlje koja je poslije Republike Srpske u njenom srcu. Za reprezentaciju Jugoslavije, Srbije i Crne Gore i Srbije odigrala je 31 utakmicu.

- Ovdje bih ostala do kraja karijere, sve dok pružam odlične partije u dresu Volera. Najbolja prijateljica mi je libero ekipe Marina Vujović koja igra fudbal bolje od Roberta Prosinečkog. I ona je sa mnom igrala u Zvezdi, dugo se znamo - kaže Slađana Erić.

Drugi "biser" u Voleu je Trebinjka Ivana Đerisilo koja takođe pruža izvrsne partije. Danas Ivana igra za Srbiju koja će igrati kvalifikacije za Olimpijske igre u Pekingu u kojima su favoritkinje. O stažu u Švajcarskoj i osjećanjima kaže:

- Rođena sam u Beogradu, ali u mojim venama teče krv Republike Srpske. Kako bi bilo dobro da naša reprezentacija može da igra na međunarodnoj sceni. To bi bilo sjajno, pa da svi vide kako igraju odbojkašice Republike Srpske. Meni je ovdje u Cirihu odlično, trener je fantastičan, kakav se samo poželjeti može. Tolerantan je, veliki znalac, vidi se da potiče iz modričke odbojkaške škole. Ne znam da li ćemo ostati i dalje zajedno pošto je predsjednik Svjetske odbojkaške federacije Ruben da Kosta predložio da u svakoj ekipi mogu da igraju samo dvije strane igračice, sve zbog Srba kojih u inostranstvu trenutno igra 180. Ispred nas su samo igračice i igrači iz Brazila - zabrinuta je Ivana Đerisilo.

Gdje god igraju srpske igračice ili igrači, a posebno treneri, ta ekipa je ili prvak ili osvajač Kupa. To kao da nekome smeta u Svjetskoj odbojkaškoj federaciji.

- Čekamo Kongres FIVB, 11. juna u Dubaiju. Predsjednik OS Srbije Aleksandar Boričić već je podneo žalbu i protest protiv rasizma i uskraćivanja Srpkinjama da vladaju Evropom. Sigurno su ljubomorni pošto igraju najbolju odbojku i, ruku na srce, i najljepše su. Borićemo se da Slađana, Ivana, Marina Vujović, Anja Spasojević, Sanja Tomašević, Nataša Krsmanović i Ana Antonijević igraju još jednu sezonu u Voleru i da osvojimo Evropu - kaže s ponosom o svojoj "desnoj ruci" šef stručnog štaba Volera Rus Stav Jakobi.

Pomoćni trener Volera Velibor Ivanović je čovjek koji je već u Belgiji imao uspjeha i bio prvak ove zemlje. U Cirih je došao i napravio ekipu koja igra najatraktivniju odbojku i samo jedna utakmica u kojoj su podbacili koštala ih je neodlaska u Španiju na četvoroboj za prvaka Evrope. Velibor je učenik svog oca, koji je takođe bio igrač u slavnoj ekipi Modriče. Tata Boško je od njega stvorio igrača koji je u 17. godini postao prvak Jugoslavije i tada je bio najmlađi igrač kluba do sada koji je osvojio ovu laskavu titulu. Potom je Velibor krenuo za Beograd u Partizan, zatim u Vojvodinu gdje je osvojio prvenstvo Jugoslavije i završio u Belgiji. O Ivanoviću šef Stav Jakobi kaže:

- Velibor je trener kakvih je malo u svijetu, napravio je u ekipi familijarnu atmosferu, uveo niz novina i zna se ko šta mora da radi. Divim mu se i poštujem njegov rad.

Ruski stručnjak je dobro upoznat sa igračkim kvalitetima srpskih odbojkašica jer je Volero četiri puta osvojio duplu krunu u Švajcarskoj.
Jakobi vjeruje Srbima

Šef stručnog štaba Volera Stav Jakobi ističe da očekuje pozitivnu odluku na Kongresu FIVB u Dubaiju:

- Srpkinje su proslavile Volereo, Švajcarsku i mene kao trenera. Zato ću im se odužiti na najbolji način ukoliko Kongres FIVB i sudovi Evropske unije, odnosno Sportski sud u Lozani potvrdi sramnu odluku o ograničenju stranaca. Želim da u svojim redovima imam uvijek po nekoliko divnih i kulturnih odbojkašica iz Srbije, a ukoliko ostane na snazi prijedlog CEV-a preko svojih veza ću svima obezbijediti da igraju u velikim klubovima. To se posebno odnosi na Slađanu, Ivanu i Velibora pošto su oni iz Republike Srpske, a moj prijatelj je jedan od vlasnika rafinerija u Modriči i Brodu.

18Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pet 28 Avg - 8:59

Plex

Plex

Dragan Ristic ,porijeklom iz Mackovca ,visestruki reprezentativac Jugoslavije ,nastupao za OK Jedinstvo Brcko i OK Vojvodina NS.

Poznati Majevicani Dragan_risti

19Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pet 28 Avg - 9:07

Plex

Plex

Dalibor Micic rodjen u Tuzli 16.07.1981.god.

Poznati Majevicani Micic-dalibor

Jos jedan uspjesan Loparski odbojkas koji je nastupao u brojnim klubovima u ex-Yu kao i inostranstvu.
Timovi : Ok Majevica Lopare ,Ok Modrica ,Ok Smederevo ,Apoel Larnaka Kipar ,Ok Kakanj.
Standardni reprezentativac Bosne i Hercegovine.

20Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pet 28 Avg - 16:44

Kym

Kym

Cvijetin Blagojevic - nekadasnji fudbaler Slobode i Crvene zvijezde.
Ne znam tacno iz kog je sela Cvijetin, al' znam da je negdje iz okoline Priboja.

Zatim, Goran Miljanovic - fudbaler Slobode.. igrao i u Belgiji.
Na zalost, Goran nije vise medju zivima.

21Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pet 28 Avg - 17:02

Plex

Plex

Da ,ima i onaj Radic iz Priboja,on je golman u FK Rad bio pa je posle otisao u Spartak Nalchik u Rusiju ja mislim.

22Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pet 28 Avg - 20:20

Mare

Mare

Rado Tošić.
Rodjen je 31. marta 1965.godine u Loparama, osnovnu školu je završio u Lipovicama i Priboju, U juniore FK "Sloboda" se upisao još u vrijem pohadjanja osnovne škole. U "Slobodi" je igrao do 1990. godine i onda prelazi u NK "Hajduk" iz Splita, odakle je 1991. godine došao u "Crvenu zvezdu" iz Beograda i sa njom učestvovao u osvajanju sjetskog kupa. Poslije toga je otišao u Španiju gdje i završio igračku karijeru, sad živi u Spaniji baveći se trenerskim i ugostiteljskim poslovima.

23Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pet 28 Avg - 20:21

Mare

Mare

Slavica Ilić.Rođena je 1973. godine u Tuzli, košarkom je počela da se bavi još u osnovnoj školi u Priboju, a sa prelaskom u srednju školu i veću sredinu, prelazi u ženski košarkaški klub “Jedinstvo” iz Tuze. Sa početkom ratnog vihora u BiH prelazi u Beograd u košarkaški kub “Partizan” gde nastavlja da se profesionalno bavi košarkom. Od 1996. do 2004. nastupala je za inostrane timove i igrala prestižna evropska takmičenja:“ACM” Clermont-Ferrand (Francuska), “BAC” Mirande, Mirande (Francuska), “CJM” Bourges, Bourges (Francuska), “DM Lokomotiva” Košice (Slovačka), “Gallil Elyon” Gallil (Izrael), “Elitzur Holon” Tel Aviv (Izrael), “Sursse” Sursse, (Švajcarska), “Alibeas” Nikozija, (Kipar), “CAB” Funchal, Madeira, (Portugal) i “Halcon” Burgas (Španija).

U svojoj dugogodišnjoj karijeri imala je veliki broj nastupa sa nacionalnim i klupskim timovima na velikim i značajnim takmičenjima u Evropi i celom svetu. Članica nacionalnog tima od 1992.-1997. godine. Osvojila pregršt medalja i birana za najbolje petorke prvenstava. Uporedo sa treninzima u klubovima gde je nastupala, vodila je treninge mladih košarkaških selekcija. Diplomirala je na Višoj košarkaškoj školi u Beogradu.

24Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pet 28 Avg - 21:30

Mare

Mare

Milorad Stjepanović (1895-1975) Upravnik grada Skoplja 1927-28 godine ..

25Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 3 Sep - 19:33

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Dušan Antonić, generalni direktor Agrobanke - Moderno konzervativan

Poznati Majevicani Dusanantonic_150906

....

....

Živi u Beogradu, ali je rodom sa Majevice. Jedan je od sedmoro dece. Kaže da su svi sedmoro bili vrlo privrženi roditeljskom imanju. Danas ga, ipak, manje posećuju, s obzirom na to da je uništeno tokom rata.


sa: http://www.ekapija.com/website/sr/page/70474

https://majevica.forumakers.com

26Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 3 Sep - 19:37

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Filip Visnjic

Poznati Majevicani Trnova-Visnjic

https://majevica.forumakers.com

27Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 3 Sep - 19:48

Plex

Plex

Gdje ovo Vilica guvno ???

28Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pet 4 Sep - 11:36

Dr.Majevica

Dr.Majevica

i ti poznati meni su nepoznati

http://www.info-jahorina.net

29Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pet 4 Sep - 14:19

Plex

Plex

E matori onda ne pratis sredstva informisanja Smile

30Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pet 4 Sep - 20:19

TheMiner

TheMiner

Norman ::Gdje ovo Vilica guvno ???

Vilića guvno se nalazi u Gornjoj Trnovi. Filip Višnjić je rođen kao Vilić, ali kad mu se majka preudala uzeo je prezime Višnjić (majka mu se zvala Višnja), a guvno je, cini mi se, mjesto gdje se "snoplje vrše"...

31Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pet 4 Sep - 20:47

TheMiner

TheMiner

Poznati Majevicani 93086602463b3a64be8ac587113775_big
Reditelj, dramaturg i veliki grobar Smile Slobodan Novaković je porijeklom od Novakovića iz Bogutovog sela. Pokoj mu duši.

Nažalost, ovo slabo ko zna... (i ja znam jer su mi neka familija), al prosto rečeno:

Đurkovići (iz Donje Trnove):
Maksim - prvi seljak u bosanskom Saboru (za vrijeme AU), član Kočićeve stranke, optužen za učešće u atentatu na Franca Ferdinanda, nakon ujedinjenja član Privremenog narodnog predstavništva SHS... http://opstinaugljevik.tripod.com/facke.htm

Petar (Pero), Maksimov sin, astronom, osnivač opservatorije na Kalemegdanu, otkrio 2 asteroida. Jedan nazvao po Milutinu Milankoviću a drugi po Zvezdari. http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9F%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%80_%D0%82%D1%83%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B

Drugi Maksimov sin Simo - jedan od prvih Srba koji je svjedočio o užasima Jasenovca. Njegovo svjedočanstvo postoji negdje na internetu. Prije rata bio je neki direktor, nečega (zaboravio sam čega), u Zenici... pa su ga ustaše kao vidjeniju osobu među prvima sproveli u Jasenovac. Spasao se zahvaljujući poznanstvu sa nekim Nijemcima...

Vojo, treći Maksimov sin, bio je neki faktor za poljoprivredu u SFRJ, kao takav radio nešto i u Africi (pomagao nesvrstanima Smile).

Dejan Đurković (nije rođen u Trnovi), sin Petra Đurkovića (gore navedenog) je bio filmski scenarista i reditelj. Jedan asteroid koji je otkrio belgijski astronom Fernand Rigaux dobio je ime po njemu (1555 dejan). http://www.imdb.com/name/nm0229316/

32Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Sub 5 Sep - 3:06

Plex

Plex

Inace Rudar ,Sara je iz tvog kraja ,mislim da i ona ima neke veze sa Trnovom ...

33Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Ned 6 Sep - 21:20

TheMiner

TheMiner

Kym ::Dragan Janjić rođen 1955. godine u mestu Lopare (Bosna i Hercegovina). Diplomirao na Filološkom fakultetu u Beogradu (odsek za Srpski jezik i književnost).
Poznati Majevicani Draganjanjic
Dragan Janjic


Je li on brat Dušana Janjića?

34Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Ned 6 Sep - 21:20

TheMiner

TheMiner

Norman ::Inace Rudar ,Sara je iz tvog kraja ,mislim da i ona ima neke veze sa Trnovom ...

Pojma nemam... prvi put čujem.

35Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pon 7 Sep - 0:57

Kym

Kym

TheMiner ::
Kym ::Dragan Janjić rođen 1955. godine u mestu Lopare (Bosna i Hercegovina). Diplomirao na Filološkom fakultetu u Beogradu (odsek za Srpski jezik i književnost).
Poznati Majevicani Draganjanjic
Dragan Janjic


Je li on brat Dušana Janjića?

Ne, on je sin Dusana Janjica.

36Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pon 7 Sep - 19:01

TheMiner

TheMiner

Kym ::
Ne, on je sin Dusana Janjica.

Bojim se da ne mislimo na istog Dušana Janjića. Ja mislim na onog što je u Forumu za etničke odnose, što sad pravi neku socijaldemokratsku stranku:
Poznati Majevicani 20006024884a7fdf0e7f143326121707_extreme

37Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pon 7 Sep - 20:17

Kym

Kym

Upravu si, ne mislimo na istog Dusana.

38Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Sre 30 Sep - 17:44

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Intervju sa Sladjanom Eric :





https://majevica.forumakers.com

39Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Pon 5 Okt - 18:49

lija

lija

Da bi se moglo ikoliko realno pisati na ovu temu, potrebno je prvo definisati znacenje pridjeva "poznat" (kome, u kom obimu...), jer po ovom koliko vidim ispade da su poznati samo oni koji se bave muzikom (bilo kakvom) i sportom. Ili je kriterijum da je o nekom "poznatom" objavljen neki clanak u novinama. Ako je to, onda su poznati i kriminalci o kojima se pise. Po mom misljenju bi trebalo pisati o ljudima s Majevice koji imaju neka ozbiljna odnosno vrijedna ostvarenja. Pri tom ne moraju biti non-stop na tv-u. To moze biti i neki uspjesan posten privrednik/poljoprivrednik, akademik, knjizevnik, slikar, doktor, doktor nauka, ... Ima li takvih na Majevici ili koji poticu s Majevice?

Dalje, kritika za Dr. Majevicu. Cemu onakvo pisanje na racun Mitra Mirica? Nasi ukusi su nesto drugo, na njegovo ostvarenje se treba gledati u smislu umjetnicke vrijednosti njegove muzike i njegovih djela uopste. Njegove stare pjesme su bile normalna narodma muzika. Nove to nisu, nego su kao i kod mnogih legendi narodne muzike, postale samo gomila besmislenih rijeci na podlozi od turbo-folka. On ima bar jednu pjesmu o Majevici. Po cemu je to on losiji od ostalih "poznatih"? Sta ima ova Eva, za koju nikad nisam cula? Vjerovatno se dobro skida, za razliku od njega koji se mozda lose oblaci. Laughing Dalje, ako su oni poznati, sto ne bi bio poznat i Stevo Violina iz Lukavice, kad covjek pjeva izvornu muziku majevickog kraja i pjeva o Majevici? Eto meni je npr. on poznat, a ova Eva i onaj gore navedeni DJ, koji spominje da je iz Brckog, a ne s Majevice, nisu.

40Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Uto 6 Okt - 12:12

Mr. Majevica

Mr. Majevica

I ja sam za to da se odrede ,,standardi,, vezani za ovu temu...

https://majevica.forumakers.com

41Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 8 Okt - 0:59

Plex

Plex

E pa tu se onda razlikuje mnogo sto sta ,trebalo bi nazvati temu "Uzorni Majevicani" ili ponos i dika ili tako nekako ,ovi ljudi koje mi spominjemo su jednostavno poznati Majevicani (sportisti ,knjizevnici ,novinari ,muzicari ,politicari ,naucnici... ) Oni su mix svega onoga sto je nas zavicaj iznjedrio.
Naucnik je uvjek bitniji za drustvo od sportiste ,ali ne znaci da je popularniji i poznatiji ... Ja sam temu pokrenuo da se u njoj promovisu svi oni ljudi koji su ostavili pozitivan trag ,ma koje vrste on bio.

42Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 8 Okt - 1:04

lija

lija

E, pa vidis, onda je daleko prikladniji i ljepsi naziv "uzorni Majevicani", jer poznati mogu biti po bilo cemu i losem, a ja sam ipak za nezaborav onih koji su iza sebe ostavili pozitivne tragove. Wink

43Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 8 Okt - 1:29

lija

lija

Dr.Majevica ::
Mislim da ces tesko naci na uspjelog akademika, knjizevnika, slikara, doktora, doktora nauka itd. a da je Majevicanin.
Evo sad cu ti navesti nekoliko Prof. dr koji su porijeklom sa majevice, a koje ja poznajem (a uzevsi u obzir da ja neke dijelove Majevice slabo ili skoro nikako ne poznajem, znaci da ih mora biti jos):

Prof. dr Nedjo Djuric

http://www.gf.uns.ac.rs/zaposleni/nastavno/djuric.php
Rodjen u Loparama 1955. god. Zivi u Bijeljini i Piperima.
Redovan profesor Gradjevinskog fakulteta u Subotici
Predstavnik (predsjednik/zamjenik predsjednika) Sindikata zaposlenih u bh. institucijama
Bivsi ministar za prostorno uređenje, urbanizam, građevinarstvo i ekologiju RS
Bivsi predsjednik SPRS
Bio je i kandidat za predsjednika RS i predsjednika vlade RS
Zvanje Redovni profesor
Godina diplomiranja 1978. godine
Mesto diplomiranja Tuzla
Godina magistriranja 1986. godine
Mesto magistriranja Tuzla
Godina doktoriranja 1989. godine
Mesto doktoriranja Beograd
Polja naučnog rada Geologija

Na netu mozete pogledati njegove objavljene naucne radove, izmedju kojih i ovaj:
"Geotechnical Investigations in Order of Overbuilding in Lopare in Republika Srpska," pub. in Yearbook of the Fac. of Civ. Eng., (Subotica, Yugoslavia), 2000, No. 12, pp.153-159.



Poslednji put izmenio lija dana Čet 8 Okt - 2:27, izmenio ukupno 3 puta

44Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 8 Okt - 1:34

lija

lija

Prof. dr. Milan Tomic
Dekan Ekonomskog fakulteta u Brckom
Predsjednik Skupstine Vlade Brcko Distrikta
http://www.efbrcko.rs.ba/nastavnici/lmilan_tomic.html

Dr Milan Tomić je redovni profesor Ekonomskog fakulteta u Brčkom. Rođen je 2. jula 1946. godine u Jeginovom Lugu, opština Kalesija kod Tuzle. Diplomirao je na Pravnom fakultetu u Sarajevu kao najbolji student u generaciji 1975. godine.

Početkom jula 1975. godine izabran je za asistenta na Katedri ekonomskih nauka Pravnog fakulteta u Sarajevu. Postdiplomski studij je završio na Pravnom fakultetu u Beogradu, juna 1980. godine. Doktorirao je na Pravnom fakultetu u Novom Sadu, aprila 1987. godine.

Na svim tada zakonom propisanim instancama 1987. godine jednoglasno je izabran u zvanje docenta. Izvodio je nastavu iz Političke ekonomije na Pravnom fakultetu u Sarajevu, Banja Luci, Mostaru, Zenici i Doboju, kao i na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu od 1987. do aprila 1992. godine. U tom periodu je obavljao niz funkcija na Pravnom fakultetu u Sarajevu i na Univerzitetu u Sarajevu. Dva puta uzastopno je uspješno obavljao funkciju prodekana za nastavu i finansijska pitanja. Od školske 1997/98. godine, zaposlen je na Ekonomskom fakultetu u Brčkom kao profesor na predmetu Politička ekonomija, a od 1998/99. godine i na predmetu Finansije. Osim izvođenja nastave na Ekonomskom fakultetu u Brčkom, od 2000. godine do danas izvodi nastavu iz Političke ekonomije i na Pravnom fakultetu Univerziteta u Istočnom Sarajevu (Bijeljina). Vijeće Ekonomskog fakulteta u Tuzli povjerava mu izvođenje nastave na postdiplomskim studijama školske 2003/2004. godine iz ekonomsko – finansijske oblasti.

Od 1997. godine do danas na Ekonomskom fakultetu u Brčkom obavljao je niz dužnosti: prodekan za nastavu, zatim predsjednik Savjeta Fakulteta i dekan Ekonomskog fakulteta dva mandata. Član je Međunarodne arbitražne komisije u Privrednoj komori Republike Srpske, Predsjednik arbitražne komisije u procesu privatizacije u Brčko Distriktu BiH. Februara 1998. godine izabran je u zvanje vanrednog profesora, a od 24. maja 2004. godine u zvanje redovnog profesora. Do sada je objavio više naučnih i stručnih radova.

Na oktobarskim izborima 2004. godine izabran je za poslanika u Skupštini Brčko Distrikta, a 8. decembra 2004. godine na konstitutivnoj sjednici Skupštine, izabran je za Predsjednika Skupštine Brčko Distrikta BiH.



Poslednji izmenio lija dana Čet 8 Okt - 1:50, izmenjeno ukupno 1 puta

45Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 8 Okt - 1:38

lija

lija

Prof. dr Momčilo Poljić
Vanredan profesor na Ekonomskom fakultetu u Brckom
http://www.efbrcko.rs.ba/nastavnici/lmomcilo_poljic.html

Rođen je u Koretašima, opština Lopare, BiH. Osnovnu školu završio je u Koretašima i Čeliću, gimnaziju u Loparama, a ekonomski fakultet u Brčkom. Nakon diplomiranja zaposlio se u RO „Konjuh” Živinice OOUR šumarstvo "Majevica" Lopare na poslovima plansko–analitičke i računovodstveno–finansijske službe. Studirao je na poslijediplomskom studiju na Ekonomskom fakultetu u Osijeku i na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu gdje je odbranio magistarsku tezu pod naslovom "Marketing proizvođača tekstila na svetskom tržištu".

Od oktobra 1997. zaposlio se na Ekonomskom fakultetu u Brčkom u zvanju višeg asistenta na nastavnim predmetima Ekonomika preduzeća, Marketing i Međunarodni marketing.

Doktorsku disertaciju pod nazivom "Marketing u funkciji internacionalizacije poslovanja malih i srednjih preduzeća" odbranio je 13. maja 2002. godine na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

Vijeće Ekonomskog fakulteta u Brčkom izabralo ga je u zvanje docenta na predmetu Međunarodni marketing na kojem izvodi nastavu od novembra 2002. godine. Od oktobra 2003. izvodi nastavu i na nastavnom predmetu Upravljanje ljudskim resursima.

Objavio je jednu knjigu, 4 studije i 11 naučnih i stručnih radova.

46Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 8 Okt - 1:46

lija

lija

Mr Lazar K. Radovanović
Visi asistent na Ekonomskom fakultetu u Brckom
http://www.efbrcko.rs.ba/nastavnici/llazar_radovanovic.html

Mr Lazar K. Radovanović je porijeklom iz Bobetina Brda, a zivi u Brckom, gdje radi kao viši asistent na Ekonomskom fakultetu. Ekonomski fakultet, organizacionog smjera završio je u Osijeku, Republika Hrvatska, magistrirao na Ekonomskom fakultetu u Beogradu 2003, a na Ekonomskom fakultetu u Brčkom prijavio doktorsku disertaciju.

Od 11. oktobra 1979. do 31. avgusta 1980. godine radio je, u početku kao pripravnik, a kasnije kao rukovodilac Plansko-analitičke službe u Fabrici radijatora "Termal" u Loparama.

Dana 1. septembra 1980. godine zaposlio se na radno mjesto profesora ekonomske grupe predmeta u Tehničkoj školi u Brčkom gdje ostaje do 31. avgusta 1996. godine kada prelazi u Ekonomsku školu u Brčkom. U Tehničkoj i Ekonomskoj školi predavao je nastavne predmete iz oblasti informatike, računarstva, programiranja računara i ekonomije i organizacije rada.

Od 5. februara 1998. godine radi na Ekonomskom fakultetu u Brčkom na radnom mjestu asistenta na predmetima Informatika i Programiranje i programski jezici, a od 2003. godine na radnom mjestu višeg asistenta na užoj naučnoj oblasti Informatika.

Autor je nekoliko knjiga, naučnih i stručnih radova iz oblasti ekonomije i informatike.

47Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 8 Okt - 1:49

lija

lija

Prof. dr Cvijan Krsmanovic

Redovan profesor na Fakultetu tehnickih nauka u Novom Sadu, odsek za industrijsko inzenjerstvo i menadzment
http://apv-nauka.ns.ac.yu/vece/dokumenti/kartoni/KRSMANOVIC%20Cvijan.doc
http://www.majevica.de/11.html

Rodjen 1956. god. u Loparama.
Diplomirao 1980.god. na masinskom odseku FTN u Novom Sadu. Magistarsku tezu odbranio na Masinskom fakultetu u Beogradu 1986. godine. Doktorsku disertaciju u oblasti tehničkih nauka je izradio na Fakultetu tehničkih nauka i odbranio ju je 1993. godine, a u zvanje docenta univerziteta je izabran januara 1994. godine. U zvanje vanrednog profesora je izabran jula 1999. godine, a redovni profesor Univerziteta u Novom Sadu i Fakulteta tehničkih nauka je od 30. 08. 2004. godine. Od novembra 2000. godine šef je Katedre za informacione i komunikacione sisteme Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu i od maja 2007. zamenik rukovodioca Departmana za industrijsko inženjerstvo i menadžment za nastavna pitanja.

48Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 8 Okt - 2:23

lija

lija

Prof. dr Jovan Todorovic
Redovan profesor na Ekonomskom fakultetu u Beogradu, kao i profesor na ekonomskom fakultetu u Subotici/Novom Sadu
Obavljao je funkciju ministra za obrazovanjo Republike Srbije
Porijeklom je iz Tobuta.

49Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 8 Okt - 7:01

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Prof dr. Mitar Novakovic
rektor Univerziteta u Istochnom Sarajevu
bivshi ministar nauke i kulture u Vladi RS

http://www.unssa.rs.ba/

https://majevica.forumakers.com

50Poznati Majevicani Empty Re: Poznati Majevicani Čet 8 Okt - 11:04

Plex

Plex

lija ::E, pa vidis, onda je daleko prikladniji i ljepsi naziv "uzorni Majevicani", jer poznati mogu biti po bilo cemu i losem, a ja sam ipak za nezaborav onih koji su iza sebe ostavili pozitivne tragove. Wink

Svi oni koje sam ja naveo su pozitivni primjeri da se radom nesto moze postici ,a ni ostali nisu pogrijesili sa svojim primjerima. Apsurdno je promovisati samo jedne,a zanemarivati druge.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu