Poznati Majevicani - Page 2 Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.

Join the forum, it's quick and easy

MAJEBИЧKИ ФOPYM
...Значајно је да старији свој крај не сматрају баш као део Босне. За њих је Босна (права Босна), западно од Мајевице, околина Тузле и даље према западу и југу од Тузле. Босански Брод је ,,Босна,, ,а ,,ми смо Мајевичани,,. Та ужа Босна зове се и ,,Горњи крај,,....

,,Мајевица - с особитим обзиром на етничку прошлост и етничке особине мајевичких Срба,,
Миленко С. Филиповић
Сарајево 1969.
MAJEBИЧKИ ФOPYM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MAJEBИЧKИ ФOPYM

ФOPYM MAJEBИЧKИX CPБA


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Poznati Majevicani

+8
lija
TheMiner
Mare
Mr. Majevica
Kym
Prvi
Dr.Majevica
Plex
12 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Ići dole  Poruka [Strana 2 od 2]

51Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Čet 8 Okt - 11:11

lija

lija

Potpuno se slazem, samo sto obicno svako promovise ono sto njega zanima ili sto mu je poznatije, bliskije (subjektivnost). Wink

52Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Pet 9 Okt - 7:46

Dr.Majevica

Dr.Majevica

JA ZNAM SAMO ZA MITRA Poznati Majevicani - Page 2 341266

http://www.info-jahorina.net

53Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Pet 9 Okt - 14:09

Plex

Plex

lija ::Potpuno se slazem, samo sto obicno svako promovise ono sto njega zanima ili sto mu je poznatije, bliskije (subjektivnost). Wink

Hahahaha... suknu ga Lija... Iskren da budem previdio sam Mitra iako ga licno poznajem a za Milana Tomica nisam znao da je sa Majevice , mada znam da je na predavanjima stalno napominjao kako strasno cijeni nas Majevicane Smile

Postoji izvjesni profesor Mitrovic na Masinskom Fakultetu u Beogradu koji je porijeklom iz Labucke ,tako su mi bar rekli bivsi studenti tog fakulteta Smile

http://www.masinac.org/index.php?option=com_content&task=view&id=104&Itemid=44

Bogami ovaj je ljudina ,studenti ga bas vole...

http://www.mas.bg.ac.yu/obrazovanje/katedre/Opste-mas-konstr/nastavno%20osoblje-srp.html/rmitrovic@mas.bg.ac.yu-la.html

54Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Sub 10 Okt - 21:41

rastic



Божо Аврамовић из Забрђа по коме је школа носила име је народни херој, па Митар Максимовић Мандо такође из Забрђа.Сава Јовић (свештеник) из Милина Села секретар СПЦ у Београду. Имате два доктора наука из Тутњевца један је покојни Србољуб Јовић Доктор политичких наука а други је Ратко Петровић доктор пољопривреде.

55Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Pon 12 Okt - 4:25

TheMiner

TheMiner

rastic ::Божо Аврамовић из Забрђа по коме је школа носила име је народни херој, па Митар Максимовић Мандо такође из Забрђа.Сава Јовић (свештеник) из Милина Села секретар СПЦ у Београду. Имате два доктора наука из Тутњевца један је покојни Србољуб Јовић Доктор политичких наука а други је Ратко Петровић доктор пољопривреде.

Božo Avramović nije Narodni heroj - nikada nije proglašen. Nijedan narodni heroj nije proglašen na području opštine Ugljevik.

Srboljub Jović je bio doktor ekonomskih nauka, inače, i suprug Spomenke Jović Smile

56Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Pon 12 Okt - 4:26

TheMiner

TheMiner

Merima Njegomir je, valjda, porijeklom iz Janjara. Kako sam čuo, onaj voditelj Braco Bauer joj je brat.

57Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Pon 12 Okt - 19:17

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Mnogi postovi koji su vezani za estradne lichnosti kopirani su na ovaj link> https://majevica.forumakers.com/majevieke-veze-f9/estradne-lichnosti-porijeklom-s-majevice-t903.htm

https://majevica.forumakers.com

58Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Pon 12 Okt - 21:43

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Evo sad sam ,,skinuo,, ovaj intervju Prof. dr-a Mitra Novakovica sa TV ARENA ali je totalno losh snimak....

https://majevica.forumakers.com

59Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Sub 24 Okt - 9:32

Plex

Plex

Jbt ja zaboravio...

Dragana Peric rodjena 1980 . Novinar NIN-a .... jedan od najmladjih novinara ikad zaposelenih u najpoznatijem srpskom nedeljniku .

60Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Uto 27 Okt - 21:48

TheMiner

TheMiner

Cvijetin Mijatović i Bogić Bogićević.

61Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Sre 28 Okt - 16:38

Plex

Plex

MONDO danas


Mile Ilić blizu Zvezde. Ovu vest smo već pisali pre godinu, dve, ali "Jao Mile" nije obukao crveno-beli dres.

Ipak, ovog puta je gotovo izvesno da će visoki centar potpisati ugovor sa Crvenom zvezdom i pojačati njen "reket".

Prema rečima trenera Zvezde, Ace Petrovića, čim Ilić prođe lekarske preglede, a u Zvezdi se nadaju da će to biti uspešno, ugovor će biti potpisan.

"Mile ima veliku želju i entuzijazam, a uz sve to i veliki je zvezdaš", izjavio je Petrović.

Mile Ilić i Aco Petrović se poznaju još iz FMP-a. Kada je Ilić iz Hemofarma prešao u ekipu iz Železnika, Petrović, tadašnji trener "pntera", gurnuo je Mileta u vatru i pružio mu šansu.

Momak iz Tuzle bio je do 2006. godine u FMP-u, a onda se oprobao u NBA Ligi, kao član Nju Džersija. Ipak, NBA epizoda je kratko trajala, a potom je igrao za Lokomotivu iz Rostova, španskim klubovima Bilbau i Sevilji.

Zbog povrede skočnog zgloba nije igrao za Srbiju na Evropskom prvenstvu u Španiji 2007. godine.

(MONDO - na slici: Mile Ilić na ovosezonskom meču FMP - Zvezda u NLB Ligi)

62Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Sre 28 Okt - 17:59

Mr. Majevica

Mr. Majevica

TheMiner
Uto Okt 27, 2009 9:48 pm
Cvijetin Mijatović i Bogić Bogićević.

Bash me zanima gdje je Bogicevic, jel' smije doci u svoje rodno mjesto ??? Shocked

https://majevica.forumakers.com

63Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Sre 4 Nov - 15:17

TheMiner

TheMiner

Koliko ja znam živi u Sarajevu.

64Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Pon 18 Jan - 16:05

mirosavcan

mirosavcan

ljudi nesmemo zaboravit nase nacelnike lopara koji nam obecavaju sve i svasta a samo svoje dzepove pune Very Happy Very Happy Very Happy

65Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Pon 18 Jan - 19:34

Mare

Mare

Desanka Trakilović je dirigent hora "Srbadija" iz Bijeljine i dekan Muzičke akademije Univerziteta "Pavlović" u Bijeljini.

Rođena je u Tuzli, gde je završila osnovnu i srednju školu. Školovanje je nastavila na Muzičkoj akademiji u Beogradu, ali je isto vreme radila u gimnaziji u Tuzli.

Na početku rata u Bosni i Hercegovini, napustila je Tuzlu i sa porodicom je neko vreme živela u Beogradu. Nakon nekog vremena, Desanka je došla u Bijeljinu i počela da radi kao direktor Niže muzičke škole. 1993. je osnovan Učiteljski fakultet, a Desanka je postala profesor metodike i docent. Pošto je želela da postane dirigent, upisala se na postdiplomske studije. Položila je prijemni ispit kod profesorke Darinke Matić Marović i završila studije u roku.

1993. je osnovala dečji hor Srbadija sa kojim je 1994. pobedila na takmičenju u Šapcu. Prvi nastup hor je imao u Sava centru za 150 godina od osnivanja Saborne crkve u Beogradu.

Nakon ovoga dobila je nagradu na Niškom horskim svečanostima za najboljeg debitanta, srebrnu medalju na prvoj olipijadi horova u Lincu, dve srebrne i jednu bronzanu medalju u Italiji, dve zlatne medalje u Budimpšeti i u Vernigerodi dve srebrne i jednu zlatnu medalju.

Desanka Trakilović je udata i ima dvoje dece a udata je u Požarnicu.

66Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Sub 13 Feb - 23:28

TheMiner

TheMiner

Teniserka Marija Mirković, koja ima državljanstvo Australije je Ugljevičanka, mada na wikipediji piše da je rođena u Beogradu? Do 1993. su živjeli u Ugljeviku, a onda su se preselili u Australiju. I njena starija sestra, Milena, se bavi(la) tenisom... To su ovi zabrđski Mirkovići.


http://www.srpskadijaspora.info/vest.asp?id=2521
http://en.wikipedia.org/wiki/Marija_Mirkovic

67Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Uto 1 Jun - 23:33

Stranac



Kym ::Dragan Janjić rođen 1955. godine u mestu Lopare (Bosna i Hercegovina). Diplomirao na Filološkom fakultetu u Beogradu (odsek za Srpski jezik i književnost).
Novinarstvom se bavi od kraja sedamdesetih godina prošlog veka. Inicijator osnivanja nezavisnog novinarskog sindikata u agenciji Tanjug. Od 1992. godine, sa grupom kolega, počeo je sa pripremama za osnivanje nezavisne novinske agencije. Projekat je realizovan 1994. kada je počela sa radom novinska agencija Beta, čiji je glavni i odgovorni urednik bio od decembra 2000. godine.

Poznati Majevicani - Page 2 Draganjanjic
Dragan Janjic


Jedan je od osnivača Nezavisnog udruženja novinara Srbije i u više navrata, član izvršnog odbora NUNS-a.

Član tima koji je inicirao, i grupe koja je potom, napisala novi Kodeks, usvojen u NUNS-u i u Udruženju novinara Srbije (UNS). Bio član Upravnog odbora Asocijacije privatnih medija (APM), Upravnog odbora Centra za profesionalizaciju medija (CPM) i Upravnog odbora Medija centra. Od 2006-2008 radio je kao pomocnik ministra Kulture u Vladi Srbije. Trenutno je zamenik glavnog i odgovornog urednika u dnevnom listu Politika.
Oženjen je i ima sina.

Pokusao sam da ga kontaktiram, ali uzalud, ocigleno nismo iz iste price iako smo sa iste planine Sad

68Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Sre 2 Jun - 1:51

Kym

Kym

Gdje je zapelo?

Ja sam ga skoro vidio na nekoj slavi u BN. Vidio sam da je sav utucen, posto mu je skoro poginuo brat, snaja i braticina.

69Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Sre 16 Jun - 15:15

ilija

ilija

Norman ::Jbt ja zaboravio...

Dragana Peric rodjena 1980 . Novinar NIN-a .... jedan od najmladjih novinara ikad zaposelenih u najpoznatijem srpskom nedeljniku .

Da da ja sam je skoro video u Maxi-ju ima neku dečačku frizuri...lepu svakako

70Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Čet 19 Jan - 14:23

lija

lija

Kakav apsurd, jos niko nije spomenuo majevickog pisca i rezisera-Miodraga Lukica, koji se kao malo ko, koliko je to u njegovoj moci,
bori za dobrobit majevickog kraja...

Miodrag Lukić je iz Lopara - Republika Srpska, Bosna i Hercegovina, živi i stvara u Švajcarskoj.
Piše romane, drame, pripovjetke i filmske scenarije.
Romani: Ludi Vjetar – Serbian Gigolo, Studio Evropa, Ranjeni Vuk, Sudbine, Hijene, Ranjeni vuk II, Meso, Foka, Ajduk i Probisvijet.
Drame: Bankarka ili laž naša nasušna, Kruna kraljice lepote, Pečat jezika, Vidovnjak Đoka i paraziti, Pedestitis, I da sam pametan poludeo bih,
Odlaganje života, Gastarbajter, Ajnštajnova žena, Edukovana žena, Zvezde dna, Necu kuci i Gospodar nikako da dodje.
Sva pomenuta dramska djela autor je i režirao u Srpsko-švajcarskom Pozorištu Duga u Švajcarskoj.
Idejni tvorac i jedan od osnivaca Udruzenja Majevicana u Svajcarskoj, kao i jedan od ogranizatora humanitarnih akcija za pomoc ugrozenim porodicama na Majevici...

71Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Pon 30 Jan - 22:03

Mr. Majevica

Mr. Majevica

http://www.bibliotekalopare.com/index.php?option=com_content&view=article&id=127

https://majevica.forumakers.com

72Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Pon 30 Jan - 22:57

Kym

Kym

Nesto neće.

Mozda se moramo registrovati, il' je privatno Very Happy

73Poznati Majevicani - Page 2 Empty Re: Poznati Majevicani Pon 30 Jan - 23:04

Mr. Majevica

Mr. Majevica

Сви се жалите, а мени иде Laughing Нема лозинки, ни тајни Laughing

Poznati Majevicani - Page 2 74396015
Poznati Majevicani - Page 2 91185240

https://majevica.forumakers.com

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 2]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu